Farem bazen sol tıklamıyor

Arcaine

Marangoz
En iyi cevaplar
0
Merhaba değerli forum üyeleri,

Farem sol tıklıyor fakat nadir bir şekilde sol tıklamıyor arada basmıyor gibisinden bir şey.
5 basıyosun 1 basmıyor gibisinden (rastgele)

Faremin markası: Everest-SM 770 Gaming Mouse

Fareyi 30tl'ye almıştım indirimli bir yerden fakat bu sorun çok üzmeye başladı beni çözüm bilen yazabilir mi

AltınDon

Ağaç Yumruklayıcı
En iyi cevaplar
0
Fareni açabiliyorsan açıp içini temizleyebilirsin araya bir şeyler sıkışmış olabilir,çok büyük bir problemse senin için fareni değiştirebilirsin kaliteli bir fare alırsın.everest zaten pek iç açıcı bir marka değil...

VictoryAndGlory

Kızıltaş Madencisi
En iyi cevaplar
0
Açıp temizle diyecektim ama o fareyi açmaya çalışırsan muhtemelen kırarsın. Everestin ürünleri çok adi oluyor. Garantisi varsa garantiye gönder gelmesini bekle sonra tekrar gönderip yeni ürün talep et.

• Beğen
Reactions: DIO

Hyroeth

Demir Madencisi
En iyi cevaplar
0
Fareye hasar verdin mi? Çünkü aynı sorun bende`de vardı veyahut Minecraft oynuyorsan o fare ile "jitter click" adlı verilen tıklama türünü uyguladın mı?

Minecraftplayerr

Java, Skript, Php, Html, Css, Javascript, Anime
En iyi cevaplar
6
Ruh hali
Benim farenin markası Everest SM-700 Gaming Mouse ve ben de 30 TL'ye almıştım. Benimkinin de sağ tık bazen çalışmıyor. Sert basmak gerekiyor bazen :(

Edit: şu an farkettim ki galiba kendi kendine düzelmiş, hafif baskı yapınca da çalışıyor.
Edit2: Diğer sorunu ise kablosu çok uzun olduğu için bazen (hatta sık sık) bağlantısı kopuyor. Osu! gibi oyunlarda çok kötü bir durum bu.

KarakuleMC

Kızıltaş Madencisi
En iyi cevaplar
1
Rampage markasına para vereceğinize keşke kaliteli bir şey alsaydınız. Malzeme kalitesi kötü olduğundan 2-3 ay kullanım sonrasında bozuluyorlar.
Ne demişler ucuz etin yahnisi yenmez.
[Everest Rampage ait]

SarpE

Kızıltaş Madencisi
En iyi cevaplar
1
Rampage markasına para vereceğinize keşke kaliteli bir şey alsaydınız. Malzeme kalitesi kötü olduğundan 2-3 ay kullanım sonrasında bozuluyorlar.
Ne demişler ucuz etin yahnisi yenmez.
[Everest Rampage ait]
O ucuz etin yahnisi yavan olur değil miydi ?
imza beyaz arka planlı.png

mahmud118

Are you?
En iyi cevaplar
4
Ruh hali
Merhaba değerli forum üyeleri,

Farem sol tıklıyor fakat nadir bir şekilde sol tıklamıyor arada basmıyor gibisinden bir şey.
5 basıyosun 1 basmıyor gibisinden (rastgele)

Faremin markası: Everest-SM 770 Gaming Mouse

Fareyi 30tl'ye almıştım indirimli bir yerden fakat bu sorun çok üzmeye başladı beni çözüm bilen yazabilir mi
Üzülerek söylüyorum, bunun bir çözümü yok. Bu serideki fabrika hatası bir sorun. Nerdeyse TÜM SM-770 Gaming Mouselarında AYNI PROBLEM mevcut. Geçmiş olsun.

