Efsane Bir Minecraft Dizisi; P. Rophus! yapım aşamasına başlanıldı!

HestiaKnife

Kızıltaş Madencisi
En iyi cevaplar
0
Herkese hayırlı ramazanlar ve tatiller!
Yakın bir zamanda yapımına başladığım Rophus dizisinin hazırlanma süreci devam ediyor. Şimdiden belirteyim bu normal bir minecraft dizisi olmıyacak! Krallar gibi bir dizi olacak. Hedefim Minecraft'ı sadece oyun olarak gören insanlar için bile ''Vay be bu gerçekten oyunla mı yapılmış?'' dedirtecek bir film hazırlamak!

Bunun kolay olmıyacağının farkındayım ve tek başına yapmak çok uzun bir süreç ister. Bu nedenle değerli forum halkından yardım almaya geldim. Öncelikle Senaryoyu hazırlıyorum. Henüz bitmedi. Yaklaşık olarak 19 moddan destek alacağız. Neden 19 diye sorarsanız bilgisayarım 25'ten fazla modu kaldırmıyor artık :'( . Ve kastırmıyacak modlar yükledim. Yani çoğu bilgisayarın rahatlıkla oynuyabileceği bir modpack. Ve neden mod yükledin sorusunun cevabı ise basit, ''Modlar oyunu gerçekçi yapar!''

Şimdi soracaksınız ne bu Rophus dizisi? Ne yapacaksın? Bizden ne istiyorsun?
Rophus, minecrafttaki en uzun ve en güzel türk dizisi olması için gayret ettiğim bir dizi. Yapacağım şey belli bir ekip toplayıp, güzel bir haritada npcler ile muazzam bir dizi çekmek. Dizinin 1 bölümü yaklaşık 10-20 dakika kadar sürecek. Sizden istediğim ise; bana yardım etmeniz.

Modpack hazır. Modpack sırf bu diziyi çekmek için hazırlandı yani girip survival yapayım! gibi şeyler düşünmeyin! Modpacki özenle hazırladım bilgisayarınızı kastırmayacak modlar vb... Modpack'te edit yapacağım henüz bir kaç mod silip bir kaç mod daha yüklemek gibi. Linkini başvuranlar arasından seçtiğim insanlara vereceğim. Yine de modpack için minimum 2GB Ram, Intel Core 2 'nin altında olmasın :D

Kurguyu başvurusu kabul edilenlere özel mesaj olarak yazacağım. (Copy+Paste)
Modern Buildi ve iç mimarlığı iyi olan insanlar lütfen builder olarak başvursun!
Bu dizi için özel youtube kanalı açılacaktır.

Oyuncu Başvurusu için;
Ad:
Oynuyacağız Rol: (Kameraman / Oyuncu / Builder)
-Eğer oyuncu rolünde iseniz yaşınız;
-Eğer builder rolünde ise deneyiminiz;
Başvuru Tarihi:
Mod Bilginiz;
Bütün yazıyı okudunuz mu?
Bilgisayarınızın özellikleri minimum gereksinimleri karşılıyor mu?

Arkaplan Başvurusu için;
Ad:
Yardım edeceğiniz konu; Youtube kanalı / Modpack / Video Edit / Kameraman
Kameraman iseniz shader kullanmanız gerekmektedir!
Deneyiminiz;
Mod Bilginiz;
Bütün yazıyı okudunuz mu?

Alımları yaparken mod bilginiz kısmını fazla dikkate almıyacağım sonuçta yüklediğim modlar ya oyuna blok ekliyor ya da kamera gibi eşyalar.
Başvuruları bu konunun altına veya özel mesaj olarak yapabilirsiniz.

OYUNCU ROLÜNDE BAŞVURU YAPTIYSANIZ KÜÇÜK BİR SES KAYDINIZ GEREKMEKTEDIR!
Resimlerin arkaplanları bana ait değildir.
Sorularınızı/Görüşlerinizi yorumlarda belirtirseniz çok hoş ve güzel olur :)

Son düzenleme:
I

Iskefiyeli18

Ziyaretçi
Ne diyeyim kolay gelsin bu kadar istekli olmanız güzel.

Shaders mod kullanmadan bu işin olmayacağı konusunda hepimiz hemfikiriz sanırım.

