Eleştiri ile nasıl baş edilir

PwParadox

Konun için düşüncem profil kapağımda
En iyi cevaplar
0
[Kendime not: Buraya konuyla alakasız bir kaç gülen iş adamı resmi ekle]

Kötü özellikleriniz mi var?
Gerçek ilişkiler kuramıyor musunuz?
Genel olarak insanlar yanınızda bile duramıyor mu?

Birisi sizin hakkınızda kötü şeyler mi söyledi?

Korkmayın! Çünkü size bu durumlarla nasıl baş edebileceğinizi birkaç basit adımlarla göstereceğim. Tabii hepsini değil sadece son kısmını.

1) Her Şeyi Reddet

Size saldıran kişinin -şu andan itibaren “kurban” olarak hitap edeceğiz- sizi eleştirdiği konunun yanlış olduğunu belirtin veya benim daha çok yaptığım gibi eleştirildiğiniz konuyu reddetin.
Unutmayın: Kendinizi en iyi tanıyan sizsiniz ve bunu başkaları eylemlerinizden kesinlikle anlayamaz.

2) Karşı Atak
Kurbanınız sizden daha hatalıysa size bir şey diyemez hatta biraz hatalıysa bile.
Bundan dolayı kurbanınızı iyi inceleyin.
Eleştirisinde yazım hatası mı var? Kendi cenazesini hazırlasa daha iyiydi.
Ama her insanın hatasını bulmak o kadar kolay olmuyor. Bu yüzden daha az düşünce gerektiren
Eleştirmenini Aşağıla™” tekniğini kullanın.
Kendilerini kötü hissetmekle uğraşırken seni eleştiremeyecekler.

3) Görmezden Gel
Bu en etkili yöntemlerden biridir. Özellikle sosyal medya platformlarında. Bunun nedeni görmezden geldiğiniz kişi “Belki söylediğimi dinlemiştir.” diyip sizi rahat bırakabilir.
Fiziksel ortamlarda ise birini görmezden gelmek küçük düşürücü olduğu için iki farklı tepki alabilirsiniz.
İlki “Her neyse” lafını duyduğunuz -dinlediğinizden değil ama...-. Bu da kazandığınızın anlamı. Kurbanınız sizi rahat bırakacaktır.
İkinci tepki ise kurbanınızın her denemesinde size daha çok kızmasıdır. Bunu toplum içinde yaparsanız kurbanınız bir youtube videosuna bile çıkabilir. Bu durumda da muhtemelen kendi kendini çözer.

Not: Eğer bu yazdıklarımı uyguladıysanız veya uygulamaya karar verdiyseniz berbat bir insansınız.

Son düzenleme:

YuzbasiTr

Kömür Madencisi
En iyi cevaplar
1
Ruh hali
3. Yöntemi her zaman tercih etmişimdir.
Evet berbat bir insanım

Agamii_

Taş Madencisi
En iyi cevaplar
0
Ruh hali
3.Yönetimi güzel seçmişsin. Tebrikler güzel bir konu arkadaşlara yardımcı olucakB)

lSincapl

Nether Yerlisi
En iyi cevaplar
0
229 kelime 1709 karakter yazdıktan sonra bu dediklerimi boşverin minvalinde ufak minik bir not bırakmak harika hissettirmiş olmalı.

PwParadox

En iyi cevaplar
0
229 kelime 1709 karakter yazdıktan sonra bu dediklerimi boşverin minvalinde ufak minik bir not bırakmak harika hissettirmiş olmalı.
o zamana kadar bir şeyler anlamadıysan sana kötü haberlerim var.

Agamii_

Taş Madencisi
En iyi cevaplar
0
Ruh hali
Not: Eğer bu yazdıklarımı uyguladıysanız veya uygulamaya karar verdiyseniz berbat bir insansınız. -- Anlıyorum.

javabey

git add Brain.java in/earth/people/brainless
En iyi cevaplar
0
Ruh hali
oncelikle bolca yaptigin yazim hatalarindan dolayi seni kiniyorum, boyle bir konu acipta boylesine hatalar yapman oldukca gulunc. kotu insan ozelliklerine sahipsin ve bu olene kadar uzerinde durmaya devam edicek. boylesine kotu turkcesi olan bir insanin konusunu okumakta hayli zorlandim. oncelikle senin ev adresini istiyorum, evine turkce sozluk yollamak icin. belki o zaman akillanirsinucnokta

ayrani

PwParadox

En iyi cevaplar
0
oncelikle bolca yaptigin yazim hatalarindan dolayi seni kiniyorum, boyle bir konu acipta boylesine hatalar yapman oldukca gulunc. kotu insan ozelliklerine sahipsin ve bu olene kadar uzerinde durmaya devam edicek. boylesine kotu turkcesi olan bir insanin konusunu okumakta hayli zorlandim. oncelikle senin ev adresini istiyorum, evine turkce sozluk yollamak icin. belki o zaman akillanirsinucnokta

ayrani
Bu konunun sahibi ben değilim. Yanlış kişiye yazdın galiba.

LordOfTürk

Bööö!
Site İK Yöneticisi
En iyi cevaplar
83
Ruh hali
Not: Eğer bu yazdıklarımı uyguladıysanız veya uygulamaya karar verdiyseniz berbat bir insansınız.
önce insanlara tavsiye ver sonra onlar bu tavsiye ye uyduğu için berbat bir insan olsunlar Hmmm
sanırım konuyu anlayamadım :pof::olgun:

Morona

Kömür Madencisi
En iyi cevaplar
4
Ruh hali
Karşıdakinin anlamayacağı, kafasının basmayacağı bir şeyler söyle ve arkana yaslan.