Forum Gamer'in adıyla zıt düşmesi.

BorakanT

ben kimim?
En iyi cevaplar
7
Ruh hali
Biliyorsunuz ki bu forum eskiden Minecraft Türkiye adının tam hakkını veren bir Minecraft forumuydu. Daha sonra **bence** hata yaptılar ve forumu Gamer adına çevirdiler. Fakat ne yazık ki forumda Gamer isminin hakkını veren 5-6 kategori var. Reklamlardan sitenin en başındaki duyuru kutucuğuna kadar her şey Minecraft üzerine. Eğer forumun teması Minecraft üzerinde sabit bir şey değil ise o duyuru kutucuğuna yeni çıkan Xbox S incelemesinin veyahut Playstation 5'in fiyatının açıklanmasının ardından fiyatı koyulabilirdi. Fakat bu forum Gamer adı altında 2. yılını bu yıl sonunda dolduracak olmasına rağmen hala daha Minecraft temasından kurtulamadı.

Benim konum bu yönde, siz ne düşünüyorsunuz?

BKNZ.
klşkşlş.PNG

Egzotiksever

Sudan Çıkmış
En iyi cevaplar
0
Şahsen dediğine katılmıyorum. Kayan konularda da görülebileceği üzere Minecraft ile ilgili tek içerik seninki. Diğerleri de Gamer ekibi veya forum üyeleri tarafından açılmış içerikler. Ayrıca yeni açılan konuları da takip ederseniz bu dediğimi biraz daha anlayabilirsiniz, teşekkür ederim.

10423 defa forumu bırakıp geri geleyim, tır konuları açayım, yönetime sallıyım, ünlü olayım (en aktif üye de benim, çünkü 1 kelimelik tır konuları açıyorum)

Pluginsel

★ #NerdeOEskiGünler ★
Emekli
En iyi cevaplar
0
Ruh hali
Şöyle ki, bazı kişiler ve iş yerleri her şeyini bir üst seviye'ye taşımak ister. Bir zamanlar burası Minecraft Türkiye idi evet doğru ve Forum Gamer olunca bende üzülmüştüm ama daha sonra bunu yaptıklarına sevindim.

Öncelikle, birçok konu'nun Minecraft üzerine açılması gayet normal çünkü forum kitlesi halen Minecraft üzerinde, diğer kategorilerin yoğunluğu artar ise (ki arttırmak için ellerinden geleni yapıyorlar) o kategoriler'de yavaş yavaş bir tema haline gelip sabit-reklam almaya başlarlardı.

Şunu da hatırlatırım ki bu domain'in yani gamer.com.tr'in birçok sitesi var ve bunlardan birisi ise ana sayfa olan Gamer.Com.Tr, kendisi bu forumun ana sayfası olarak bilinmektedir ve orada tüm oyunlar hakkında en güncel bilgiler paylaşılıyor, Minecraft ile alakalı çok ama çok az şey görüyorum.

"Peki, neden aynısını forumda yapmıyorlar?" Tarzı bir soru soruyorsanız eğer; Dediğim gibi, aslında bunu zaten yapıyorlar ama forumun kitlesi halen Minecraft üzerine kurulu olduğu için her şeye yetişemiyorlar. Güncel oyun haberleri'nin hepsi ana sayfadan duyuruluyor o yüzden oraya bir göz atabilirsiniz.

Ragnarak

Bedrock Kaşifi
En iyi cevaplar
0
Forumun adına ters düşmesini bırak, eski aktifliği yok zaten. Şuna bak sadece 1 yorum geliyor açtığın konuya o da boş yapmış. Eskiden böyle değildi bu forum, 1-2 sene sonra büyük ihtimalle kullanılmaz bile diye düşünüyorum. Ek olarak minecraft reklamlarından para kazanıyorlar, boşuna onu da direkt geri planlara atacaklarını sanmıyorum.

furkan3000

Obsidyen Madencisi
Emektar Üye
En iyi cevaplar
62
Ruh hali
Şöyle ki, bazı kişiler ve iş yerleri her şeyini bir üst seviye'ye taşımak ister. Bir zamanlar burası Minecraft Türkiye idi evet doğru ve Forum Gamer olunca bende üzülmüştüm ama daha sonra bunu yaptıklarına sevindim.