DIO

⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀
En iyi cevaplar
0
Ruh hali
Bende de EVEREST SGM-X7 var. Benimde hem sol hem de sağ tıkta aynı sorun var. GTA oynarken dürbün açtığım sırada basılı tutarken basılı tuttuğum halde dürbünden çıkıyor. Hafifçe baskı uyguladığımda bir sıkıntı olmuyor ancak yinede dürbünden çıkabiliyor. Bende anlamadım tam basmıyor klik. Sol klik ise 10 kere tıklıyorsam 7 okuyor gibi. Hatta ard arda 3 kere tıklamayı okumuyor. Bazen bu silah niye ateş etmiyor diyorum :yıkıl:
Çok sinir eden bir durum ve galiba çözümü yok :D Fareyi alalı bir yıldan fazla oluyor. İçini açmaya hiç cesaret edemiyorum hatta tozunu alırken bile kırarım diye korkuyorum :D Çok narin bir yapısı var farenin :D Hatta geçenlerde arkadaşlar CS oynarken sol klike cinnet geçirdikleri için biraz fazla yüklendiler. Şimdi sol klik sağa nazaran biraz daha baskı istiyor tıklanmak için. Artık tık değil tuk diye ses çıkarıyor :yıkıl:

Hyroeth

Demir Madencisi
En iyi cevaplar
0
Bende de EVEREST SGM-X7 var. Benimde hem sol hem de sağ tıkta aynı sorun var. GTA oynarken dürbün açtığım sırada basılı tutarken basılı tuttuğum halde dürbünden çıkıyor. Hafifçe baskı uyguladığımda bir sıkıntı olmuyor ancak yinede dürbünden çıkabiliyor. Bende anlamadım tam basmıyor klik. Sol klik ise 10 kere tıklıyorsam 7 okuyor gibi. Hatta ard arda 3 kere tıklamayı okumuyor. Bazen bu silah niye ateş etmiyor diyorum :yıkıl:
Çok sinir eden bir durum ve galiba çözümü yok :D Fareyi alalı bir yıldan fazla oluyor. İçini açmaya hiç cesaret edemiyorum hatta tozunu alırken bile kırarım diye korkuyorum :D Çok narin bir yapısı var farenin :D Hatta geçenlerde arkadaşlar CS oynarken sol klike cinnet geçirdikleri için biraz fazla yüklendiler. Şimdi sol klik sağa nazaran biraz daha baskı istiyor tıklanmak için. Artık tık değil tuk diye ses çıkarıyor :yıkıl:
Üzülerek söylüyorum, bunun bir çözümü yok. Bu serideki fabrika hatası bir sorun. Nerdeyse TÜM SM-770 Gaming Mouselarında AYNI PROBLEM mevcut. Geçmiş olsun.
Korkarım ki bendede Everest SGM X-7 mevcut fakat hiçbir sorununa rastlamadım. Gayet güzel bir fare birazcık da olsa ham maddenin kalitesizliği var fakat, onun haricinde "farem tıklamıyor, 10 kere basıyorum 5 algılıyor." gibi sorunlarla hiç karşılaşmadım.

• Beğen
Reactions: DIO

CowboyBebopTR

Elmas Madencisi
En iyi cevaplar
1
Ruh hali
Everest bütünüyle çöp olduğu için böyle sorunlara şaşıran olmuyor artık. Farenin içini açmak zorunda değilsin. Kürdan veya çatalın arka tarafına ıslak mendil ya da peçete sarıp temizleyebilirsin. Uğraşmam diyorsan kulak temizleme çubuğu da iş görecektir.

DIO

⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀
En iyi cevaplar
0
Ruh hali
Korkarım ki bendede Everest SGM X-7 mevcut fakat hiçbir sorununa rastlamadım. Gayet güzel bir fare birazcık da olsa ham maddenin kalitesizliği var fakat, onun haricinde "farem tıklamıyor, 10 kere basıyorum 5 algılıyor." gibi sorunlarla hiç karşılaşmadım.
O zaman bende ki sorun fareye biraz fazla baskı yapmaktan dolayı oluşan doğal bir sorun :D

mahmud118

Are you?
En iyi cevaplar
4
Ruh hali
Ne zaman aldın. Everest çöp bir marka demiyorum. Bu fare kendi kullandığım bir cihazdı. ÇÖP demek çöpe hakaret olacağı için demek istemiyorum. Vasıfsız bir faredir. NET.

Hyroeth

Demir Madencisi
En iyi cevaplar
0
Ne zaman aldın. Everest çöp bir marka demiyorum. Bu fare kendi kullandığım bir cihazdı. ÇÖP demek çöpe hakaret olacağı için demek istemiyorum. Vasıfsız bir faredir. NET.
Yaklaşık 5-6 ay veyahut hatırladığım kadarıyla 1 yıla aşkın bir süre oluyor.