Minecraft dizi/filmlerinin modası geçti ama kaliteli bir yapım olursa neden izlenmesin?

Build'lar gerçekten kaliteli olmalı. Başvuru sistemi yaparsanız pek kaliteli adaylar bulabileceğinizi sanmıyorum. Bence siz beğendiğiniz birine teklif götürün.

Skin'ler de önemli. Piksel sayısını artırmanız avantaj sağlar mı bilemiyorum.

En önemlisi;
Minecraft yapımlarının en büyük sorunu ses. Ağız oynatılmadan eklenen sesler çok yapmacık duruyor. Ağız oynatmayı sağlayan herhangi bir mod da yok. Altyazı ekleyerek konuşturunca da bir şeyler eksik oluyor, hissediyorsunuz. Ya bu eksikliği harika ses efektleriyle kapatmalısınız(örnek olarak Don't Starve oyununda yapıldığı gibi, araştırabilirsin), ya da ağız oynatmanın bir yolunu bulup kaliteli mikrofonlarla seslendirmelisiniz. Veyaaa, karakterler konuşurken sırıtmayacak şekilde ağızlarını saklayacaksınız.

Bunca şeye rağmen başarılı olabiliriz diyorsanız, ben de mutlu olurum ve destek veririm. Kolay gelsin tekrar ^_^

Jacops

Bedrock Kaşifi
En iyi cevaplar
0
Ruh hali
Kolay gelsin fakat uzun yazı var üşendim hepsini okumaya.

HestiaKnife

Kızıltaş Madencisi
En iyi cevaplar
0
Ne diyeyim kolay gelsin bu kadar istekli olmanız güzel.

Shaders mod kullanmadan bu işin olmayacağı konusunda hepimiz hemfikiriz sanırım.

Minecraft dizi/filmlerinin modası geçti ama kaliteli bir yapım olursa neden izlenmesin?

Build'lar gerçekten kaliteli olmalı. Başvuru sistemi yaparsanız pek kaliteli adaylar bulabileceğinizi sanmıyorum. Bence siz beğendiğiniz birine teklif götürün.

Skin'ler de önemli. Piksel sayısını artırmanız avantaj sağlar mı bilemiyorum.

En önemlisi;
Minecraft yapımlarının en büyük sorunu ses. Ağız oynatılmadan eklenen sesler çok yapmacık duruyor. Ağız oynatmayı sağlayan herhangi bir mod da yok. Altyazı ekleyerek konuşturunca da bir şeyler eksik oluyor, hissediyorsunuz. Ya bu eksikliği harika ses efektleriyle kapatmalısınız(örnek olarak Don't Starve oyununda yapıldığı gibi, araştırabilirsin), ya da ağız oynatmanın bir yolunu bulup kaliteli mikrofonlarla seslendirmelisiniz. Veyaaa, karakterler konuşurken sırıtmayacak şekilde ağızlarını saklayacaksınız.

Bunca şeye rağmen başarılı olabiliriz diyorsanız, ben de mutlu olurum ve destek veririm. Kolay gelsin tekrar ^_^
Builder konusunda danışacağım bir iki kişi var. Fakat tek başlarına yetmek. "En iyisini tek bir kişi ile yapmak zor" bu nedenle yetirnce büyük bir kadro yapmaya çalışıyorum.

Ağız oynatma konusuna gelicek olursak. O konu hakkında da bir kaç fikirim var. Fakat düşündüğüm fikirlerle bile zor. Bu nedenle ilk başta Animated Player modunu düşünmüştüm. Fakat ağzı sadece aç olduğunda vb şeylerde oynatıyor. Bu nedenle o konu hakkında beyin yoracağım. Zaten diziyi efsaneleştirmek için elimden geleni yapıyorum :) şu anda iş listesi yaptım bile. Önce Modpack'teki son şeyleri düzenliyeceğim sonra hoş skinler bulucam. En önemlilerden map için builder bulmak. Zaten hazır bir map alıp onu editletme olasılığımda var. Ama öyle bir durum olursa izlenmelerin düşme olasılığından. Haritayı en baştan yapmak daha hoş olur bu nedenle builder alımı yaptım ^_^

Uchiha_Madara

Demir Madencisi
En iyi cevaplar
0
Builder konusunda danışacağım bir iki kişi var. Fakat tek başlarına yetmek. "En iyisini tek bir kişi ile yapmak zor" bu nedenle yetirnce büyük bir kadro yapmaya çalışıyorum.

