Evcil kurt ve kardan adam ne işe yarar ?

ufukovc

Sudan Çıkmış
En iyi cevaplar
0
bilen varmı kardan adam yapmayı planlıyorum
ayrıca kurt ve kardan adamın evcil kalma süreleri , yaşama süreleri kaç yani köpeğe düzenli kemik vermelimiyim ?

Niqht

Ağaç Yumruklayıcı
En iyi cevaplar
0
bilen varmı kardan adam yapmayı planlıyorum
ayrıca kurt ve kardan adamın evcil kalma süreleri , yaşama süreleri kaç yani köpeğe düzenli kemik vermelimiyim ?

Kardan Adam yapmak için üst üste Kar bloklari ve en üstede bir pumpkin koyman lazım. Ne işe yaradığına gelirsek Kardan Adamlar geceleri etrafta kötü mob gördükleri zaman onu kar fırtınasına tutarlar ama karlar hiç zarar vermez yani sadece kötü mobları sizden uzaklaştırırlar. Eğer onları kullanmak istiyorsanız onlari önü açık bir yere hapsedin. Hiç biryere gidemeyeceği için sadece gördükleri mobları uzaklaştırırlar.

Kurtlara gelirsek kurtları evcilleştirmek için yanınızda bir miktar kemik olması lazım (En fazla 10 kemik alın ne olur ne olmaz). Köpek bulduğunuz zaman kemikle sağ tıklayın eğer etrafından kalpler çıkarsa köpek sizin olmuş demektir eğer çıkmıyorsa tekrar tekrar deneyin. Evcil kurtlara sağ tıkladığınız zaman otururlar. Kalktıkları zaman sizi moblardan korumak için peşinizden gelirler. Size saldır her moba saldırmaya başlar. Yalnızca Creeper' lara saldırmazlar. Creeperleri başınızdan savmak için kediye ihtiyacınız vardır. Neyse eğer köpeğinize yaratıklar saldırmaya başlarsa köpeğinizin canı iner. Canının ne kadar olduğunu tahmin etmek için kuyruklarına bakın eğer kuyruk eğilmişse canı azdır eğer kuyruğu kalkıksa canı full demektir. Canı azaldığı zaman ona bir pişmiş et verin (Herhangi bir et yani Tavuk eti, İnek eti ve Domuz eti) yediği zaman kuyruğu kalkmaya başlıyacaktır. Eğer daha fazla yemiyorsa canı full demektir. Köpekleri çifleştirmek içinse iki köpek bulun ve onları evcilleştirin. Sonra onlara et verin. Etraflarında kalpler olmaya başlıcaklar ve çifleşecekler bunun sonunda 1 yavru köpeğiniz olur. Genellikle yavru köpeklerin canı azdır bunun için onu bolca besleyin.

---CHAOS---

Ağaç Yumruklayıcı
En iyi cevaplar
0
  1. Kurtlara gelirsek kurtları evcilleştirmek için yanınızda bir miktar kemik olması lazım (En fazla 10 kemik alın ne olur ne olmaz). Köpek bulduğunuz zaman kemikle sağ tıklayın eğer etrafından kalpler çıkarsa köpek sizin olmuş demektir eğer çıkmıyorsa tekrar tekrar deneyin. Evcil kurtlara sağ tıkladığınız zaman otururlar. Kalktıkları zaman sizi moblardan korumak için peşinizden gelirler. Size saldır her moba saldırmaya başlar. Yalnızca Creeper' lara saldırmazlar. Creeperleri başınızdan savmak için kediye ihtiyacınız vardır. Neyse eğer köpeğinize yaratıklar saldırmaya başlarsa köpeğinizin canı iner. Canının ne kadar olduğunu tahmin etmek için kuyruklarına bakın eğer kuyruk eğilmişse canı azdır eğer kuyruğu kalkıksa canı full demektir. Canı azaldığı zaman ona bir pişmiş et verin (Herhangi bir et yani Tavuk eti, İnek eti ve Domuz eti) yediği zaman kuyruğu kalkmaya başlıyacaktır. Eğer daha fazla yemiyorsa canı full demektir. Köpekleri çifleştirmek içinse iki köpek bulun ve onları evcilleştirin. Sonra onlara et verin. Etraflarında kalpler olmaya başlıcaklar ve çifleşecekler bunun sonunda 1 yavru köpeğiniz olur. Genellikle yavru köpeklerin canı azdır bunun için onu bolca besleyin.

