ETS2 Dorse Modu

Nooxy

NACSSHOST.COM
En iyi cevaplar
1
Ruh hali

ETS2 Dorse Modu

Selam dostum, konuma hoş geldin! Buraya geldiğine göre sanırım yardıma ihtiyacın var. Doğru adrestesin adamım 2 dakika oturup dinlen bizde konumuza başlayalım.

Herkesin bildiği gibi oyunların bize sunulduğu şekilleri bir yerden sonra sıkıyor ve bizde "Mod" (eklenti) ekleyerek eğlenmeye çalışıyoruz. Bazıları gerçekten kaliteli ve eğlenceli modlar, şimdi bende sizlere ETS2 Dorse Modlarını göstereceğim.

Öncelikle ETS2'ye Nasıl Mod yükleyebilirim? diyorsan aşağıdaki adımları uygulamalısın.
Bana tıkla ve ETS2 için Dorse Modlarına bak!

1. ETS2'nin dosya konumuza giriyoruz.
Bilgisayar>Belgeler>Euro Truck Simulator 2>Mod
Screenshot_2.png

2. İndirdiğimiz mod dosyasını winrar ile açıp içerisinde bulunan .scs uzantılı dosyayı bu dizine aktarıyoruz.
1.png

3. Oyuna girip sol kısımda bulunan "Mod Yöneticisine" giriyoruz.

4. Burada tüm modlarınız bulunur, yüklediğimiz modu bulup aktifleştiriyoruz.
2.png

ETS2'ye Mod kurmak bu kadar basit.

Şimdi gelelim kendi Dorse Skinlerimizi (modellerimizi) nasıl yapabiliriz?

Şimdi öncelikle size vericeğim dorse şablonundan kendinize uygun bir dorse modeli oluşturun.
Dorse şablonu için tıkla!

1. İndirdiğimiz şablonu Paint, Photoshop CS6 gibi programlar yardımıyla açalım.
5.png

2. Açtığımız şablona keyfimize göre bir model oluşturalım.
3.png

3. Oluşturduğumuz dorse modelini farklı kaydet yaparak .png formatında kaydediyoruz.

4. Bana tıklayarak! açılan sitede bulunan Dosya Seçin butonuna tıklıyoruz.
8.png

5. Oluşturduğumuz .png uzantılı model dosyamızı seçip "Target format" bölümünü DDS seçiyoruz.
9.png

6. Convert Now! butonuna basarak modelimizi .DDS uzantısı olarak değiştiriyoruz.
NOT: .dds uzantılı dosyanın adı sadece şirket adları olabilir eurogoodies, transinet vb.
10.png

7. Masaüstüme gelerek yeni klasör oluşturuyoruz ve bu klasörün adını vehicle olarak değiştiriyoruz, vehicle klasörünün içine bir klasör daha oluşturup adını trailer_eu olarak değiştiriyoruz ve bir klasör daha oluşturuyoruz bunun adını ise company olarak değiştiriyoruz.
11.png

12.png
13.png

8. En son oluşturduğumuz company klasörüne girip .DDS olarak değiştirdiğimiz dorse modelimizi atıyoruz.
17.png

9. Bu klasörü kapatıp masaüstümüzde bulunan vehicle klasörüne sağ tıklayıp "Arşive ekle..." diyoruz.
15.png

10. Açılan pencerede Sıkıştırma yöntemi depolama, Arşiv biçimi ZIP, ve Arşiv adıda istediğiniz bir isim olarak sadece sonuna .scs ekleyin ve Tamam diyerek çıkın.
16.png

11. Oluşan .scs uzantılı dosyayı Euro Truck Simulator 2'nin Mod klasörüne atıyoruz
18.png

12. Şimdi oyunumuzu açıp "Mod Yöneticisinden" modu aktifleştirip oyuna giriyoruz.

NOT: Dorse sadece .DDS dosyasının adında bulunan şirkette çıkar örneğin benim dorsemin adı transinet.dds bu dorse sadece Transinet şirketinde çıkar.

Ve modumuzdan kareler
20180615024300_1.jpg

20180615024549_1.jpg

20180615024542_1.jpg

Single Player (Tek oyunculu) olarak dorse modu ve modeli yapmak bu kadar eğer Multiplayer (Çok oyunculu) olarak yapmak isterseniz aşağıda bulunan videoyu izleyebilirsiniz.

Umarım sizler için yararlı bir konu olmuştur. Bir sonraki konumuzda görüşmek dileğiyle kendine çok iyi bak :)

Son düzenleme:

gunwiggle

Demir Madencisi
En iyi cevaplar
0
Ruh hali
Güzel anlatım, ellerine sağlık.