Düşüş bitti, Uçuş vakti.

Slang

Yeni Doğmuş
En iyi cevaplar
0
Selamlar Gamer ailesi,
2014 yılından beri forumlarda dolaşıyorum, insanlarla iç içe olmak benim en büyük hobilerimden birisidir. İnsanlarla karşılıklı iletişim kurmak bana hayatı kazandırıyor gibi hissediyorum. Zamanında bu forumda da bulunmuştum, geçmişim hakkında bilgi vermek istemiyorum. Anonim olarak tanınayım, Adex bey iyi tanır beni. Güzel günlerimiz geçti bu forumda, farkındaysanız 2016-2018 yılı arasında Minecraft çok çok büyük bir şekilde düşüşe geçti, olgunluğa erişememiş kardeşlerimiz bu oyunu oynamaya başlamıştı ve "Minecraftturk" olarak bildiğimiz forumumuz, "Gamer" olarak yoluna devam etti. Ve o zamandan beri hatırlarsanız ki 2016/ 5. ay ve 12. ay arasındaki gibi aktiflik bulamıyoruz. Sizce bunun nedeni forumun isim değiştirip halen daha minecraft modundan çıkamaması mı, yoksa gerçekten minecraft kitlesinin düşmesi mi? Forumda milyonlarca yenilik yapılıp insanları mutlu etmeye çalışan yetkili ekibimiz var iken sizce neden aktiflik günden güne düşüşte? Bunlar bu foruma tekrardan kayıt olurken düşündüğüm şeylerdi, her neyse. Hepinize iyi forumlar, benim düşündüğüm ve kafamı kurcalayan konuları sizde düşünerek yorumlarda fikirlerinizi belirtebilirseniz çok sevinirim.

DIO

⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀
En iyi cevaplar
0
Ruh hali
Kitleden kaynaklanan bir durum bence. Nerede O eski üyeler/oyuncular? Kitle bırakıyor ve yeni gelenler o kadar etkili olamıyor.

Kovalski_Eyes

Kızıltaş Madencisi
En iyi cevaplar
0
Ruh hali
kurallar -13 yaş arkadaşlar için ve sevilen özellikler kaldırıldı, 2014-2015 arası ciddi sayıda üye forumu bıraktı başka bişeye gerek yok zaten çöktü ondan sonra

minecraft içinse hile arttı kitle tembelleşti her şey kolaylaştı, kolaylaştırma yetmedi sınırlar kaldırıldı oyunun öz benliği bozuldu k

Midoss

Bay Boş
En iyi cevaplar
1
Ruh hali
kurallar -13 yaş arkadaşlar için ve sevilen özellikler kaldırıldı, 2014-2015 arası ciddi sayıda üye forumu bıraktı başka bişeye gerek yok zaten çöktü ondan sonra

minecraft içinse hile arttı kitle tembelleşti her şey kolaylaştı, kolaylaştırma yetmedi sınırlar kaldırıldı oyunun öz benliği bozuldu k
Ben de o birakan kitledendim hsyatiminpisikolojik olarak zor bir donemindeyse birden bire aklima gelmesiyle donus yaptim hep de o eski uyeleri ariyor gozum ama millet forumu sadece reklam araci olarak kullaniyir ne yazik ki forum kulturu yerini fb gruplarina ve inci sozluk gibi yerlere birakti ama geri donmeyi planliyor yetkililer ozellikle adex in cok katkilari olabilecegini dusunuyorum bekleyip gorecegiz

SM-G800H cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Dpelqpleq_

Marangoz
En iyi cevaplar
0
Forumda yapılan milyonlarca yeniliği merak ettim. şu an çok hit olmadığı belli, bana kalırsa başlıca sebeplerinden;
*kitlesi gereği kullanıcıların okulunun olması
*isim değişmesi(yıllarca akıllara kazınan dillere pelesenk olan bir isim buhar olup yerine farklı bir isim gecti.
*bu forumu daha çok sunucu açacakların işini görmesi. geri kalan ziyaretçiler sunucu reklamına bakar clienti açar cıkar siteden.
*yanlıs uygulanan kurallar. ki bu forumda, zamanın da çok oldu.

