Eskiler Neden Özlenir ?

ErenSB

Elmas Madencisi
Emektar Üye
En iyi cevaplar
26
indir.jpg

Eskiler Neden Özlenir ?

Öncelikle belirteyim, resimin konu ile bir alakası yok. Konuyu açma sebebim, eski fotoğraf albümüne bakarken duygulanmam ve aklıma gelenler.

Fotoğrafa bakarken düşündüm. Eskiler neden özlenir ? Eski fotoğraflarımın çoğu dışarıda çekilmişti.
Güneş ayrı bir güzel, sokaklar, evler, yeşillik alanlar. Her şey ayrı bir güzel o yıllar da.

Şahsen fikrim şu, eskilerin özlenme sebebi küçükken herkesin sizi sevmesi, yüzünüze gülümsemesi, iyi davranması, önemsemesi ve en önemlisi etrafınızda zorluklar olmaması.
Her zaman hayatınız öyle devam edecekmiş gibi yaşamanız, geleceği düşünmemeniz.

Ben küçüklüğümü bu yüzden özlediğimi düşünüyorum ama sadece küçüklüğümü değil 14,16 yaşlarımı da özlerim.
Bunun sebebi ise etrafımdakilerin de büyümesi, arkadaşlarım da benimle birlikte büyüdüler ve eskisi gibi değiller.
O zamanlar da torpil atarsın, zile basıp kaçarsın, oyun oynarsın vs.

Ama şimdi o ortam yok ve başka şeylerden konuşuluyor. Örnek vericek olursak;
Arkadaşın sana, ''Hadi gel biraz eğlenelim!'' Demek yerine derdini anlatıyor.
Gülüp koşmak yerine bir köşeye oturup, ''Bir dal versene'' diyor.

Sizin de hemen hemen bu sebeplerden dolayı geçmişinizi özlediğinizi düşünüyorum.
Küçük ama benim için önemli bir konu. Umarım hepinizin çocukluğu iyi geçmiştir.
Oturup geçmişi özleyip yüzünüzde bir tebessüm oluşması çok güzel bir şey.

Konumuzun burada sonuna gelelim, okuduğunuz için hepinize teşekkür ederim.

Hiç kimse geçmişini satın alacak kadar zengin değildir. - Oscar Wilde

Ataberkia

En iyi cevaplar
0
Benim fikrim; geçmiş zamanlar daha güzel olduğu için değil, şu an mutsuz olunduğu için geçmiş özleniyor. Çünkü geçmiş bir zamandaki mutluluk durumunu insan tam olarak anımsayamıyor. Örneğin ben şu an lisedeyim ve hiç sevmediğim arkadaşlarımı bile 6-7 yıl sonra özleyeceğim çünkü 6-7 yıl sonra şuankinden daha mutsuz olacağım ve bunun zamandan kaynaklandığını düşüneceğim.

ErenSB

Elmas Madencisi
Emektar Üye
En iyi cevaplar
26
Benim fikrim; geçmiş zamanlar daha güzel olduğu için değil, şu an mutsuz olunduğu için geçmiş özleniyor. Çünkü geçmiş bir zamandaki mutluluk durumunu insan tam olarak anımsayamıyor. Örneğin ben şu an lisedeyim ve hiç sevmediğim arkadaşlarımı bile 6-7 yıl sonra özleyeceğim çünkü 6-7 yıl sonra şuankinden daha mutsuz olacağım ve bunun zamandan kaynaklandığını düşüneceğim.
Aslında aynı şey. Geçmişte dediğim gibi sorumlulukların yok ve mutlusun her şeyle eğleniyorsun vs
Büyüdükçe bazı sorumluluklar alıyorsun, etrafında ki insanlar değişiyor.

SC_Riber

SC-Riber.Games
En iyi cevaplar
0
Ruh hali
Eskileri özlememizin tek sebebi toplumun daha hoşgörülü olmasıdır, zaman geçtikçe toplumumuz cidden daha kötü hale geliyor.

Logarech

▐━━━━━━━━━▌
En iyi cevaplar
0
Ruh hali
Bence bulunduğumuz vaktin değerini bilirsek geçmişe olan özlemimizi bir nevi azaltabiliriz. Çünkü geçmişe duyulan özlemin nedeninin halimizden memnun olmayışımız olduğunu düşünüyorum.

I

Iskefiyeli18

Ziyaretçi
''Bir dal versene'' diyor.

Arkadaş çevrenizi değiştirmeyi deneyebilirsiniz. Çocukluk arkadaşlarım zırt pırt sigara içip köşebaşlarında oturmaya başladıkları için şu anda kendileriyle aram açık ve eski lise arkadaşlarımla çok daha samimiyim. Arkadaşlarınızın tavırlarından şikayetçiyseniz bence artık arkadaş olmamalısınız ^_^

Çocuklukta hayatın daha kolay olduğu konusuna katılıyorum. Bir de, geçmişin özlenmesinin sebebi bir daha ulaşılamayacak olmasıdır belki.

EnesA

hissikablelvuku
Emekli
En iyi cevaplar
0
Ruh hali
Geleceğimizden emin olmadığımız için kendimizi avutacak başkı bir zaman dilimi yok

ErenSB

Elmas Madencisi
Emektar Üye
En iyi cevaplar
26
Arkadaş çevrenizi değiştirmeyi deneyebilirsiniz. Çocukluk arkadaşlarım zırt pırt sigara içip köşebaşlarında oturmaya başladıkları için şu anda kendileriyle aram açık ve eski lise arkadaşlarımla çok daha samimiyim. Arkadaşlarınızın tavırlarından şikayetçiyseniz bence artık arkadaş olmamalısınız ^_^

Çocuklukta hayatın daha kolay olduğu konusuna katılıyorum. Bir de, geçmişin özlenmesinin sebebi bir daha ulaşılamayacak olmasıdır belki.

Yorumun için teşekkürler. Ben kolay kolay arkadaş edinemiyorum, zaten çocukluk arkadaşlarım var. Bir tek onlarla takılıyoruz, başka pek görüştüğüm arkadaşım yok.

zaman geçtikçe toplumumuz cidden daha kötü hale geliyor.

Buna da kesinlikle katılıyorum.

Zepyhros

Marangoz
En iyi cevaplar
0
Ruh hali
Çünkü en iyi mutluluk hep eskilerde kaldı... :(

SauronEmo

Sauron
En iyi cevaplar
1
Ruh hali