En İyi Köy Kurma Rehberi 1.Kısım Başlangıç

Kovalski_Eyes

Kızıltaş Madencisi
En iyi cevaplar
0
Ruh hali
Forumda hiç umursanmayan towny kategorisinin adına toplam 4 kere köy kurmamdan edindiğim tecrübeyle en iyi köy kurma rehberi adlı bu seriyi yazmaya karar verdim.
İlk Olarak Bir muhtar olmak zorunda, oyuncuları yönetmeli köye adaleti düzeni getirmeli.
İkinci Olarak Kimseye sevmediği yada istemediği işi yaptırmayın şöyle bişeyde var tr'de çoğu kişi maden yapmayı çok seviyor bu yüzden maden konusunda pek sıkıntı yaşanmıyor ama inşaat ve odun kesmede biraz sıkıntı yaşayabilirsiniz.
Üçünçü Olarak İnşaat.
2018-04-14_02.45.45.png

Tr'de inşaat sıkıntısı çekiceğinizi söylemiştim. Ben şans eseri ilk köy kurduğumda kötü olsada en azından build yapmaya çabalayan ve şirin bi köy kurmamı sağlayan köylülerim(bu terimi hakaret gibi algılamayın, neden böyle bi algı var ki?) olmuştu ama 2.seferde yada 3.seferde olmadı... Bu yüzden 4.seferde bütün yapıları kendi başıma yapmaya çalıştım ve sonuç olarak fazla ağır geldi. Kısaca yapıları büyük değil küçük ve detaylı yapın ve hızlıca küçük yapılarla köyünüzü büyütün aksi taktirde köydekiler biraz bıkabilir.
Dördüncü Olarak Tuzakcı. Her sunucuda olur vip basmış hile açmış sülaleyi toplamış oyuncular, bunlardan çok çekiceksiniz köy kurulurken ama köyde bi tuzakcınız varsa rakip ne kadar güçlü olursa olsun birazcık zekanızı kullanarak karşınızdakini öldürebilirsiniz.
Beşinci Ve Başlangıç Kısmının Son Maddesi Cezalandırma. Buda kesin başınıza gelicektir köyde birisinin sınav haftası falan gelir başlangıçta belirtin ara vericekseniz şunları toplicaksınız falan diye bunu denemedim ama bi daha köy kursam kesin denerim. Köyünüzde her tipten insan olsun çalışkanından tembeline aptalından akıllısına gencinden yaşlısına çeşitlik oldukça daha iyi oluyor.

Konuya ilgi gelirse daha yazıcak çok şey var devamı gelir

Son düzenleme:

Kovalski_Eyes

Kızıltaş Madencisi
En iyi cevaplar
0
Ruh hali
Bizim sunucumuz Towny, buradanda müjdeyi verelim ilerleyen zamanlarda gelişince reklamını Towny kategorisinde yapacağız ve kategori canlanacak. Bu tür konular işimize yarayacaktır tabikide.
towny denebileceğini sanmıyorum, rekabet yok

Exqarr

Kömür Madencisi
En iyi cevaplar
0
Bu yaz'a doğru sunucum açılıyor. Hub yapmayı düşünüyorum. Eğer Towny kategorisi canlanırsa Towny sunucusu da açıcam.

Kovalski_Eyes

Kızıltaş Madencisi
En iyi cevaplar
0
Ruh hali
Bu yaz'a doğru sunucum açılıyor. Hub yapmayı düşünüyorum. Eğer Towny kategorisi canlanırsa Towny sunucusu da açıcam.
Towny kategorisinin canlanması için öncü birisi lazım trailerlarla bol bol videoyla nasıl oynicaklarını tanıtması lazım köy kurmaktan anlayan bi 7-8 kişi olsa uçar giderde şöyle bi sorunda var townynin uçup gitmesi içinde sağlam slotlu sunucu lazım buda para demek :D

Exqarr

Kömür Madencisi
En iyi cevaplar
0
Towny kategorisinin canlanması için öncü birisi lazım trailerlarla bol bol videoyla nasıl oynicaklarını tanıtması lazım köy kurmaktan anlayan bi 7-8 kişi olsa uçar giderde şöyle bi sorunda var townynin uçup gitmesi içinde sağlam slotlu sunucu lazım buda para demek :D

Bunlar halledilebilir konular. Asıl olay kitlede boş boş dolaşıcaz gibi

Exqarr

Kömür Madencisi
En iyi cevaplar
0
Bu nasıl bi ikilem halledilebilir konularsa hallettiğinde kitle gelmiş olucak

Daha önce minecraft'a yeni bir tür getirmişliğim var. Köyüm adında insanlar doğal bir köyde yaşıyor. Herkes bir işi yapıyor. Halk iç içe pazar var. 4 Arkadaş oynamıştık biz. Ve para hiç sıkıntı değil. 2 GB alırız 20 slotu koyarız. Baktık kitle iyi gidiyor. Arttırırdık. Sunucunun ücretini de jandarma v.s satarak geçinirdik. Ama kitle yok adam gelicek hile açıcak en iyisi whitelist yapıcaksın başvuruyla alcıaksın. Bak güzel plan

Midoss

Bay Boş
En iyi cevaplar
1
Ruh hali
Türkler devlet teşkilatı kurmakta iyi derler ispatlamış oldun ^^