Ana Sayfamız Yenilendi!
Ana sayfamızı sosyal oyuncu ağına çevirdik, sitemize üye olarak oyuncu profilinizi oluşturabilir,
ilgi duyduğunuz gruplara katılabilir, kendi sayfanızı oluşturabilir, ilan verebilir, özgür ve eğlenceli bir dünyaya adımınızı atabilirsiniz.

İlk Üyelerden Birisi Olun!

Yardım Ekran kartı sinyal vermiyor?

_Alecks_

Elmas Madencisi
Mesajlar
848
En iyi cevaplar
2
Puanları
1,280
Tam olarak sorunu bilmiyorum ama dün fıstık gibi görüntü veren ekran bugün vermiyor... Yandı? falan deseniz sanmıyorum. Fanları bir güzel çalışıyor...
Bana çözüm önerileri üreticek varmı? @LordOfTürk Dostum özellikle sana sesleniyorum :D

Son ekleyeceğim şey ise... toplama pc pişmanlıktır.

Foto falan lazımsa söyleyin!

+ Bilgisayar acilirken gelen ses de geliyor (beep beep beep gibi) Yaşadığının bir kanıtı. Ve birde eklemek isterim Hdmi ekran dvi donusturucuden geciyor. belki o arzali olabilirmi?

+Babama sordugumda klasik baba sozu "bozuk mali itelemisler) dedi. Calistigi nasil anlarim? Eklemek isterim ki ekran kartini ara sira overclock yapsamda max 60°yi gecittirmiyordum...

+Açmayı başardım. Sorunun neyden kaynaklandığını bilmiyorum. GTX460 kullanıyorum ve arkasında fazladan 2 tane enerji stoketi var. Ondan kaynaklımıdır sağlam takılmadığındanmıdır hiçbir fikrim yok. Sadece buraya fikirlerinizi atın arkadaşlar. Bir daha olursa tam olarak ne yapıcağımı bilmek istiyorum. Teşekkürler.
 

ByTheEfsane_

You're just the last of the real ones
Emekli
Mesajlar
558
En iyi cevaplar
0
Puanları
2,100
Sanırım bilgisayarı açmışsınız ama eğer hatırlıyorsanız/bir daha yaşanırsa beep seslerinin hangi uzunlukta ve ne kadar olduğunu buradan kontrol ederek sorunu tespit etmeye çalışın.

Ek olarak GTX 460 2010'da çıkmış eski bir kart, yavaş yavaş ölüyor olma ihtimali var. Yani bilgisayarın toplama olmasından dolayı sorun yok. İmkanınız varsa ekran kartınızı değiştirin.​
 

Crowley07

Nether Yerlisi
Site Sahibi
Mesajlar
2,038
En iyi cevaplar
0
Puanları
5,260
Ekran kartınızın üzerine bakın, herhangi bir ışık yanıyorsa çalışıyor demektir, büyük ihtimalle görüntü aktarım kablosunda sorun vardır.
 

LordOfTürk

Allah de ve sus! Başka hiçbir şey söylemeye değmez
Kaynak Yetkilisi
Mesajlar
1,028
En iyi cevaplar
54
Puanları
2,040
Sorunu çözdüysen ne mutlu ama şunları eklemek istedim overclock desteği olmayan bir şeyi overclock etmek zaman içinde ciddi sorunlar doğurabilir yani işlemciyi ya da ekran kartını overclock yaparken desteği var mı bak yoksa yapma (kartın desteği var mı yok mu bakmadım) Toplama PC pişmanlıktıra gelirsek buna katılmıyorum PC toplayan kişi eğer işinde ustaysa hiçbir uyumsuzluk vb. sorun olmayacaktır ki şu an yayıncı veya youtuberların hiçbiri mümkün mertebe hazır kasa kullanmıyor (en azından ben öyle biliyorum).

Yaşadığın soruna gelirsek, bu tarz sorunlarda ilk kontrol etmen gereken şey ram dir, ramları sırası ile tek tek söküp deneyerek çözmeye çalışabilirsin olmazsa ekran kartını çıkarıp ramları tek tek dene veya o beep sesinin sebeplerine bakabilirsin yukarıda link atmışlar ayrıca yaşadığın sorun gevşemeden dolayı veya tozlanmadan olabilir tam bir şey söyleyemem bazen elektronik cihazların sorununu anlamaz imkansız oluyor çünkü enteresan enteresan hataları çıkabiliyor veya kendi kendine de düzelebiliyor nadiren.

Not düşeyim, beep sesleri geliyorsa ve pc açılmıyorsa ilk şüphelenmek gereken şeyler ram ve ekran kartıdır yukarıda yazdığım işlemi sırası ile deneyerek sorunu çözmeye çalışabilirsin.
 
Üst