Öncelikle, birçok konu'nun Minecraft üzerine açılması gayet normal çünkü forum kitlesi halen Minecraft üzerinde, diğer kategorilerin yoğunluğu artar ise (ki arttırmak için ellerinden geleni yapıyorlar) o kategoriler'de yavaş yavaş bir tema haline gelip sabit-reklam almaya başlarlardı.

Şunu da hatırlatırım ki bu domain'in yani gamer.com.tr'in birçok sitesi var ve bunlardan birisi ise ana sayfa olan Gamer.Com.Tr, kendisi bu forumun ana sayfası olarak bilinmektedir ve orada tüm oyunlar hakkında en güncel bilgiler paylaşılıyor, Minecraft ile alakalı çok ama çok az şey görüyorum.

"Peki, neden aynısını forumda yapmıyorlar?" Tarzı bir soru soruyorsanız eğer; Dediğim gibi, aslında bunu zaten yapıyorlar ama forumun kitlesi halen Minecraft üzerine kurulu olduğu için her şeye yetişemiyorlar. Güncel oyun haberleri'nin hepsi ana sayfadan duyuruluyor o yüzden oraya bir göz atabilirsiniz.
Diyeceklerimin çoğu söylenmiş,. Diğer forumlarda yeterince rehber tarzı içerik var, içerik ekibi özellikle bu konuda iyi iş çıkartıyor ama muhabbet tarzı içerikler yok ve bunun sebebi kitlenin hala minecraft yoğunluklu olması. Bir düşününce bunca yıldır internette hiç gamer.com.tr reklamı gördüğümü hatırlamıyorum belki de reklamsızlık yüzünden yeni kitlelere ulaşamadığımızdandır.

Son düzenleme:

Blackwolf21

Ağaç Yumruklayıcı
En iyi cevaplar
0
Ne kadar saçma bir düşünce, size hitap eden içerik yoksa okumazsınız gider hitap edeni okursunuz, sırf siz beğenmiyorsunuz Türkiye'nin en büyük forumlardan biri içeriğini mi değiştirecek? Discord sunucusunda gördüklerim beni yanıltmıyorsa galiba gene uyarı aldınız saçma sapan tripler atıyorsunuz.

Morona

Kömür Madencisi
En iyi cevaplar
4
Ruh hali
Şuna bak sadece 1 yorum geliyor açtığın konuya o da boş yapmış. Eskiden böyle değildi bu forum, 1-2 sene sonra büyük ihtimalle kullanılmaz bile diye düşünüyorum.
Bu forumda eskiden kakara kikiri güldüğümüz şeylere bir bak, z kuşağından geri kalmayan bir "boş" yapma anlayışımız olduğunu fark edersin. Bu forum dev kütüphane haline gelmiş zaten aynı Osmanlı'nın doğal sınırlarına ulaşması gibi...

Erkutay_

DragonBlock
En iyi cevaplar
11
Asıl sorunu ismiyle zıt düşmesi değil , heryerinde reklam olması

Ragnarak

Bedrock Kaşifi
En iyi cevaplar
0
Bu forumda eskiden kakara kikiri güldüğümüz şeylere bir bak, z kuşağından geri kalmayan bir "boş" yapma anlayışımız olduğunu fark edersin. Bu forum dev kütüphane haline gelmiş zaten aynı Osmanlı'nın doğal sınırlarına ulaşması gibi...
Boş yap, eğlen, gülmene bak. Ne yapacaksın bu kadar ciddi olup? Sanal ortamdasın, çoğu insanın kimliği bile belli değil sal şu ciddiliği üstünden de biraz eğlenmene bak. Bu forumla 13-14 yaşımdayken tanışmıştım, çok güzel arkadaşlık edinmiş, çok güzel muhabbetlere karışmıştım. Şimdi ise millet ay aman z kuşağı gibi olmayayım, ay aman boş yapmayayım, ay aman ciddiyim ben diye takılıyor. Ciddi takılman gereken yerde takıl ama bari şurada biraz eğlenceli olun gözünüzü seveyim.