Bana kalırsa site şu an sohbet görevi gören çerez bir ortam.

En iyi cevaplar
0
1.Forumdaki kemik kitlenin forumu bırakması veya eskisi kadar girmemesi (senin 1.dediğinle aynı denilebilir)
2.İnsanların akın akın sosyal medyaya ve telefona göç edip beynini köreltmesi sonucu forum tarzı antik sitelerin ölüşe geçmesi. Ayrıca sosyal medyaya göç etmeseniz bile forumunda bir ömrü var.

CMO

Emekli
Emektar Üye
En iyi cevaplar
0
Ruh hali
Forum platformları eskisi kadar kullanılmıyor birçok forum üzerinde bu tarz konular açılıyor.
İnsanlar artık bu tür forum platformlarına ihtiyaç duymuyor.
Sanal alem bilgi çöplüğü gibi oldu artık eskisi gibi bilgiye ulaşmak artık o kadar zor değil.
Bir gün sanal alemini tozlu raflarını arasında unutulup gidecek bu tür platformlar acı ama gerçek.

Son düzenleme:
I

Iskefiyeli18

Ziyaretçi
Forum platformları eskisi kadar kullanılmıyor birçok forum üzerinde bu tarz konular açılıyor.
Sanal alem bilgi çöplüğü gibi oldu artık eskisi gibi bilgiye ulaşmak artık o kadar zor değil.
Bir gün sanal alemini tozlu raflarını arasında unutulup gidecek bu tür platformlar acı ama gerçek.
Böyle söylemek biraz "sorumluluktan kaçmak" olmuyor mu sizce de? "Forum kesinlikle kötü yönetilmedi, hata yapılmadı sadece devir değişiyor" demenin bir başka yolu.
Suç oranı artan bir şehirde emniyet güçlerinin çıkıp "Biz görevimizi kusursuz yapıyoruz, devir suçlular devri" demesi gibi bir şey.

Ben foruma Minecraft oynadığım için gelmiştim, fakat Minecraft oynadığım için kalmamıştım. Oyunu bıraktıktan sonra uzun süre bu forumda kaldım. Birçoğumuz da böyleydi. Ortam güzeldi. Güzel idare edilemedi.

Forum en iyi dönemlerini geçiriyorken insanların zaman geçirmek, bir nevi "forum içinde forum" oluşturarak kitleden hoşlanmasalar bile paylaşım yaptıkları gruplar hangi amaçla kaldırılmış olabilir?

Forum yöneticilerinin elindeki kitlenin ağırlığını kaldıramadığı bir gerçek. Forum kalabalıklaşmaya devam ederken, yöneticilerin bir kısmı hala köy ağası gibi davranmaya devam ediyordu. Büyük güç büyük sorumluluk gerektirir, forum yöneticileri bu sorumluluğu kaldıramadılar. Sırf gurur yaptıklarından insanları yasaklayıp güven ortamını bozdular.

Keyifli vakit geçirebildiğimiz bir ortam olan bu forumu, arkadaşlarımızla konuşabilmek için katlanmamız gereken bir işkence haline getirdiler.
Durum böyle olunca da kemik kitle, önce özel mesaj kısmına çekildi, fakat durum iyice kontrolden çıkınca ilk fırsatta forumdan uzaklaştı.

Düşünsenize, "büyük" bir site olmanıza yetecek kadar hit alıyorsunuz, fakat dağ kanunlarıyla yaşıyormuşuz gibi, sırf birini tanıdığınız için genel moderatör yapıyorsunuz pat diye. Kullanıcılardan ne düşünmesini beklerdiniz ki?

Çok konuşmaya gerek yok aslında eski kitleden herkes durumu az çok kavrıyordur, benden daha eski olanlar da vardı forumda, benim göremediğim dönemlerde onlar vardı. Onların konuşma hakkı benden daha fazla olsa gerek.

İyi forumlar

Son düzenleme:

Midoss

Bay Boş
En iyi cevaplar
1
Ruh hali
Böyle söylemek biraz "sorumluluktan kaçmak" olmuyor mu sizce de? "Forum kesinlikle kötü yönetilmedi, hata yapılmadı sadece devir değişiyor" demenin bir başka yolu.
Suç oranı artan bir şehirde emniyet güçlerinin çıkıp "Biz görevimizi kusursuz yapıyoruz, devir suçlular devri" demesi gibi bir şey.

