Enderistan - Çevrimiçi Çoklu Oyunculu Tarayıcı Oyunu

enderistan

Sudan Çıkmış
En iyi cevaplar
0
Oyun Adı: Enderistan Online
Taban:
Tarayıcı
Sürüm: 0.1.0.2

Hakkında:

Oyun tamamen Türk yapımı olup yalnızca 1 geliştirici tarafından geliştirilmiştir. Tarayıcı tabanlıdır. Text-based olarak geçmesine rağmen oyun içi grafiklerle desteklenerek daha keyifli bir oyun zevki sunulmuştur. 0.1.0.2 versiyonunda olup halen geliştirilmektedir. Oyun içerisinde 130'dan fazla eşya ve her geçen gün artan kule katları bulunmaktadır. Oyun 0'dan kodlanmış olup herhangi bir scriptin veya oyunun klonu değildir. Oyun içi görseller ücretsiz assetlerden temin edilmiş olup yalnızca görseller alıntıdır. Gerekli atıflar oyun giriş ekranında yapılmıştır. Herkes ücretsiz bir şekilde katılıp oynayabilir. Oyun içi veya oyun dışı herhangi bir ücretli satış söz konusu değildir.

Hikaye:
Yıllar önce Enderistan adı verilen gezegende tüm varlıklar huzur ve bilgelik içerisinde yaşamaktaydı. Bir gün halktan biri, sıradan bir yaratılmış köyün boş arazilerinde bir güç keşfetti. Bu güç onu en sıradandan en üstün kuvvet olmaya itti. Kendi arzusu olsa da olmasa da bu güç onun giydiği sıradan çapulları kudretli birer zırha dönüştürüyor, eline tuttuğu sopalar dağları parçalayan silahlara dönüşüyordu.
Çok kısa zamanda bu gücün verdiği hırsla yükseldi yükseldi ve Enderistan'ın o zamana kadar gördüğü en kudretli yaratılmış oldu. Zamanla insanlar ona Enderimiz demeye başladı. Evrendeki en ender ırkların ve en ender ilimlerin bulunduğu Enderistandaki en ender şey oydu!
Ancak bu güç onun gözlerinin yorulmasına, dizlerinin çökmesine, saçlarının beyazlamasına ve vücudunun çökmesine mani olamıyordu. Zamanla bu ender göçtü, çöktü ve öldü. Arkasında yanlızca tek bir miras bıraktı, Enderlik.
Bilgeliğin ve huzurun gezegeni olan Enderistan, gücün ve kudretin saltanatı altına girdi. Tüm yaratılmışlar Ender olma arzusuyla yanıp tutuşur hale geldi.
Ne yazık ki o güç ilk ender ile sönüp gitti. Hala ilk enderin eşyaları pazarlarda satılıyor olsa da Ender olmak isteyen herkes çalışıp, gücünü ispatlayarak en tepeye çıkmak zorunda.
Enderistan kapılarını daima açık tutarak, her ırktan, her cinsten yaratılmışı o en Ender seviyesine çıkartmak için tüm olanakları sunmaya başladı.
O gün bu gündür, Enderistanda Ender olabilmek için bir mücadele sürüyor.

Peki ya sen? sen Ender olabilir misin?

Tanıtım Videosu:

Oyun Linki:
Enderistan!
Oyun Wikisi:
Enderistan Rehber

enderistan.com

Not:
Oyun hala güncellenmekte olup, gelecek sürümlerde taban bağımsız 2d/3d versiyonlarla entegre edilerek, aynı data üzerinden insanların daha farklı platformlarda multi-platform şeklinde buluşması sağlanıp, enderistan şehri sınırları genişletilecektir.
Bu süreçte bizlere destek olmak, bu maceranın elinden tutmak isteyen dostlarımızdan oyunu sevdikleriyle paylaşmaları, youtube kanalı olan arkadaşlarımızın da kısa da olsa bir gameplay videosu çekmesi bizi çok ama çok mutlu edecektir.
Hepinize teşekkür ediyor, güzel günler diliyoruz.

