En iyi ƘƟƦƘƯ oyunları [Liste] | Sarı Bücür

SarıBücürIsBack

YASAKLANDI
En iyi cevaplar
0
Merhaba arkadaşlar ben Sarı Bücür ama insanlar genelde bana "Hahahaha eeezooo geeeliin Eeezik!" der.
Bugün sizlere tecrübelerime dayanarak en iyi korku oyunlarını sıralayacağım.
Benim önceden korku oyunlarıyla alakam yoktu beni tanıyan eskiler bilir hatta korku oyunlarına karşıydım. Minecraft'ta bile korku haritası oynadıktan sonra ilk jumpscare'de kapatırdım. Fakat şu son aylarda bu değişti, önceden korku oyunlarına hep önyargıyla yaklaşırdım ma şimdi çok seviyorum :) Ama sürekli oynamak tabii ki zararlıdır o yüzden ara sıra oynuyorum.

Neyse konu bu değil. Listeye geçelim:
1.Outlast 2

Hikaye, oynanabilirlik ve korku-gerilim açısından en iyi oyunlardan biri. Oyunda gazetecisiniz ve eşinizle birlikte Arizona'nın bir köyüne araştırma yapmaya helikopterle gidiyorsunuz. Fakat helikopter bir sinyalle düşüyor ve delilerle, Katolik dinini çarpıtanlarla dolu bir köye iniş yapıyorsunuz ve olanlar oluyor. Bu oyunun hikayesini anlatmıştım şuradan okuyabilirsiniz. Bu oyunun konusu tamamen gazetecilik ve din üzerine geçiyor bizim dinimiz değil tabii ki Katolik Hristiyanlık. Oyunun korkutmasını eksi olarak saymayacağım çünkü o korku oyunlarında zaten olması gereken bir şey. Oyun her açıdan güzel fakat tek eksiği var oradan oraya dolanıyorsunuz sürekli koşturuyorsunuz bu korkutucu olduğu kadar da bazen sıkıcı olabiliyor. Oyunun 5.5 saatlik oynanış süresi var. Oyun o sıkıcı olarak bahsettiğim yerler dışında sürükleyici ve hikayesi insanın vicdanını sızlatabiliyor. Mesela Lynn'in o kadar acılar yaralar içerisinde doğum yapması, Ellerimizden çivilenip çarmığa gerilmemiz ve o çarmıktan ellerimizi çekerek kurtulmamız, Jessica isimli küçük çocuğun cinsel istismara uğraması sizi derinden etkileyebilir.

Bu oyuna notum: 10/9.4 Yani efsane olmayı ara sıra sıkmasıyla kaçırdı.

2.Outlast 1

Bu oyunda da gazetecisiniz ve yıllar önce kapanmış bir deliler hastanesini araştırmaya gidiyorsunuz. Bu da Outlast 2 ile aynı evrende geçiyor ve bu oyunun 2.sinden daha çok bulmaca tarzı şeylerle uğraşıyorsunuz. Bulmaca dediğim hani olur ya kutuları hareket ettirme levyeleri çekme vs. O tarz oyunlardan. Bazıları Outlast 2'den daha iyi olduğunu söylese de ben Outlast 2'nin daha korkunç ve sürükleyici olduğunu düşünmekteyim. Çünkü Outlast 1, 2 kadar sürükleyici gelmedi bana.
Bu Oyuna notum: 8/10

3.Welcome To The Game

Bu oyunda Deep Web'te Red Room'a girmeye çalışan masum bir köylüsünüz. Ve bu siteye girmek için de Hidden Wiki'deki Fakat Deep Weble ilgili şehir efsanelelerini bilirsiniz: Hackerler ve Katiller. Hackerler şüphesiz ki var özellikle Chat odalarında fazla dolanırsanız. Fakat Katiller sadece bir şehir efsanesi. Bu oyunda ise Katiller sizi kaçırmadan, Hackerler sizi hackleyip 30 günlük sürenizin bir kısmını çalıp veya nadiren de olsa bulduğunuz kodları çalmadan 8 kodu da bulup Red Room'a girmelisiniz. Hackerların saldırılarına karşı koyabilirsiniz, Ayak, masa kıpırdatma sesleri geldiğinde, telefonunuz çaldığında veya oyundaki bilgisayarınızda Navigasyon sistemi uyarı verdiğinde lambaları kapatıp sessizce beklerseniz ve modemi resetlerseniz korunabilirsiniz.
Bu oyuna notum: 7/10 Biraz daha iyi olsaydı Outlast 1'i geçebilirdi.
Eğer Hacklerlığa özeniyorsanız veya Deep Web'e girmek istiyorsanız fakat korkuyorsanız bu oyunu oynayın. Lakin unutmayın: Deep Web'e girmek çocuk oyuncağı değil. Hem "ben Tor Browser indirdim bir şey olmadı" demeyin Tor Browser kullanmak yasal suçtur ve polisler kapınıza aylar sonra hatta yıllar sonra bile gelebilirler.

4.FnaF 4

Five Nights Of Freddy. Bu oyunda amacınız kapıları tutarak, canavarlardan saklanarak 5 gün geçirmek. Oyun sizi sürekli geren ve jumpscare yaşatan bir oyun. Daha anlatacağım pek bir şey yok çünkü oyundaki temel amaç bu zaten.

Bu oyuna notum: 5.85/10

Son düzenleme:

Tratsel

Işık Taşı Madencisi
En iyi cevaplar
0
Welcome to the game i korku oyunu olarak değil de fazlaca gerilim içeren bir oyun olarak görüyorum. Kendisi çok başarılı bir oyundur.
Outlast 2 yi Birinci sıraya koyman bence doğru olmuş.

Kovalski

Hayalet Avcısı
En iyi cevaplar
0
Ruh hali
1.sırada Slenderman The Arrival olmalıydı. Hala bitiremedim çok korkunç :(

SarıBücürIsBack

YASAKLANDI
En iyi cevaplar
0
Welcome to the game i korku oyunu olarak değil de fazlaca gerilim içeren bir oyun olarak görüyorum. Kendisi çok başarılı bir oyundur.
Outlast 2 yi Birinci sıraya koyman bence doğru olmuş.
Hem gerilim hem de jumpscare yaşatan bir oyun. Katil karşına çıkınca çığlık atıyorsun :(

1.sırada Slenderman The Arrival olmalıydı. Hala bitiremedim çok korkunç :(
Sen herhalde Outlast 2'yi oynamadın herhalde? Ben 2 kişiyle birlikte olmadan bitiremem hatta oyunun sonunu gameplay'ini izleyerek görmüştüm.

Kovalski

Hayalet Avcısı
En iyi cevaplar
0
Ruh hali
Hem gerilim hem de jumpscare yaşatan bir oyun. Katil karşına çıkınca çığlık atıyorsun :(

Sen herhalde Outlast 2'yi oynamadın herhalde? Ben 2 kişiyle birlikte olmadan bitiremem hatta oyunun sonunu gameplay'ini izleyerek görmüştüm.
Slenderman The Arrivalı oynamadığını bayağı belli ediyosun :D