kedimi kedi hiç oyunda görmedim ayrıca bulursak nası evcilleştircez ve creeperlere karşı nası kullancaz bi anlatabilirmisin

Niqht

Ağaç Yumruklayıcı
En iyi cevaplar
0
kedimi kedi hiç oyunda görmedim ayrıca bulursak nası evcilleştircez ve creeperlere karşı nası kullancaz bi anlatabilirmisin

Tabi anlatayım. Minecraftda ocelot adlı bir kedi türü vardır. Bu kedileri yakalaya bilmek için elinde pişmemiş balık olması lazım. Pişmemiş balığıda olta ile yakalarsın. Önce bir kedi buluyoruz ki bunun için Jungle Ormanlarına gitmen lazım (Dev ağaçların olduğu bir biom). Jungle ormanlarında etrafta bir kedi görürsen elindeki pişmemiş balık ile ona yavaş yavaş yaklaş (Shift ile) kedi sizi fark edince durun (Durduğunuz zaman elinizi Shift tuşundan kaldırmayın). Kedide size yavaş yavaş gelmeye başlıyıcak tam önünüze geldiği zaman fazla kıpırdamadan ona pişmemiş balığı verin eğer etrafında kalp çıkar ve renk değişirse artık sizin kediniz olur eğer kalp çıkmazsa tekrar tekrar deneyin (yanınızda 5-6 adet pişmemiş balık bulunsun). Kedilere sağ tıkladığınız zaman otururlar. Oturmadıkları zaman Creeperları sizden uzak tutmak için yanınızdan gelirler. Mağara veya herhangi bir yerde Creeper görürseniz ve yanınızda kediniz varsa kediniz birden Creeper'in üstüne doğru fırlar. Creeperda kaçar. Belirli bir süre sonra kedi size geri döner. Bir mağaraya girdiğiniz zaman yanınızda hem kedi hem köpek olması mağaralarda size avantaj sağlar. Kedileri çifleştirmek için 2 kediyi evcilleştirin. sonra ilk kediye balık verin etrafında kalpler olursa çifleşmek için hazırdır sonra ikinci kediye gidin ve onada balık verin. Sonra çifleşirler ve bir yavru kedi doğar. Yavru kediler çifleşme esnasındaki balık verdiğiniz 2. kedinin rengini alır.

Niqht

Ağaç Yumruklayıcı
En iyi cevaplar
0
benim yazdığımın uzunca yazılmışı :p

Hayır. Eğer ocelotu ayakta beklerseniz bir işe yaramaz peşinden koşup balık verirsenizde bir işe yaramaz. Ayrıca hızı önemli değil yanına varınca Shift tusu ile bekleyip balık verince iş bitiyor zaten. Ayrıca doğacak yavrunun hangi renkte olacağı ile ilgilide bir şey yazmamışsın ? Buda demek oluyorki senin dediğin gibi bir şey yok herkes kendi bildiğini yazıyor.

