Faction neden tutmuyor?

Midgard

Ağaç Yumruklayıcı
En iyi cevaplar
0
Arkadaşlar 2014 civarı faction sunucularında(curcunacraft gibi) takıldığımı ve baya eğlendiğimi hatırlıyorum. Bir süre önce wowa ara verdip minecrafta geri döndüm fakat çoğu faction serverinin 100 kişiyi geçemediğini gördüm. Farkettiğim kadarıyla insanlar artık skyblock ve minigame e sarmış durumda. Factionlar artık neden tutmuyor? Sizce sunucular insanlara istediğini veremiyor mu? Yoksa insanların zevk anlayışımı değişti? Beni aydınlatırsanız sevinirim

BugraESER

Zihin fukara olunca akıl ukala olurmuş.
En iyi cevaplar
0
Merhaba, yeni oyunların çıkmasıyla birlikte çoğu ilgi o oyunlara yöneldi ve minecraft kitlesinde bir alçalma yaşandı.

nicktextboxu

Sudan Çıkmış
En iyi cevaplar
0
Arkadaşlar 2014 civarı faction sunucularında(curcunacraft gibi) takıldığımı ve baya eğlendiğimi hatırlıyorum. Bir süre önce wowa ara verdip minecrafta geri döndüm fakat çoğu faction serverinin 100 kişiyi geçemediğini gördüm. Farkettiğim kadarıyla insanlar artık skyblock ve minigame e sarmış durumda. Factionlar artık neden tutmuyor? Sizce sunucular insanlara istediğini veremiyor mu? Yoksa insanların zevk anlayışımı değişti? Beni aydınlatırsanız sevinirim
Çünki tüm Türk sunucuların hepsi bir birinin aynısı heyecan veren bir yanı kalmadı artık sunucuların , ++++ Özellikle şu yeni nesil sunucuların sezonluk olması en fazla 1 ay açık kalıp kapanması vs Insanlar emek vermek istemiyor artık ayrıca konuma bakarsanız sevinirim biraz bu konuya benziyor.

Midgard

Ağaç Yumruklayıcı
En iyi cevaplar
0
Çünki tüm Türk sunucuların hepsi bir birinin aynısı heyecan veren bir yanı kalmadı artık sunucuların , ++++ Özellikle şu yeni nesil sunucuların sezonluk olması en fazla 1 ay açık kalıp kapanması vs Insanlar emek vermek istemiyor artık ayrıca konuma bakarsanız sevinirim biraz bu konuya benziyor.
Ben opfaction'dan ziyade emek faction kurmak isterdim, içinde ranked arena vb. oyuncuyu tutabilecek faktörler olan bir sunucu. Map, hosting, site, reklam para ile çözülebilecek şeyler fakat pluginler ile alakalı bilgim sıfır korumayı aegis plugin ile yaparım gerisini bilmiyorum. Özellikle güz dönemi online olursa kesinlikle böyle bir şey yapmak istiyorum çünkü zamanım olacak

furkan3000

Obsidyen Madencisi
Emektar Üye
En iyi cevaplar
62
Ruh hali
Olan türler yerine yeni bir şey olsa, mesela mb bannerlord savaş sistemiyle minecraftın açık dünyası birleşse ordu kurup kale kursak falan yeni şeyler daha eğlenceli olmaz mı?

Midgard

Ağaç Yumruklayıcı
En iyi cevaplar
0
Olan türler yerine yeni bir şey olsa, mesela mb bannerlord savaş sistemiyle minecraftın açık dünyası birleşse ordu kurup kale kursak falan yeni şeyler daha eğlenceli olmaz mı?
Aslında haftalık kale savaşları fikrim var, baya detaylı o yüzden pluginciler işin içinden çıkabilir mi bilmiyorum

furkan3000

Obsidyen Madencisi
Emektar Üye
En iyi cevaplar
62
Ruh hali
Aslında haftalık kale savaşları fikrim var, baya detaylı o yüzden pluginciler işin içinden çıkabilir mi bilmiyorum
benim aklıma saatlik kale savaşları geliyor çünkü factionda genelde ya saldırdığımız offline oluyor ya biz yokken saldırılıyor ve bence ikisi de eğlencesiz

Midgard

Ağaç Yumruklayıcı
En iyi cevaplar
0
benim aklıma saatlik kale savaşları geliyor çünkü factionda genelde ya saldırdığımız offline oluyor ya biz yokken saldırılıyor ve bence ikisi de eğlencesiz
Ya aslında olay şöyle olacak örneğin hazır bir kalemiz olacak ve bu kalenin etrafında bir savaş alanı, klanlar bunu ele geçirmek için her hafta sonu 1 saat savaşacaklar ve kazanan klan bir hafta boyunca sallıyorum 10% damage buff ına sahip olacaklar. Eğer 100 kişiyi geçersek 2-3 kale ve bu kalelerin sunduğu farklı bufflar olacak. Cidden sarar ama çok zahmetli iş.

furkan3000

Obsidyen Madencisi
Emektar Üye
En iyi cevaplar
62
Ruh hali
Ya aslında olay şöyle olacak örneğin hazır bir kalemiz olacak ve bu kalenin etrafında bir savaş alanı, klanlar bunu ele geçirmek için her hafta sonu 1 saat savaşacaklar ve kazanan klan bir hafta boyunca sallıyorum 10% damage buff ına sahip olacaklar. Eğer 100 kişiyi geçersek 2-3 kale ve bu kalelerin sunduğu farklı bufflar olacak. Cidden sarar ama çok zahmetli iş.
Ben çok zahmetli olacağını sanmıyorum hazır bir faction paketini kendi sunucun için ayarlamaktan pek farkı yoktur, en fazla bir küçük skript ama bir sunucunun başında durabilecek imkana sahip değilim.

Erbatur

Gözlerimin içindeki ülkemsin sen benim.
En iyi cevaplar
0
Ruh hali
Minecraftın kitlesi değişti de ondan, klasiği seven, olağana aşık olan kitle büyüdü, olgulanlaştı ve oyun dünyasından çekilince Minecraft'ın kitlesinin zaten düşük olan yaş ortalaması iyice düştü. Yeni gelen kitle de hareketliliğe ve fantastik olana aşık olduğu için Factions ve Emek Skyblock sunucuları artık tutmuyor. Tutsa da fazla ömürlü olmuyor. Yapacak bir şey yok, Factions sunucu yönetimleri de giderlerini azaltarak zarar etmemeye çalışarak sunucuyu ayakta tutmaya çalışacak, zaten böyle yapıyorlar.

MoobNW

Ağaç Yumruklayıcı
En iyi cevaplar
0
Aslında onlar prison yapıyor