Ağız oynatma konusuna gelicek olursak. O konu hakkında da bir kaç fikirim var. Fakat düşündüğüm fikirlerle bile zor. Bu nedenle ilk başta Animated Player modunu düşünmüştüm. Fakat ağzı sadece aç olduğunda vb şeylerde oynatıyor. Bu nedenle o konu hakkında beyin yoracağım. Zaten diziyi efsaneleştirmek için elimden geleni yapıyorum :) şu anda iş listesi yaptım bile. Önce Modpack'teki son şeyleri düzenliyeceğim sonra hoş skinler bulucam. En önemlilerden map için builder bulmak. Zaten hazır bir map alıp onu editletme olasılığımda var. Ama öyle bir durum olursa izlenmelerin düşme olasılığından. Haritayı en baştan yapmak daha hoş olur bu nedenle builder alımı yaptım ^_^
Uzaktan birisi açlık effect'i ve tokluk effect'i ni farklı zamanlarda vererek, sadece gerektiğinde ağzını oynatmasını sağlayabilir mesela :p

HestiaKnife

Kızıltaş Madencisi
En iyi cevaplar
0
Uzaktan birisi açlık effect'i ve tokluk effect'i ni farklı zamanlarda vererek, sadece gerektiğinde ağzını oynatmasını sağlayabilir mesela :p
O zor :D Şu anda büyük problemlerden biri oyuncuların sürekli skin değiştirmesi gerekecek. Skin değiştirmeye yarıyan bir modda bulamadım :'/

Uchiha_Madara

Demir Madencisi
En iyi cevaplar
0
O zor :D Şu anda büyük problemlerden biri oyuncuların sürekli skin değiştirmesi gerekecek. Skin değiştirmeye yarıyan bir modda bulamadım :'/
Aslında effect işini kolayca halledebilirsin. İki tane komut bloğunu uzakta bir yere koyup birisine
/effect [konuşacak kişinin ismi] Hunger (konuşma süresi) yazıp diğerine
/effect @a Saturation yazıp
konuşmaya başlayınca ilk komut bloğunu, bittiği anda diğerine basıp tam konuşma esnasında ağzını uygun biçim ve sürede oynatmasını sağlayabilirsin. :D
Skin'e ise pek çözüm bulamadım maalesef :(

afesraca

Obsidyen Madencisi
En iyi cevaplar
0
Ruh hali
sırf ses kaydı yüzünden gelemiyorum (kulaklık la dinlersin falan hastane masraflarınla uğraşamam)

HestiaKnife

Kızıltaş Madencisi
En iyi cevaplar
0
Aslında effect işini kolayca halledebilirsin. İki tane komut bloğunu uzakta bir yere koyup birisine
/effect [konuşacak kişinin ismi] Hunger (konuşma süresi) yazıp diğerine
/effect @a Saturation yazıp
konuşmaya başlayınca ilk komut bloğunu, bittiği anda diğerine basıp tam konuşma esnasında ağzını uygun biçim ve sürede oynatmasını sağlayabilirsin. :D
Skin'e ise pek çözüm bulamadım maalesef :(
Yine de çok uzun bir konuşma olacak onu sen düşün :D
Şimdi aklıma bir fikir geldi. Bir tanıdığıma (yabancı biri) bir mod önerisinde bulundum. O da bunu inceliyecekmiş fakat çok yoğun olduğu için bir kaç ay sürebilirmiş. Yapacağı modda oyun içinden sohbet edilebilecek. Fakat her sesinin desibeli yükseldiğinde ağzın oynuyacak vb. Modun ismi Face Mod gibi bir şey olur heralde :D şimdilik onu beklemeye ve eleman toplamaya karar verdim. Umarım yapar :'I öyle bir modun minecraft'a ihtiyacı var...