---CHAOS---

Ağaç Yumruklayıcı
En iyi cevaplar
0
Tabi anlatayım. Minecraftda ocelot adlı bir kedi türü vardır. Bu kedileri yakalaya bilmek için elinde pişmemiş balık olması lazım. Pişmemiş balığıda olta ile yakalarsın. Önce bir kedi buluyoruz ki bunun için Jungle Ormanlarına gitmen lazım (Dev ağaçların olduğu bir biom). Jungle ormanlarında etrafta bir kedi görürsen elindeki pişmemiş balık ile ona yavaş yavaş yaklaş (Shift ile) kedi sizi fark edince durun (Durduğunuz zaman elinizi Shift tuşundan kaldırmayın). Kedide size yavaş yavaş gelmeye başlıyıcak tam önünüze geldiği zaman fazla kıpırdamadan ona pişmemiş balığı verin eğer etrafında kalp çıkar ve renk değişirse artık sizin kediniz olur eğer kalp çıkmazsa tekrar tekrar deneyin (yanınızda 5-6 adet pişmemiş balık bulunsun). Kedilere sağ tıkladığınız zaman otururlar. Oturmadıkları zaman Creeperları sizden uzak tutmak için yanınızdan gelirler. Mağara veya herhangi bir yerde Creeper görürseniz ve yanınızda kediniz varsa kediniz birden Creeper'in üstüne doğru fırlar. Creeperda kaçar. Belirli bir süre sonra kedi size geri döner. Bir mağaraya girdiğiniz zaman yanınızda hem kedi hem köpek olması mağaralarda size avantaj sağlar. Kedileri çifleştirmek için 2 kediyi evcilleştirin. sonra ilk kediye balık verin etrafında kalpler olursa çifleşmek için hazırdır sonra ikinci kediye gidin ve onada balık verin. Sonra çifleşirler ve bir yavru kedi doğar. Yavru kediler çifleşme esnasındaki balık verdiğiniz 2. kedinin rengini alır.
saol bir tane kedi yakaladım çok işime yarıyo creeperlere karşı:)

JeeKi

Zombi Katili
En iyi cevaplar
0
**ender diğer üyelere karşı saygılı olmanız gereklidir.
Konu gerekli yere taşındı.

herobrine147

Zombi Katili
En iyi cevaplar
0
arkadaşlar bakın karyağan bölgeden kürek ile karı alın ister çalışma masasına koyun ister kendi küçük craft alanından yapın 4 tane kartopunu
kare olarak koyun size bir kar verecektir malzemeler: 2 karbloğu ve 1 balkabağı o karları üst üste koyun ve üstüne balkabağını koyun kedi yakalama
nızagerekyok elinizde balıkla çaktırmadan yaklaşın yeter osizi fark edip osize yaklaşınca gelmeyi kesin eyer sizde gelirseniz kaçar kitabını yazdım bukonuda ben:D kardan adam mob ları kar topu atarak kışkırtır
diyerlerini biliyorsunuz
ama malesef gittiği yerde kar bırakır :(

crafttürk

Ağaç Yumruklayıcı
En iyi cevaplar
1
Hayır. Eğer ocelotu ayakta beklerseniz bir işe yaramaz peşinden koşup balık verirsenizde bir işe yaramaz. Ayrıca hızı önemli değil yanına varınca Shift tusu ile bekleyip balık verince iş bitiyor zaten. Ayrıca doğacak yavrunun hangi renkte olacağı ile ilgilide bir şey yazmamışsın ? Buda demek oluyorki senin dediğin gibi bir şey yok herkes kendi bildiğini yazıyor.
aynen

melihoz456654

Ağaç Yumruklayıcı
En iyi cevaplar
0
Olum ben golem yaptım ev yaptım 4tane kurt yapıp evcillestirdim köpek kulubesi yaptım (büyük) kardan adam sadece zombilere kar atar ve suan benim 6 tane köpeğim var 2 tanesi yavru ama 3 yavru olcaktı biri büyüdü beni onlar gibi beni koruyolar

melihoz456654

Ağaç Yumruklayıcı
En iyi cevaplar
0
golem yapımı söylüyüm demir bloğu al 4 tane bir tane istediğin bir balkabağı al demir blokları üst üste 2 kere koy sol ve sağa ya bir tane daha koy üste balkabağı koy ve golem oldu anlamadıysan bu viceoyu izle llinki:mınecraft golem yapımı - YouTube
O videodaki ev benim değil bbenimki daha güzel sadece internettern aldım