Dying Light 2 Çıkış Tarihi ve Diğer Detaylar

dostveviski

Yazıyor...
Sponsor
En iyi cevaplar
17
Ruh hali
158597

Dying Light 2 Çıkış Tarihi ve Diğer Detaylar

Bildiğiniz üzre Dying Light 2 duyruldu ve merakla bkleniyor. Bugün sizlere verilen bilgileri derledim ve bu konuda aktaracağım.
158588

Dying Light 2, Aksiyon/RPG türünde bir oyundur ve 2018 çıkışı duyurulan oyun; büyük bir merakla bekleniyor. Özetle zombi ve hayatta kalma oyunu da diyebiliriz. İlk oyun olan Dyning Light, ŞanlıUrfa/Haran bölgesinde geçiyordu ve oyunun büyük bir Türk oyuncu kitlesi mevcut. Oyunun fiyatı henüz duyrulmadı ve bu konu hakkında bir bilgi verilmedi, bu sebepten ötürü bir şey söyleyemiyorum.

Oyunun Trailer Videosu, konumuza dalmadan önce bir göz atalım.

158589

Oyun Hakkında

Oyunumuzun konusu şu şekilde geçiyor, dünya üzerine bir virüs salgını başlıyor ve oyun bu virüs salgınından 15 sene sonrasını ele alıyor. Oyunda aynı skyrimdeki gibi farklı farklı gruplar bulunuyor (hırsızlar, anarşistler...vs) , insanlar genel olarak oyunda bulunan büyük yerleşimde hayatta kalmaya çalışıyorlar. Oynadığımız ana karakterin adı ise Aiden Caldwell bu karakterimiz diğer insanlara görebiraz farklı ve daha güçlü diyebiliriz. Karakterin oyundaki ana misyonu, yerleşimdeki düzeni daha iyi hale getirmek ve yanlış yürüyen şeyleri ortadan kaldırmak.
158590

158606

Oyun RPG türü olarak da sayıldığından, oyunda aldığınız kararlar; ilerleyişinizi değiştiriyor. Bu yüzden karar alırken çok dikkatli seçimler yapmalısınız. Aldığımız kararlar genel olarak dünya üzerinde kalan son yerleşkenin kaderini belirliyor. İlk oyundaki dövüş mekaniklerine kıyasla, oyunun 2. serisinde bu mekanikler tamamen değiştirilip, geliştirilmiş vaziyette. Hayatta kalırken çevreden faydalanabileceğimiz şeylere opsiyonlar katılmış ve "sinsilik" olarak adlandırabileceğimiz; yarattığımız gürüldü, sesler...vs oyunda daha fazla dikkat etmemizi gerektiren etmenler haline gelmiş. Oyunun yapımcı şirketi olan Techland, oyun bizlere sunulana kadar sürekli olarak geliştirileceğini duyurmuş.
158598

Oyunun Haritası

Oyunun haritası
, birinci oyuna kıyasla dört kat daha büyük olacağı bizlere bildiriliyor. Ayrıca oyunda yedi adet bölge olacak, yüksek ihtimalle bizlere daha fazla görev ve yan görevler çıkacaktır. Haritanın bu denli büyütülmesi ve geliştirilmesi daha uzun bir oynayış süresini de bizlere kazandırıyor. Oyun birinci serisinde Harran'da geçiyordu lakin bu seride biraz daha avrupa taraflarına gidecek gibi.
158599

Net bir şekilde ifade edilmese de oyunun trailer videolarında gördüğümüz bazı araçlar var. Oyunun hayranları ve kitlesi bu durumu, oyuna araçlar eklenmiş olarak yorumlasa da net bir ifade yok. Hayatta kalma oyununda araçların olması bence çok hoş olurdu.
158600

158607

Zombi Mekanikleri

Oyunda zombiler güneş ışığına çıkamıyor, bu sebepten ötürü genelde gündüzleri karanlık mekanlarda saklanmayı tercih ediyorlar. Bu karanlık mekanlar daha tehlikeli hale gelmiş vaziyette ama buralardan bolca materyal edinebileceğiz gibi geliyor.
158602

DLC

Yapımcı şirket, oyunun DLC'lerinin çıkacağını da belirtmiş. Oyunun çıkışından itibaren 4 sene boyunca belirli vakitlerle DLC'ler piyasaya sürülüp, yeni hikaye ve oynanış sunulacak.
158603

158608

Çok Oyunculu

Oyun çok oyunculu olarak oynanılabiliyor lakin bunda farklı bir sistem getirilmiş. Çok oyunculu oynamak için oyunda sizle birlikte toplamda dört adet oyuncunun girmesi lazım, aksi takdirde oynanılamıyor.
158604

Çıkış Tarihi ve Fiyat

Dying Light 2 'nin çıkış tarihi yapımcı şirket olan Techland tarafından 01 Temmuz 2020 tarihinde çıkacağını belirtti. Oyunun fiyatı tahmini olarak 300 Türk Lirası olduğu söyleniyor, bu fiyat artan dolar kuru yüzünden Türk oyuncuları biraz üzecektir. Aslında fiyat bu kadar uğraşılmış, hikaye ve grafik bakımından zenginleştirilmiş bir oyun için gayet makul. Ayrıca bilmemiz gereken bir diğer konu ise, RPG oyunlarını yapmak gerçekten çok büyük uğraş gerektiyor; fiyatı bu söylediklerimi dikkate alarak yorumlarsak bence gayet makul.
158610

Ben gibi RPG ve hayatta kalma oyunlarına bağımlı olanlar için çok heyecanlı bir bekleyiş olacağa benziyor, fikirlerinizi yorumlara bekliyorum.
Esenle kalın...

BalonTR

Biz ayıya dayı demeyiz, Köprüyü yıkarız.
Forum Yöneticisi
En iyi cevaplar
162
Ruh hali
Dying Light 1 oynayamadan 2. sürümü çıkıyor üzüldüm :S

lenitolepe

Sudan Çıkmış
En iyi cevaplar
0
İlk oyunu yeni oynamış biri olarak heyecanla bekliyorum. gerçi daha DLC'yi oynamadım, çıkana kadar bu korona günlerinde onu da bir oynamam lazım. Tabii Twitch yayınıyla birlikte Co-op şekilde :tamam:

V3X

Ağaç Yumruklayıcı
En iyi cevaplar
0
Ruh hali
Şu Dying Light oyununu her oynadığımda seçim yapamadığımıza üzülüyorum yani seçimler yapsak ve o seçimlere göre hikaye ilerlese daha güzel olur diyordum her oynadığım zaman 2. oyuna sonunda eklediler bunu