Ben foruma Minecraft oynadığım için gelmiştim, fakat Minecraft oynadığım için kalmamıştım. Oyunu bıraktıktan sonra uzun süre bu forumda kaldım. Birçoğumuz da böyleydi. Ortam güzeldi. Güzel idare edilemedi.

Forum en iyi dönemlerini geçiriyorken insanların zaman geçirmek, bir nevi "forum içinde forum" oluşturarak kitleden hoşlanmasalar bile paylaşım yaptıkları gruplar hangi amaçla kaldırılmış olabilir?

Forum yöneticilerinin elindeki kitlenin ağırlığını kaldıramadığı bir gerçek. Forum kalabalıklaşmaya devam ederken, yöneticilerin bir kısmı hala köy ağası gibi davranmaya devam ediyordu. Büyük güç büyük sorumluluk gerektirir, forum yöneticileri bu sorumluluğu kaldıramadılar. Sırf gurur yaptıklarından insanları yasaklayıp güven ortamını bozdular.

Keyifli vakit geçirebildiğimiz bir ortam olan bu forumu, arkadaşlarımızla konuşabilmek için katlanmamız gereken bir işkence haline getirdiler.
Durum böyle olunca da kemik kitle, önce özel mesaj kısmına çekildi, fakat durum iyice kontrolden çıkınca ilk fırsatta forumdan uzaklaştı.

Düşünsenize, "büyük" bir site olmanıza yetecek kadar hit alıyorsunuz, fakat dağ kanunlarıyla yaşıyormuşuz gibi, sırf birini tanıdığınız için genel moderatör yapıyorsunuz pat diye. Kullanıcılardan ne düşünmesini beklerdiniz ki?

Çok konuşmaya gerek yok aslında eski kitleden herkes durumu az çok kavrıyordur, benden daha eski olanlar da vardı forumda, benim göremediğim dönemlerde onlar vardı. Onların konuşma hakkı benden daha fazla olsa gerek.

İyi forumlar
Teknik olarak katiliyorum kurallar gercekten fazla agir ignelemenin yasak olmasi ne demek ya ailevi degerlere hakaret edilsin demiyoruz ama basit argolarin hafif kufurlerin tartismanin trollemenin falan serbest olmasi daha eglenceli olur gibime geliyor

SM-G800H cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

CMO

Emekli
Emektar Üye
En iyi cevaplar
0
Ruh hali

İyi forumlar
Bu söylediklerini ben değil forum yöneticileri cevaplayacak. Eğer ben yönetici olsaydım ben sana seve seve düzgün bir şekilde cevap verirdim.

I

Iskefiyeli18

Ziyaretçi
Bu söylediklerini ben değil forum yöneticileri cevaplayacak. Eğer ben yönetici olsaydım ben sana seve seve düzgün bir şekilde cevap verirdim.
Size yönelttiğim kısım ile konuya yazdığım kısım büyük bir boşlukla ayrılmış durumda, dolayısıyla ilk kısım için seve seve düzgün bir cevap vermenizi beklerdim açıkçası.

AtomyTR

Atomart - En büyük Discord Türk Sanat topluluğu.
Grafiker
Emekli
En iyi cevaplar
19
Ruh hali
Daha söze gerek yok. En doğrusunu söylemişin.
O videoyu atmayaydın bari. :ci:

Bolonezella

Zombi Katili
En iyi cevaplar
0
Eski kitlenin gitmesi ile pek alakası yok atom yenilenmesi gibi ama biraz daha farklı, X gidip X gelmez X gider Y gelir. Forumun iskeletini oluşturan şey amacı ve hitap ettiği kitle fakat bu forumda şu an her şey karman çorman, mesela örnek verecek olursak forum Gamer forumu ama konular Minecraft, forum Gamer forumu ama tema gene minecraft. Güzel bir temizlik düzenleme ve yönetim içi disiplin lazım bu foruma.