Aynı zamanda henüz harita bile hazır değil -_- ki en uzun harita sürecek gibi. Neyse daha uzun bir hazırlık zamanı var. Eğer bu yaz yapamazsam gelecek yaz yapacağım ve kesinlikle aklımda bu proje! BU PROJE YAPILACAK!!! fakat henüz zaman vermiyeyim :şapka:

AhmetAlperen

Kömür Madencisi
En iyi cevaplar
0
Heyecanla bekliyorum.Build konusunda başvuracaktım vazgeçtim.(Nükleer Santral,Çalışan sinema,Metro,BuildBattle Arenası ve şuanda dağ şehri yapıyorum. build battle arenası ve öncesi yaratıcı sunucuda bakabilirsiniz /p h AhmetAlperen 1 2 3 4 ) :D.Neyse Başarılar :alkış: .

I

Iskefiyeli18

Ziyaretçi
Yine de çok uzun bir konuşma olacak onu sen düşün :D
Şimdi aklıma bir fikir geldi. Bir tanıdığıma (yabancı biri) bir mod önerisinde bulundum. O da bunu inceliyecekmiş fakat çok yoğun olduğu için bir kaç ay sürebilirmiş. Yapacağı modda oyun içinden sohbet edilebilecek. Fakat her sesinin desibeli yükseldiğinde ağzın oynuyacak vb. Modun ismi Face Mod gibi bir şey olur heralde :D şimdilik onu beklemeye ve eleman toplamaya karar verdim. Umarım yapar :'I öyle bir modun minecraft'a ihtiyacı var...

Aynı zamanda henüz harita bile hazır değil -_- ki en uzun harita sürecek gibi. Neyse daha uzun bir hazırlık zamanı var. Eğer bu yaz yapamazsam gelecek yaz yapacağım ve kesinlikle aklımda bu proje! BU PROJE YAPILACAK!!! fakat henüz zaman vermiyeyim :şapka:
Şu tarz bir şey denemeyi de düşünebilirsiniz;

HestiaKnife

Kızıltaş Madencisi
En iyi cevaplar
0
Heyecanla bekliyorum.Build konusunda başvuracaktım vazgeçtim.(Nükleer Santral,Çalışan sinema,Metro,BuildBattle Arenası ve şuanda dağ şehri yapıyorum. build battle arenası ve öncesi yaratıcı sunucuda bakabilirsiniz /p h AhmetAlperen 1 2 3 4 ) :D.Neyse Başarılar :alkış: .
Teşekkürler dostum. Sana da kolay gelsin :)
Şu tarz bir şey denemeyi de düşünebilirsiniz;
Şu anki tek ümidim minecraft mouth modu çıkması.

Zaten şu anda büyük 3 sorunumuz var,

1.si hızlı bir şekilde oyundan skin değiştirmemize yarıyan bir mod olmaması. (Modpack'i servere yapmayı deneyip plugin olarak yükledim uğraştırsa da. Ve en önemli mod serverde düzgün çalışmadığı için olmadı :S )
Şu anda modlar giderek arttı daha fazla arttırmamam toplam 25 mod falan oldu daha fazlası pc'me zarar.

2.si oyunda ağzımızı oynatabileceğimiz bir mod ki bu da şu anda bulunmamakta. Bir yere böyle bir mod yapılması için başvurmuştum. Fakat bilemiyorum. Eğer o konu hakkında bir şey yapmazsam film daha doğrusu dizi gerçekçiliğini kaybeder :(

3.sü ki bu projenin ertelenmesinde ki en büyük neden. Builder yok. Builder olmadığı için harita yok. Harita olmadığı için haritadaki npc'ler yok. Npc'ler olmadığı için dizi gerçekçi olmaz. Npc'leri teker teker uzun bir süreçten geçirerek 1 haftaya yaklaşık olarak 50 farklı npc ayarlamayı planlıyorum. Fakat harita olmayınca zor. Npc'ler zaten çoğunlukla etrafta gezip sadece vatandaş gibi davranacaklar.

Her neyse destekleriniz için en içten teşekkürlerimi sunuyorum. Bu 3 sorunu çözdükten sonra büyük ihtimalle diziye başlayabiliriz :)

Aynı zamanda yakın bir zamanda kendime Minecraft Premium alacağım. Ve bu yazın sonunda ise yüksek özelliklere sahip bir bilgisayar. Eğer bu 3 sorunu o zamana kadar çözemessem dizi ertelenecek. Şu anda kesin bir tarih veremem. Yakın bir zamanda ana senaryoyu şekilli şukullu bir şekilde yazacağım. Ona özel konu açacağım herkesi bilgilendiren.

:şapka: