FactionBoard - Faction üyelerini scoreboard üzerinde gösterin!

Personinblack

YASAKLANDI
En iyi cevaplar
0
FactionBoard, oyuncunun Faction'ındaki aktif kişileri scoreboard üzerinde gösteren bir plugindir. Scoreboard'da score olarak oyuncunun power'ı yer alır. Özellikle java ve spigot api konusunda benden daha bilgili arkadaşlarımızdan yorum bekliyorum. Hertürlü öneriye açığım.

Java 8, Spigot 1.8.8 ve FactionsUUID kullanılmıştır.

GitHub

TurkiyeQQ

/7_/7_/7_/7_/7_/7_/7_/7_/7_/7_/7_/7_/7_/7_/7_/7_/7
En iyi cevaplar
0
Güzel ve yararlı bir paylaşım. Bu tip paylaşımların devamını bekliyoruz.

karahanio

Peki Hocam
En iyi cevaplar
0
GitHub'a proje atarken Maven veya farklı bir Build Tool kullan ya, böyle kurcalamak cidden zor. Onun dışında eklenti işlevini gayet yerine getiriyor, performansı arttırmak adına her oyuncu için yeni bir Scoreboard açmak yerine paket gönderebilirsin veya en kötü ihtimal ile oyuncuya değilde her Faction'a özel bir Scoreboard açıp bunu oyuncuya gönderebilirsin. Bir de kendi tercihin fakat benim sana önerim "plugin.yml" dosyanda "depend" değil de "softdepend" yapıp "Şu şu eklenti sunucuda bulunamadı" tarzında bir mesaj atıp eklentiyi kapatman daha hoş olabilir zira hatırladığım kadarı ile o şekilde eğer istenen eklenti bulamazsa uzun bir hata geliyordu diye hatırlıyorum. Umarım projeyi bırakmaz daha da geliştirirsin, sadece oyuncuları göstermek yerine grup açıklamalarını veya ne bileyim ne kadar alana sahip olduklarını bile belirtebilirsin. Çok daha fazla fikir bulabilirsin bunlar şimdilik sadece benim aklıma gelenler, yeni güncellemeleri veya başka projeleri bekliyoruz bakalım.

Personinblack

YASAKLANDI
En iyi cevaplar
0
GitHub'a proje atarken Maven veya farklı bir Build Tool kullan ya, böyle kurcalamak cidden zor. Onun dışında eklenti işlevini gayet yerine getiriyor, performansı arttırmak adına her oyuncu için yeni bir Scoreboard açmak yerine paket gönderebilirsin veya en kötü ihtimal ile oyuncuya değilde her Faction'a özel bir Scoreboard açıp bunu oyuncuya gönderebilirsin. Bir de kendi tercihin fakat benim sana önerim "plugin.yml" dosyanda "depend" değil de "softdepend" yapıp "Şu şu eklenti sunucuda bulunamadı" tarzında bir mesaj atıp eklentiyi kapatman daha hoş olabilir zira hatırladığım kadarı ile o şekilde eğer istenen eklenti bulamazsa uzun bir hata geliyordu diye hatırlıyorum. Umarım projeyi bırakmaz daha da geliştirirsin, sadece oyuncuları göstermek yerine grup açıklamalarını veya ne bileyim ne kadar alana sahip olduklarını bile belirtebilirsin. Çok daha fazla fikir bulabilirsin bunlar şimdilik sadece benim aklıma gelenler, yeni güncellemeleri veya başka projeleri bekliyoruz bakalım.
Daha önce github üzerinde pek çalışmadığım için mavende kullanmadım maalesef. Gereken ilgi gösterilirse elimden geleni yaparım elbette. Paket olayını deneyeceğim umarım başarabilirim. Depend konusunda evet haklısın bir sürü hata verecektir. Şuanda sadece çalışıyor yani ekstra bir özelliği yok :) Güzel yorumun için teşekkür ederim.

Güncelleme: @Karamet 'in önerileri doğrultusunda scoreboard'lar artık Player değil Faction'a özel. Artık gereksinimler uymadığında konsola uyarı mesajı gönderilip plugin devredışı bırakılıyor. Maalesef FactionsUUID'yi maven ile derleyemediğimden FactionBoard da şuanlık maven kullanamıyorum. (Şuanda maalesef local olarak spigot ve factionsUUID dependencylerini eklemelisiniz. Umarım ileride bir yolunu bulabilirim) İleride scoreboard'ı açıp kapatmak için (toggle) komut eklemeyi düşünüyorum. (Çok basit aslında)

Personinblack

YASAKLANDI
En iyi cevaplar
0
Yararli bi paylasim basarilar devami gelir insallah
Şuanda istek üzerine Metin2 dekinin benzeri şeklinde bir pazar plugini üzerinde çalışıyorum config dosyası, bug kontrolleri ve eşyaların fiyatlarının belirlenme aşaması dışında neredeyse bitti. Bu sefer kaynak kodunu değil compile edilmiş halini paylaşacağım.

crafter_alperen

Kızıltaş Madencisi
En iyi cevaplar
0
Ruh hali
Bunun yerine InfoBoardReborn kullanilabilir. Onda da klan istatistikleri mevcut.

Personinblack

YASAKLANDI
En iyi cevaplar
0
Bunun yerine InfoBoardReborn kullanilabilir. Onda da klan istatistikleri mevcut.
Bu klan istatistikleri vermiyor online klan üyelerini gösteriyor. Yani alternatifini bulamadığım için yaptım. Eğer bulabilirsen paylaşmakta özgürsün bende pluginimi kaldırır o pluginin tanıtımını yaparım.

crafter_alperen

Kızıltaş Madencisi
En iyi cevaplar
0
Ruh hali
Bu klan istatistikleri vermiyor online klan üyelerini gösteriyor. Yani alternatifini bulamadığım için yaptım. Eğer bulabilirsen paylaşmakta özgürsün bende pluginimi kaldırır o pluginin tanıtımını yaparım.
Senin benim konularımda yaptığın gibi ben de alternati belirttim :) Kötü bir amacım yok. Ben şuanda ASkyBlock çevirisiyle uğraşıyorum. (Bitmek üzere.)