Fortnite FPS Arttırma

Alphaio

Ağaç Yumruklayıcı
En iyi cevaplar
0

gamer (1).png

maxresdefault-4.jpg

Merhaba değerli forum üyeleri, bu konumda sizlere Fortnite isimli oyunda FPS arttırmayı göstereceğim. Umarım işinize yarar ve benimde size yardımım dokunmuş olur.

Epic Games Fortnite Nedir ?
Epic Games Fortnite, bir hayatta kalma oyunudur. Bu oyunu diğer oyunlardan ayıran özelliği build yapmaktır yani inşa etmektir kendimize topladığımız ahşap, metal, taş gibi eşyalar sayesinde korunabileceğimiz
bir ev inşa edebiliriz. Bu özellik sayesinde oyun diğer oyunlardan farklı ve vazgeçilmez
oluyor. Ayrıca kendine ait daha birçok özellik güncelleme var ve ücretsiz olması herkesi kendine
bağlıyor. Birçok kaynakta PUBG adlı oyunun özentisi (çakması) olduğu söyleniyor fakat bunun doğru olmadığını sizlere söyleyebilirim. PUBG'de H1Z1 adlı oyunun çakmasıydı. Fakat şu an H1Z1'i

solda sıfır bırakıyor bu yüzden H1Z1 ücretsiz hale getirildi.

İlk olarak sağ üst köşedeki üç çizgiye tıklıyoruz ve biraz bekledikten sonra ardından açılan yerde ise ayarlar kısmına tıklıyoruz. Bunları kutu içine aldım zaten. Aşağıdaki resimden görebilirsiniz ama ben yine de anlatayım. Üç çizgiye tıklıyoruz. Ardından açılan yerde kutu içindeki
ayarlar kısmına tıklıyoruz ve buradan ayarlamaları yapmaya başlıyoruz.
Adsız8.png

Ayarlar kısmına geldiğimizde buradaki Çözünürlüğü 1366 x 768 yapıyoruz. Ardından her şeyi düşük sadece Kenar Yumuşatma'yı
orta dereceye getiriyoruz çünkü diğerleri kastırır ve çok da bir şey değiştirmez. Sonra ise FPS görmek istiyorsanız açıyorsunuz Dikey Senkronizasyonu da açıyorsunuz.
Bu ayarlar sayesinde oyununuzda 2 3 kat daha fazla FPS artışı gözlemlenecek bu sayede sizde oyununuzu rahat bir şekilde oynayabileceksiniz.
NVIDIA denetim masasından da kaliteyi performans yaparsanız çok daha iyi olur. Intel Denetim masasından da
60p Hz yapmanızı öneririm çünkü görüntü kalitesi iyi olur ve FPS'i artırır.

Adsız7.png
Umarım sizin için hazırladığım konuyu beğenmişsinizdir, iyi forumlar!

Moderatör tarafından düzenlendi: