FIFA 18 Rehberi: Taktik, ipucu ve bilgiler.

Airlove

Ağaç Yumruklayıcı
En iyi cevaplar
0
FIFA-18-UPDATE.png

FIFA 18 Rehberi: Taktik, ipucu ve bilgiler.
Baylar ve bayanlar, konuma hoş geldiniz. Bugün, yarın veya ondan sonraki günlerde eminim bu rehber bazı oyuncuların işine yarayacak. Bu rehberi okuduğunuzda ve eğer ki bu oyuna sahipseniz son kez bilgi sahibi olup oyunu daha da zevkli hale getirmeye ne dersiniz? Evet, şimdi sıkça bundan bahsedeceğiz. Kahvenizden bir yudum alın ve arkanıza yaslanın, serüven başlıyor!

Elbette bu konudan bahsetmeden önce size hatırlatmam gereken bir şey var. Kesinlikle kaliteli, doğru ve gerekli bilgilerden bahsedeceğim, oyunda her zaman bir adım daha önde olacağınızın garantisini verebilirim, en azından ben bundan eminim. Öncelikle sizden oyunu biraz düşünmenizi istiyorum, oyunu oynarken nasıl ve neler yaptığınızı iyi bilmeniz gerekiyor. İşte bunlardan söz edeceğiz!

maxresdefault.jpg

Oyunseverlerin bildiği, genellikle tartışma konusu olan ve saha içerisinde oyuncu kontrolünü sağlarken dikkat edilen bir şey var; Oyuncu sprint hızı. Belki savunma oyuncuları o kadarda hızlı olmayabilir ancak özellikle orta saha ve hücum oyuncularınız hızlıysa kesinlikle atağa çıkarken zorlanmazsınız. Bu yüzden kadronuzu kurarken oyuncularınızı hızlı olanlardan seçmelisiniz. Bu bir teknik direktör kariyeri ya da normal bir maç olabilir, hiç farketmez. Önemli olan bunu ön planda bulundurmanız ve kullanmanız.

Başka bir husus ise oyun planı üzerinde kullanmış olduğunuz taktiksel dizilişi iyi bilmelisiniz. Örneğin daha önce hiç oynamadığınız bir dizilişte oynamanız size zorluk yaşatır ama iyi bildiğiniz, pas ve ortaların daha rahat olduğu bir taktikte oynamayı seçerseniz maç esnasında zorlanmanız nadirdir. Oyuncuların en çok tercih ettiği ve kullandığı bir oyun dizilişi bulunuyor; 4-3-3! Bu taktikte savunma 4 kişi, orta saha 3 kişi ve hücumda 3 kişi olmak üzere kaleci ile birlikte toplam 11 oyuncu oluyor. Eğer pas yapmaktan sıkılmayan ve hücumda çoğalmayı seven biriyseniz bu taktik tam size göre! Mevkileri sayacak olursak; 2 stoper oyuncusu, sağ ve sol bek, bir defansif orta saha, 2 ileri orta saha, sol atak ve sağ atak son olarak ise tabii ki de santrafor oyuncusu.

Bundan ziyade kanatlardan atağa çıkmaktan veya uzun top yapmaktan hoşlanıyorsanız ise sağ ve sol bek oyuncularınızın pas ve orta yetenekleri yüksek veya orta derecede olmalı. Savunma beceriniz gerçekten çok iyiyse bek oyuncunuzu kanatlara çekip 2'li defans oynamayı da tercih edebilirsiniz, bu tamamen size kalmış bir olay. Yani geri kalan kısımda rakip oyuncu hücum yaparken hızlı davranıyorsanız, stoper oyuncusunu iyi kullanıyorsanız ve ileriye çıkarken pas hatası yapmıyorsanız bu taktik önerimdir.

kick-off-fifa-18_827nmdr9uxx11gcxe2akhvu5k.jpg

Oyunda yapılan en çok hatalardan bir tanesi de oyuna başlamadan önce forma ve maç zamanını kontrol etmemesidir. Bunun sonucunda maç esnasında formayı kontrol etmediği için formaları karıştırabilir, zamanın ne olduğuna bakmadığı içinde gece veya gündüz olması oynayışınızı etkiler. Ama herkes için en rahatı formaların göz kamaştırmayan, oyun zamanının ise gece olanıdır. Çünkü göze batmadan en rahat bu şekilde oynanabiliyor, buna bir FIFA oyuncusu olarak bende katılıyorum.

Sadece ve sadece iyi ve güçlü oyuncuları tercih eden bir kişiyseniz de yine bahsedeceğim bir durum var. Özellikle oyunda çok etkili ve vücut koyabilecek oyuncular bulunuyor, bunların bazılarından size bahsetmek istiyorum. Örneğin Romelu Lukaku, 24 yaşında, 1,90 boyunda ve 94 kilo. Manchester United FC'de forma giyen 9 numaralı futbolcu oyun içerisinde çok etkili bir şekilde kafa vuruşu ve bitiricilik yapabiliyor. Takımınızda böyle bir oyuncu yer verirseniz açtığınız her ortanın gol olma ihtimali yükselecek ve ceza sahası içinde ya da dışında olsun vurduğunuz her şutun gol olma ihtimalini yükseltecektir. Aşağıya bu oyuncunun FIFA 18 istatistik bilgilerini içeren bir adres koyuyorum, belki incelemek isteyebilirsiniz. Ama oyuncuyu oyun içerisinde görüp tanımadan nasıl bir oyuncu olduğunu karar vermeniz biraz zor.

Sağlıcaklı ve Gamer'da kalın, görüşürüz!

UcanPatates26

Zombi Katili
En iyi cevaplar
0
Bunu Fifa 19 çıkacakken yazman, çok kötü oldu be dostum.

Airlove

Ağaç Yumruklayıcı
En iyi cevaplar
0
Bunu Fifa 19 çıkacakken yazman, çok kötü oldu be dostum.
FIFA 19 çıksa bile tüm oyuncuların hemen yeni oyunu oynamayacağından eminim. FIFA 18 bir süre daha oynanır. Gerek çevrimiçi gerek çevrimdışı olsun FIFA 18 gibi bir oyun direkt terkedilmez. Bunun dışında zahmet edip yorum attığın için de teşekkür ederim. :)

UcanPatates26

Zombi Katili
En iyi cevaplar
0
FIFA 19 çıksa bile tüm oyuncuların hemen yeni oyunu oynamayacağından eminim. FIFA 18 bir süre daha oynanır. Gerek çevrimiçi gerek çevrimdışı olsun FIFA 18 gibi bir oyun direkt terkedilmez. Bunun dışında zahmet edip yorum attığın için de teşekkür ederim. :)
Saten fifa19 fiyatı baya koyuyor haklısın

oynasana

Ağaç Yumruklayıcı
En iyi cevaplar
0
Ruh hali
Güzel bir makale olmuş ben genelde paslı bir oyun oynarım ve ileride pres yaparım.. Her yiğidin bir yoğurt yiyişi vardır.