enderistan

Sudan Çıkmış
En iyi cevaplar
0
Enderistan 0.1.0.1 sürümünden, 0.1.0.2 sürümüne güncellenmiştir.
Bu sürümde MOH adlı yeni bir ırkı karakter skalamıza dahil ettik. Hikayesini buradan okuyabilirsiniz.
Ayrıca oyun içi pencere boyutu için iki ayrı seçenek(1000,700) sunulmuştur. Detayları buradan okuyabilirsiniz.
Sürüm notları için : Enderistan 0.1.0.2 Sürüm Notları
Oyunumuz için ücretsiz olarak Youtube kanalında yada blogunda paylaşımda bulunmak isteyenler: [email protected] adresinden sundukları içerikleri bizlerle paylaşarak, destek ve sevgilerini iletebilirler.

bayoreo

the lord of oreos
En iyi cevaplar
11
Ruh hali
ben ilkten yerini kapayım oyun popüler olduğunda olm siz yokken ben vardım derim

enderistan

Sudan Çıkmış
En iyi cevaplar
0
İyi dilekleriniz ve beğenileriniz için teşekkür ederiz.

EfenikÇorum

Zombi Katili
En iyi cevaplar
0
Ruh hali
Bende şu an bir oyun yapıyorum fakat offline üzerine kurulu.Acaba hangi oyun motorunu kullanıyorunuz?Ve görel konuunda da yardımcı oabilirim.

They001

Zombi Katili
En iyi cevaplar
2
Ruh hali
İlk girişte bir an türkçe dublaj ile okuyacak sanıp saniyelik büyük bir heyecan kaplamıştı içimi.. Her neyse başarılar dilerim.

enderistan

Sudan Çıkmış
En iyi cevaplar
0
Bende şu an bir oyun yapıyorum fakat offline üzerine kurulu.Acaba hangi oyun motorunu kullanıyorunuz?Ve görel konuunda da yardımcı oabilirim.
Oyun motoru kullanmıyoruz, saf yazılım tabanlı oluşturulmuş bir proje.
Geliştirici ekibi gelecek macro güncellemelerde farklı oyun motorlarına yönelecek. Bu güncellemeler oyunun geleceğiyle ilgili önemli detaylar ve spoiler içerdiği için paylaşamıyoruz.
Görsel konusunda 3d modellemeci ve tasarımcı arkadaşlar ile görüşmelerimiz devam ediyor. İlgiliniz için teşekkür ederiz.
İlk girişte bir an türkçe dublaj ile okuyacak sanıp saniyelik büyük bir heyecan kaplamıştı içimi.. Her neyse başarılar dilerim.
Değerli görüşünüz için teşekkür ederiz, textbased bir oyun için bahsettiğiniz tarzda bir hamle siz değerli oyuncularımızı memnun etse de oyun içi sistemsel geliştirmeler ve bakımlar açısından ilk sıramızda olan bir hamle değil. Yine de fikrinizi geliştirici ekibin to-do listine ekledim. Hayallerinizdeki şeyi macro güncellemelerde oyunumuz 2d textbased platformdan ayrıldığında görmeniz kaçınılmaz olacaktır. Eğer oyun içi bakımlar daha hızlı gerçekleşir ve umulandan daha hızlı bir fix süreci gerçekleşirse, bu platformda da bahsettiğiniz dublaj çalışması eklenebilir.

İyi forumlar dileriz.

Melihoper

mc.TurkLion.net
En iyi cevaplar
4
Ruh hali
Şehir merkezi eklenebilir kişisel kozmetikler, binek vs. olabilir oyunda hatalar mevcut bazı itemleri alamıyoruz eğitim yapamıyoruz bunların düzeltilmesi gerek.

