En Sıra Dışı Türk Filmi (Sen Aydınlatırsın Geceyi)

İzleyecek Misiniz?

• Kullanılan toplam oy
    3

CelilOguz

Kızıltaş Madencisi
En iyi cevaplar
0

TÜR: Fantastik, Dram, Romantik
Yönetmen: Onur Ünlü
Vizyon Tarihi: 1 Kasım 2013
Beyazperde Puanı: 5/5
IMDB Puanı: 8,1/10

"Cemal, Manisa'nın Akhisar kasabasında babasıyla yaşayan ve kendi berber dükkanlarında çalışan bir adamdır. Kendi halinde gibi görünen Cemal'in içine bir sıkıntı çöker, kendisi bile ne olduğunu bilemez... Öte yandan hemen hemen herkesin birbirini tanıdığı bu kasabada, gayet sıradan gibi görünen insanların olağanüstü güçleri vardır. Kimi zamanı durdurur, kimi duvarların ardını görür, kimi ölümsüz. Ama hiçbiri de süper kahraman değildir. Herkes her şeyi bilir ve normal hayatına devam eder...

Onur Ünlü'nün son filmi fantastik ve absürd dram türleri arasında gidip gelen bir yapıya sahip. Oyuncu kadrosunda Leyla ile Mecnun ve Şubat dizilerinden de tanıdığımız Ali Atay, Ahmet Mümtaz Taylan, Damla Sönmez, Serkan Keskin, Nadir Sarıbacak, Cengiz Bozkurt, Demet Evgar, Ercan Kesal ve Tansu Biçer gibi önemli isimleri barındıran filmin senaristliği de yine Onur Ünlü'ye ait. efLÂtunfilm'in yapımcılığında kotarılan film özellikle görsel yönü ve siyah-beyaz çekimi ile ilgi çekiyor."

-Beyazperde

Az önce izledim bunu. Daha önce hiç bu kadar sıra dışı bir Türk filmi izlediğimi hatırlamıyorum. Bazı yerleri sıkıcı da olsa film fazla uzatılmamış. Mutlaka izleyin şiddetle tavsiye ediyorum.

Buradan izleyebilirsiniz:

Tenekesaurus

Obsidyen Madencisi
En iyi cevaplar
0
Ali Atay ve eflÂtunfilm'in işleri her zaman çok orijinal oluyor zaten. Sırf Ali Atay ve Mümtaz Taylan için bile izlenir.

running_nose

Sudan Çıkmış
En iyi cevaplar
0
Bu filme yaklasik yarim saat dayanabilmistim.Sonrasini dinledim zaten.

LapisDüşmanı

Kızıltaş Madencisi
En iyi cevaplar
0
Ruh hali
Bi küçük eylül meselesi izlemiştim o da çok güzeldi Türk filmlerinden bazıları cidden güzel oluyor