Far Cry Primal

FantasticGamer

Marangoz
Mesajlar
60
En iyi cevaplar
0
Beğeniler
25
Puanları
600
Far Cry Primal
Far Cry Primal, Ubisoft Montreal tarafından geliştirilen ve Ubisoft tarafından yayınlanan bir aksiyon-macera oyunu. Dünya genelinde 23 Şubat 2016'da PlayStation 4 ve Xbox One için ve 1 Mart 2016'da Microsoft Windows için piyasaya çıktı. Oyun, ana Far Cry serisinin manevi bir öncüsüdür. Taş Devri'nde ilk Far Cry oyundur. Silahsız avcı olarak başlayan ve bir kabilenin lideri olmak için yükselen Takkar'ın hikayesinin etrafında dönüyor.

Far Cry Primal genellikle konsept olarak ve ortam ile ilgili övgü alan eleştirilerin yanı sıra hayvancılıkla uğraşan mekanik kurgu ve dünya tasarımından da olumlu bir eleştiri aldı.
Oyundan bazı görseller.​
Far Cry Primal, açık dünyada bulunan ve birinci şahıs bakış açısıyla oynanan bir aksiyon-macera oyunudur. Oyun tarih öncesi çağlarda olduğu için, Far Cry serisinde yer alan geleneksel silah ve araçlar kaldırıldı. Onların yerini daha çağa uygun melee silahlar aldı. Bunlar; mızraklar, baltalar, yay ve sapan gibi menzili olan silahlar... Oyuncular silah satın alamazlar. Odun ve taş gibi o çağda dünyada bulunan malzemeleri kullanarak silah yapabilirler. Oyuncular ilerledikçe, daha geniş bir kaynak çeşitliliğiyle daha öldürücü silahlar hazırlayabilirler.

Doğal yırtıcılarla yüzleşmenin yanı sıra, oyuncular bölgeyi işgal eden düşman kabilelerle de rekabet etmelidir. Oyuncular Wenja kabilesinden Takkar adlı bir rolü üstleniyorlar. Wenja kabilesi, ateş yakıp kamplara saldırarak yakınlardaki bölgeyi devriye gezmeye başlar. Oyuncu hızlı seyahat noktaları yanı sıra dinlenmek için kamplar kazanacaktır. Oyuncu olmayan karakterler de (NPC'ler) oyuncuyu kabile arkadaşlarını kurtarmaya ve köyü iyileştiren diğer görevleri yerine getirmeye, ayrıca ücretsiz işçilik malzemeleri sağlamaya çalışır. Oyun, oyunu etkileyen bir gece-gündüz döngüsüne sahiptir. Geceleri daha fazla yırtıcı bulunur ve daha çok saldırgan ve tehlikeli olurlar. Gündüzleri, oyuncular yiyecek ve av için araçlar yapmak için diğer kaynakları toplayabilirler. Oyuncular ayrıca geceleri kişisel koruma veya avlanma için bir araç olarak ateşi kullanabilirler.

 

Ekli dosyalar


Üst