easurvival - Sunucu Projesi - Bağışlarınızı Bekliyor

bgencacat

Lapis Toplayıcısı
En iyi cevaplar
0
açıkçası proje sağlam ama x)
şu tnt olayı biraz şey yani açık olsun zaten bende açacağım server'da
ama ana şehirde tnt patlamasını kapatılmalı tabi ki çevresinde de
pek bir yorum yapamıyorum server nasıl olur cidden bilmiyorum :D
ama tavsiyeler verebilirim tabi bir kaç tane x)

vergi olayını bi ara anlatırsan güzel olur nasıl yapacaksınız pek anlamadım ama bu konu üzerine örnek vericem
guild wars 2 yi herkes bilir
oradaki takas sistemi filan çok güzel ve birde şöyle bir şey var
gens (elmas) gerçek para nakit filan işte :)
bunu oyun içerisinde kendiniz kasabiliyorsunuz
borsa gibi bir olay var alış satış oranına göre gens in fiyatı yükseliyor
örnek 1 altın 10 gens (ilk baktığımda böyleydi)
sonra bu rakam 1 altın 8 gens oldu duruma göre düşüyor yükseliyor
eğer bununu sizin vergi olayına uyarlarsanız hoş olur tabi dediğim gibi siizn vergi olayı nasıl olacak bilmiyorum :)

ve kendi serverımda yapacağım şeyi anlatayım belki anlaması kolay olur
dediğim gibi bir borsa olacak ve alış satışa göre değerler yükselecek
serverda birden fazla para birimi var
odun taş demir altın elmas zümrüt gibi para birimlerine ayırabiliyoruz
ben sadece bakır demir altın ekleyeceğim ve zümrüt en değerlisi ve gerçek para gibisinden kullanılacak (nakit)
özel bir alan olacak ve elindeki altını verecek zümrüt alacaksın vede zümrütü özel eşyalar almak için kullanacaksın
kostüm filan düşünüyorum bulabilirsem :3
olabildiğince normal oyuncu ile zümrüt kullanan oyuncu arasında denge sağlamak istiyorum
hani 100 zümrüt verip 100 level alıp gidip ench basmak yok öyle şey mi olur ya -_-
olabildiğince eğlence için kullanılacak zümrüt
tabi şuanlık bir şey yok sadece plan var ortada ve neler satın alınır bilmiyoruz :D
farklı silahlar da olacak tabi farklı derken görünüş skin olacak yani :)
tam bir mmo rpg gibi diyelim :)

neyse yeter bu kadar :D
her zamanki gibi yardım lazım olursa çekinmeden sorabilirsin elimden geldikçe artık :)

Bir web paneli kodluyor olduğumuz için vergi sistemini rahatlıkla yapabileceğimizi düşünüyorum. Vergi periyodik bir şekilde kullanıcının hesabından doların anlık değerine göre çekilecek. Yani biz $100'ı (Örnek.) TL'ye çevirip oyuncudan çekeceğiz, eğer yeterli bakiye yoksa oyuncuları zora sokmayacak bir ücreti vergi olarak alacağız. Bu vergiler yetkililerin hesabına aktarılacak ve tekrar oyuna karışacak. Sunucuda yetkililer de hayatta kalma modunda olacak ve spawn ve yapılması gereken tüm yerler yetkililer tarafından hayatta kalma modunda yapılacak. Gerekli hammadde vs. oyunculardan ücretle temin edilecek. Kim bilir, belki bazı yapıların yapılması için taşeron sistemini kullanabiliriz :)

kejdurapa_

Kızıltaş Madencisi
En iyi cevaplar
0
bu fikir nasıl çalışır bilmiyorum zaten veri tabanından nefter ederim -_- hocama buradan teşekkürler veri tabanından nefret ettiren hocaya
neyse
hani yermi cidden bilmiyorum :D
sitede özel bir alan olacak ve burada zümrütün değeri filan yazılı olacak
ve bu alan sürekli kendini güncelleyecek alış satış verilerine göre

burası tmm oyunda bunu nasıl kullanacaklar ve oyunda olan bir şeyi nasıl siteye aktaracağız olay burada başlıyor
neyse sallamasyon söyleyeyim :D
bir sing olur oyunda
1 altın = zümrüt diye bir sing tabi bu değeri kendimiz nasıl ayarlarız bilmiyorum :D (pluginer değilim ben :D)
neyse sing e tıkladığında sitedeki borsa durumu neyse sana ona göre zümrüt verecek

(not benim serverda tüm bu eşyalar yani para birimleri özel birkaç eşya olarak geçiyor
yani altın da zümrütte sandıklara kona biliyor xD

*Soru
bir stack 64 ediyor bunu herkes biliyor zaten xD
ama bu 64 ü artdırabilirmiyiz ??
bakır demir altın ve zümrüt eşyaları için bu stack sınırı 1000 olacak mesela
dediğim gibi bunlar yeni eşyalar ve kendine has eşya kodları var[DOUBLEPOST=1402754984,1402754890][/DOUBLEPOST]
Bir web paneli kodluyor olduğumuz için vergi sistemini rahatlıkla yapabileceğimizi düşünüyorum. Vergi periyodik bir şekilde kullanıcının hesabından doların anlık değerine göre çekilecek. Yani biz $100'ı (Örnek.) TL'ye çevirip oyuncudan çekeceğiz, eğer yeterli bakiye yoksa oyuncuları zora sokmayacak bir ücreti vergi olarak alacağız. Bu vergiler yetkililerin hesabına aktarılacak ve tekrar oyuna karışacak. Sunucuda yetkililer de hayatta kalma modunda olacak ve spawn ve yapılması gereken tüm yerler yetkililer tarafından hayatta kalma modunda yapılacak. Gerekli hammadde vs. oyunculardan ücretle temin edilecek. Kim bilir, belki bazı yapıların yapılması için taşeron sistemini kullanabiliriz :)
"taşeron" AXD:S güzeldi +Rep :D

bgencacat

Lapis Toplayıcısı
En iyi cevaplar
0
(Reklam gibi olduysa srry)
Bir fikrim var! :D
Serverde para kazandıracak her şey zümrüt versin. Sonra benim hazır yaptığım Emerald 2 Money plugini ile oyundaki paraya dönüşsün. O şekilde birşeyler satın alınabilir. Plugini sadece bu server için ayarlaypı parayı zümrüte dönüştürme işi de ekleyebilirim.
Böyle bir sistem zümrütü gerçekten değerli kılabilir. Sunucu tarafından oyunculara pek para kazandırılmıyor (Jobs eklentisi dahi eklenmedi), ama insanlar kendi aralarında bunu kullanabilir. Merak ettiğim bir konu ise bu eklentide zümrüt başına para gruplar arasında bir şekilde farklı okutulabilir mi?

Yani demek istediğim.

Eğer bu zümrütü Vikingler okutursa: 125 Oyun Parası
Eğer bu zümrütü X ırkı okutursa: 100 Oyun Parası
Eğer bu zümrütü Y ırkı okutursa: 200 Oyun Parası

Yetkileri de şunun gibi (Kafamdakini daha iyi anlatabilmek amaçlı, kimseye işini öğretme gibi bir amacım yok.)

Vikingler:
- zumrut.satis.125

X:

- zumrut.satis.100

Y:

- zumrut.satis.200

Felagund Finrod

Ağaç Yumruklayıcı
En iyi cevaplar
0
Genel fikir güzel benim kafamda da buna benzer bir şey vardı ama şöyle bir sorun var. Güvenliğikim sağlayacak? Biri gelip evimizi iyıkıp bizi öldürebilir? Birazda güvenli olması gerekiyor bence :)

bgencacat

Lapis Toplayıcısı
En iyi cevaplar
0
Genel fikir güzel benim kafamda da buna benzer bir şey vardı ama şöyle bir sorun var. Güvenliğikim sağlayacak? Biri gelip evimizi iyıkıp bizi öldürebilir? Birazda güvenli olması gerekiyor bence :)
Oyuncular dilerse istediklere yere claim atsınlar, dilerlerse ırklarının şehir planında ona gösterilen yere claim atsınlar. Item koruması konusunda sıkıntı olmayacak.

Admicos

Nether Yerlisi
En iyi cevaplar
1
Ruh hali
Böyle bir sistem zümrütü gerçekten değerli kılabilir. Sunucu tarafından oyunculara pek para kazandırılmıyor (Jobs eklentisi dahi eklenmedi), ama insanlar kendi aralarında bunu kullanabilir. Merak ettiğim bir konu ise bu eklentide zümrüt başına para gruplar arasında bir şekilde farklı okutulabilir mi?

Yani demek istediğim.

Eğer bu zümrütü Vikingler okutursa: 125 Oyun Parası
Eğer bu zümrütü X ırkı okutursa: 100 Oyun Parası
Eğer bu zümrütü Y ırkı okutursa: 200 Oyun Parası

Yetkileri de şunun gibi (Kafamdakini daha iyi anlatabilmek amaçlı, kimseye işini öğretme gibi bir amacım yok.)

Vikingler:
- zumrut.satis.125

X:

- zumrut.satis.100

Y:

- zumrut.satis.200
Denemeye çalışırım. Bu plugin işlerinde acemi olduğum için yapamama ihtimalim var.

bgencacat

Lapis Toplayıcısı
En iyi cevaplar
0
bu fikir nasıl çalışır bilmiyorum zaten veri tabanından nefter ederim -_- hocama buradan teşekkürler veri tabanından nefret ettiren hocaya
neyse
hani yermi cidden bilmiyorum :D
sitede özel bir alan olacak ve burada zümrütün değeri filan yazılı olacak
ve bu alan sürekli kendini güncelleyecek alış satış verilerine göre

burası tmm oyunda bunu nasıl kullanacaklar ve oyunda olan bir şeyi nasıl siteye aktaracağız olay burada başlıyor
neyse sallamasyon söyleyeyim :D
bir sing olur oyunda
1 altın = zümrüt diye bir sing tabi bu değeri kendimiz nasıl ayarlarız bilmiyorum :D (pluginer değilim ben :D)
neyse sing e tıkladığında sitedeki borsa durumu neyse sana ona göre zümrüt verecek

(not benim serverda tüm bu eşyalar yani para birimleri özel birkaç eşya olarak geçiyor
yani altın da zümrütte sandıklara kona biliyor xD

*Soru
bir stack 64 ediyor bunu herkes biliyor zaten xD
ama bu 64 ü artdırabilirmiyiz ??
bakır demir altın ve zümrüt eşyaları için bu stack sınırı 1000 olacak mesela
dediğim gibi bunlar yeni eşyalar ve kendine has eşya kodları var[DOUBLEPOST=1402754984,1402754890][/DOUBLEPOST]
"taşeron" AXD:S güzeldi +Rep :D
Biz para kazanma sistemini daha çok toplanılan kaynakların satışı yoluyla yapılmasını düşünüyorduk. Ortak bir pazar olacak, kiralık alanlar vs.. Kişiler bu alanlarda satışlarını yapacaklar. Dileyen olursa ırkının şehrinde dükkan da açabilir.

Paraya alternatif olan zümrüt olayını gerçek hayatın bozdurduğumuz altını olarak sunucuya oturtmayı düşünebiliriz.

*Cevap

Arttırmanın yolu var mı bilmem ama düşürmeyi planlıyorum. Hafiften de gerçekliğin ucundan biraz tutarsak hoş olur gibi. Belki eşekler bi' işe yarar şu oyunda :)

kejdurapa_

Kızıltaş Madencisi
En iyi cevaplar
0
Biz para kazanma sistemini daha çok toplanılan kaynakların satışı yoluyla yapılmasını düşünüyorduk. Ortak bir pazar olacak, kiralık alanlar vs.. Kişiler bu alanlarda satışlarını yapacaklar. Dileyen olursa ırkının şehrinde dükkan da açabilir.

Paraya alternatif olan zümrüt olayını gerçek hayatın bozdurduğumuz altını olarak sunucuya oturtmayı düşünebiliriz.

*Cevap

Arttırmanın yolu var mı bilmem ama düşürmeyi planlıyorum. Hafiften de gerçekliğin ucundan biraz tutarsak hoş olur gibi. Belki eşekler bi' işe yarar şu oyunda :)
özel para olayı her türlü oturur sadece oyuncular arasında dengeyi korumak lazım

*cevaba yanıt :D
minecraft da tam olarak 2880 adet item taşına biliyor xD
çok saçma ama çok da güzel
ama yinede bu sayıyı düşürmek istiyorum
ve o paralar pasif eşya oldukları için stack sayısını artırmak istiyorum :)

bgencacat

Lapis Toplayıcısı
En iyi cevaplar
0
İstek üzerine yorum silindi.

Moderatör tarafından düzenlendi:

bgencacat

Lapis Toplayıcısı
En iyi cevaplar
0
Eklenen özellikler konuya eklendi, ve eklenecekler de eklenecek.

mehmettaskin

Lapis Toplayıcısı
En iyi cevaplar
0
Çıplak = Zırhsız ? Ekip kaç kişi ve alım ?