Economy Vanilla Türkiye Uyarlaması

Sizce ekonomi vanilla türü Türkiye'de tutar mı?

• Tutar

Kullanılan: 1 50.0%
  • Tutmaz

Kullanılan: 0 0.0%
  • Ekonomi vanilla ne aa

Kullanılan: 1 50.0%

• Kullanılan toplam oy
    2

Kovalski

Hayalet Avcısı
En iyi cevaplar
0
Ruh hali
Alınacak Yetkililer
  1. Ortak
  2. Admin
  3. Moderator
  4. Mimar
  5. Rehber
  6. Youtuber
  7. Diğer
Merhaba, daha önce towny türünün Türkiye'de yaygınlaşması için Haronken isimli sunucuyu geliştirmiştim. Günümüzde towny birçok kişi tarafından bilinen bir sunucu türü oldu.

Tabi ki de bu türü ben oluşturmadım, sadece Türkiye'de tutacağını biliyordum ve elimi taşın altına koyup ilk kurşunu attım.

Şimdi ise yeni bir tür daha getirmek istiyorum.

Bu tür yurtdışında popüler olan ekonomi vanilla türü. Pvp'nin kapalı olduğu, keepinv'in açık olduğu bir sunucu türünden bahsediyoruz. Bu tür aslında özünde vanilladır. Tek farkı oyuncuların birbirleriyle etkileşimini arttırıp onları bir tür para kazanma yarışına sokuyor. Bazı sunucular zindanlar ve 3d eşyalar ekleyerek oyunculara para biriktirmek ve savaşmak için yeni hedefler sunuyor.

Sunucu özünde vanilla olduğu için geniş bir kitleye hitap ediyor. Ben açıkcası bu sunuculara vanilla olarak hitap edilmesi taraftarıyım.

Bu haliyle Türkiye'de pek tutacak bir sunucu türü olduğunu sanmıyorum. Yabancı sunucularda ekonominin bu kadar iyi tutmasının sebebi insanların gerçekten bir şeyler inşa etmekten keyif alması. Bizde ise pek böyle bir vizyon yok, özellikle yaşı küçük oyuncular günümüz koşulları gereği böyle yaratıcı işlerle pek uğraşmıyor, onun yerine kaktüse kat çıkmayı tercih ediyorlar. Daha olgun kitle ise rekabetten ve pvpden hoşlanıyor. Bu kitlenin bir kısmı ekonomi savaşlarından keyif alabilir fakat pvpden hoşlanan kesim için pvp öğelerinin de arttırılması taraftarıyım.

Bu pvp öğeleri, çayını alıp sakin bir şekilde evini inşa etmek isteyen vanilla oyuncularına zarar vermemeli tabi. Bunun için pvp'nin kapalı olması ve keepinv'in açık olması gibi ekonomi sunucularında bulunan özellikleri devam ettirmeyi düşünüyorum. Onun yerine oyuncuların arena yapabilmesini sağlayan özellikler ve sunucu tarafından sağlanan özel pvp noktalarını daha mantıklı buluyorum.

İşin özü bu şekilde. Savaşın da dahil edildiği ekonomi vanilla sunucusu yapmayı düşünüyorum.

Bu projeye destek olmak isteyen herkesi beklerim. Grafik tasarım, çeviri, tester, fikir sunma, mimari aklınıza ne gelirse her türlü konuda yardım edebilirsiniz.

Discord: ikslavok