enderistan

Sudan Çıkmış
En iyi cevaplar
0
Şehir merkezi eklenebilir kişisel kozmetikler, binek vs. olabilir oyunda hatalar mevcut bazı itemleri alamıyoruz eğitim yapamıyoruz bunların düzeltilmesi gerek.
Bahsettiğiniz eklentilerin hepsi şuanda to-do'da mevcut, fazlasıyla kişiselleştirme ve özelleştirme eşyası ve potansiyeli geliştirilmek üzere planlanmış şekilde fakat bunları olabildiğince erteliyoruz. Bunun sebebi şuanda textbased bir sürümde olmamız.
Bahsettiğiniz tarzda binek ve kozmetiklerin eklenmesi, diğer oyunculara gösterilmesi yada sahip olunması fazla etkileyici olmayacaktır.
Oyunumuzun platform çalışmaları bittiğinde, 2d'nin üzerine çıktığımızda bahsettiğiniz geliştirmelerden kat kat fazlasının ekleneceğini söyleyebilirim.
Tavsiyeleriniz için ayrı ayrı teşekkür ederiz.
Hangi eşyaları alamadığınızı, nereden alamadığınızı iletirseniz yardımcı olmaya çalışırım.
Şuanda hesabınızda NP olmadığını görüyorum, oyunun verdiği 300 NP ile maalesef şuanda eşya almanız mümkün değil. Pazardaki eşyalar sadece paranız yettiğinde alınabiliyor ve fiyatları şuanda yüksek durumda.
Eğitim kısmında ise geliştirmek istediğiniz statı seçtikten sonra safir(mor yuvarlak) butona basılı tutarak geliştirme miktarını belirledikten sonra EĞİTİL butonuna bastığınızda statlar hesabınıza işlenecektir. Sanırım bu işlemi gerçekleştirmişsiniz hali hazırda.
Konuda böyle bir ibareye yer vermedik ama oyunda gördüğünüz hata ve eksiklikleri bizlere iletmenizden mutluluk duyarız.
Ayrıca özel iletmek istediğiniz şeyler için [email protected] adresinden ulaşım sağlayabilirsiniz.

İyi oyunlar dilerim.

Melihoper

mc.TurkLion.net
En iyi cevaplar
4
Ruh hali
Bahsettiğiniz eklentilerin hepsi şuanda to-do'da mevcut, fazlasıyla kişiselleştirme ve özelleştirme eşyası ve potansiyeli geliştirilmek üzere planlanmış şekilde fakat bunları olabildiğince erteliyoruz. Bunun sebebi şuanda textbased bir sürümde olmamız.
Bahsettiğiniz tarzda binek ve kozmetiklerin eklenmesi, diğer oyunculara gösterilmesi yada sahip olunması fazla etkileyici olmayacaktır.
Oyunumuzun platform çalışmaları bittiğinde, 2d'nin üzerine çıktığımızda bahsettiğiniz geliştirmelerden kat kat fazlasının ekleneceğini söyleyebilirim.
Tavsiyeleriniz için ayrı ayrı teşekkür ederiz.
Hangi eşyaları alamadığınızı, nereden alamadığınızı iletirseniz yardımcı olmaya çalışırım.
Şuanda hesabınızda NP olmadığını görüyorum, oyunun verdiği 300 NP ile maalesef şuanda eşya almanız mümkün değil. Pazardaki eşyalar sadece paranız yettiğinde alınabiliyor ve fiyatları şuanda yüksek durumda.
Eğitim kısmında ise geliştirmek istediğiniz statı seçtikten sonra safir(mor yuvarlak) butona basılı tutarak geliştirme miktarını belirledikten sonra EĞİTİL butonuna bastığınızda statlar hesabınıza işlenecektir. Sanırım bu işlemi gerçekleştirmişsiniz hali hazırda.
Konuda böyle bir ibareye yer vermedik ama oyunda gördüğünüz hata ve eksiklikleri bizlere iletmenizden mutluluk duyarız.
Ayrıca özel iletmek istediğiniz şeyler için [email protected] adresinden ulaşım sağlayabilirsiniz.

İyi oyunlar dilerim.
Destekleriniz için teşekkürler, başarılar tekrardan

whoave

Yeni Doğmuş
En iyi cevaplar
0
Oyunumuz güncel ve aktiftir. 2.0 güncellemesiyle komple reskin edilmiş ve arayüz baştan kodlanmıştır.