• Bu site çerezler kullanır. Bu siteyi kullanmaya devam ederek çerez kullanımımızı kabul etmiş olursunuz. Daha fazla bilgi edin.
  • rabisu
    Minecraft Türkiye Forumu Reklam   Minecraft Türkiye Forumu Reklam   Minecraft Türkiye Forumu Reklam
  • Bir Youtube kanalınız var ve kanalınızın tanıtımını mı yapmak istiyorsunuz? Bizimle bu linkten iletişime geçin, size sponsor olalım!

Duyuru Elmas Üyelik & Ödüller!

Bu konu süresiz olarak sabitlenmiş.

xDarkBroos

Ağaç Yumruklayıcı
Mesajlar
21
Beğeniler
8
Puanları
80
Minecraft
sadraza123
#71
TEVAZU

Bir adamcağız kötü yoldan para kazanıp bununla kendisine bir inek alır. Neden sonra, yaptıklarından pişman olur ve hiç olmazsa iyi bir şey yapmış.

olmak için bunu Hacı Bektaş Veli'nin dergahına kurban olarak bağışlamak ister. O zamanlar dergahlar aynı zamanda aşevi işlevi görüyormuş.

Durumu Hacı Bektaş Veli 'ye anlatır ve Hacı Bektaş Veli helal değildir diye bu kurbanı geri çevirir. Bunun üzerine adam Mevlevi Dergahına gider ve aynı

durumu Mevlana 'ya anlatır. Mevlana ise bu hediyeyi kabul eder. Adam aynı şeyi Hacı Bektaş Veli'ye de anlattığını ama onun bunu kabul etmediğini söyler. Mevlana 'ya bunun sebebini sorar. Mevlana şöyle der:

- Biz bir karga isek Hacı Bektaş Veli bir şahin gibidir, öyle her leşe konmaz, o yüzden senin bu hediyeni biz kabul ederiz ama o kabul etmeyebilir.

Adam üşenmez kalkar Hacı Bektaş Dergahı'na gider ve Hacı Bektaş Veli'ye, Mevlana'nın kurbanı kabul ettiğini söyleyip bunun sebebini bir de Hacı

Bektaş Veli'ye sorar. Hacı Bektaş da şöyle der:

- Bizim gönlümüz bir su birikintisi ise, Mevlana'nın gönlü okyanus gibidir. bu yüzden, bir damlayla bizim gönlümüz kirlenebilir ama onun engin gönlü

kirlenmez, bundan dolayı o senin hediyeni kabul etmiştir der.:yıkıl:
 

TheBlueDeath

Bedrock Kaşifi
Mesajlar
1,983
Beğeniler
740
Puanları
2,730
PSN
Yok
Xbox
Yok
#72
Bu sistemin geri döndüğü iyi olmuş. Ne kadar işe yarayacak tartışılır ama en azından bu da bir şey.
 

98SarıBücür98

Kömür Madencisi
Mesajlar
116
Beğeniler
288
Puanları
610
PSN
forum
Xbox
olu
Steam
98iamlegend98
Ruh Hali
#73
konuyu yeni görüyorum, ama İnşa et yalnızlığa şarkısını görünce tekrar duygulandım, O şarkı daha yeni yeni çıkmışken oyuna başlamıştım hey gidi günler....