• rabisu

    Hytale Türkiye

Europa Universalis IV Tanıtımı.

GoveNEX

Oyna.SonCesurlar.Com
Mesajlar
335
Beğeniler
212
Puanları
780
Ruh Hali
#1
europa-universalis-iv-tk-makale-2017-ana-kapak-1920x1080.jpg

Nedir Bu Oyun ?
13 Ağustos 2013 tarihinde ortaya çıkan bir ortaçağ strateji oyunudur.
Europa Universalis IV, Paradox Development Studio tarafından geliştirilmiş ve Paradox Interactive tarafından yayımlanmış strateji oyunu. Europa Universalis serisinin 4. üyesidir. EUIV ya da EU4 olarak da bilinir. 13 Ağustos 2013'te yayımlanmıştır (vikipedia)
Screenshot_2.png

(Güncel Fotoğraf Değildir)
Oyuna başlama menüsünde ülke seçiyorsunuz ve çeşitli görevler ile farklı imparatorluklar kurabiliyorsunuz. Örneğin Brandenburg ile prusya kurmak veya Karamanoğlu Beyliği ile Rum kurmak v.b olayları mevcut.
Screenshot_3.png

Agresif Genişleme denilen olay mevcut oyunumuzda örneğin herhangi bir ülkenin toprağını savaş sebebi belirlediniz o toprak dışında 4,5 toprak daha fazladan aldınız bu etrafınızdaki bazi ülkeleri kızdırır koalisyon kurmasına kadar gidebilir.
Screenshot_4.png

Oyunumuzda ayriyetten görev sistemide mevcuttur.
Screenshot_6.png

Bazi fikirler benimsiyerek düşmanınızdan daha üstün olabilirsiniz. Mesela bazi devletlerde aşırı fazla iç karışıklık olur genelde ilk tercih hümanistlik olur. Aşırı genişlemek istiyen bir devlet Askeri fikirler açar. Ekonomisi kötü olan devletler ekonomi için olan fikirleri açarlar ve bu şekilde daha rahat gelişme imkanı olur.
Screenshot_1.png

Ticaret sistemi
2.jpg

İç karışıklıklar ve isyanlar.


İsyanlar genellikle çok uluslu devletlerde daha çok yaygındır örneğin timur ve osmanlı tabii ki osmanlıda pek fazla sorun çıkmıyor ancak avrupa devletlerinde protestanlık ortaya çıkınca geçtiğiniz vakit katolikler isyan çıkartabiliyor bunun bir sürü örneği mevcuttur.
europa-universalis-iv-tk-makale-2017-ana-kapak-1920x1080.jpg

Bu Tanıtımınında sonuna geldik. Bende isterim ki bu oyunu çok detaylıca anlatmak ancak oyunda o kadar fazla özellik var ki keşfede keşfede bitmiyor oyunun steamdaki şuanki mevcut fiyatı 59TL ancak oyun dlclerle birlikte daha zevkli hale gelebiliyor diyebilirim.
Bu oyunu kesinlikle almanızı öneririm yani en kötü crack indirip deniyebilirsiniz oyunu öğrenince cidden sarıyor bırakamıyorsun.

İyi forumlar biraz konuyu kısa tuttum malesef detaylarını internetten araştırabilirsiniz.