Risepixel

Taş Madencisi
En iyi cevaplar
6
Bu ne saçma konu. Yıllarca minecraft sektöründe zirveyi çekmiş bir forumdan ne bekliyordun? Hala daha şu forumda aktif olarak konu paylaşan adamlar benim 2012 yıllarında gördüğüm adamlar. şu an bu forumun kemik kitlesi (mc) zaten olmasa anca boş boş soruların sorulduğu bir yer haline gelir. Tıpkı şu an senin bu konuyu açtığın gibi.

Erkutay_

DragonBlock
En iyi cevaplar
11
Bu ne saçma konu. Yıllarca minecraft sektöründe zirveyi çekmiş bir forumdan ne bekliyordun? Hala daha şu forumda aktif olarak konu paylaşan adamlar benim 2012 yıllarında gördüğüm adamlar. şu an bu forumun kemik kitlesi (mc) zaten olmasa anca boş boş soruların sorulduğu bir yer haline gelir. Tıpkı şu an senin bu konuyu açtığın gibi.
1600351836966.png

Mr_Obliviate

Play.BlokDunyasi.Net
En iyi cevaplar
18
Ruh hali
Gamer denildiğinde sadece geniş kapsamlı bir isim kullanılmış olur. Zıt düşmüş olmaz. Dolayısıyla yanlış bir şey yaptılar denilmesini doğru bulmuyorum. Sadece adında Minecraft geçen bir forum adı koymak daha doğru olurdu. Kısaca ortada yanlış bir şey yok.

Yeldasu

Sudan Çıkmış
En iyi cevaplar
0
Forum teması görüntüsü olarak diyorsan bendeki bildiğin simsiyah Steam benzeri bir tema, konu yoğunluğunu diyorsan bunun normal olduğunu söyleyebilirim çünkü başka forumlarda da (forum adı vermiyorum reklam olmasın diye) sadece belirli oyunların ağırlıklı olduğu gibi bir gerçek var, mesela yine teması burası gibi siyahlı olan o forumda Metin2 konularının yoğunluğu var.

Zorinkun

Blaze Yokedici
En iyi cevaplar
4
Ruh hali
forum domaini neden değişti bilmiyorum fakat tahminimce yöneticiler oyun ve oyuncu ağırlıklı bir haber sitesi inşa etmek istediler. bu forum da sitenin sosyal platformu oldu. eskiden "forum" bağımsızken artık hiçbir işe yaramayan, diğer haber sitelerinden bir farkı olmayan, bir elin parmağını geçmeyen editör sayısına sahip, tasarımı göz kanatan bir "haber sitesi"nin alt platfromu haline geldi. minecraft ağırlıklı sistemden çıkıp bütün oyun türlerine ve oyunculara açılmak istediklerini ve kitlelerini genişletmek istemelerini anlıyorum fakat bunu başaramadılar. sitedeki haberleri okuyanların toplamı benim semtimin nüfusunun üçte biri bile değil. bunu geçtim, forum üyeleri dışında sitenin varlığından haberdar olan bir kişinin olduğunu bile sanmıyorum.
bütün kitle minecraft üzerine kurulmuşken bir anda bunu değiştirmeye çalıştılar.

oyun haberleri yayınladığın sitenin sosyal platformu MINECRAFT ÜZERİNE KURULU HÂLÂ.

DIO

⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀
En iyi cevaplar
0
Ruh hali
Forumu genel bir oyuncu kitlesine hitap edecek şekilde değiştirmek güzel bir fikir. Hatta üzerine düşündüğümde bile mantıklı bir fikir gibi geliyor. Yaptıkları iş akıllıca bir şey. Ancak Minecraft üzerine açılmış, Minecraft kitlesinin toplandığı bir forumu bu tarz bir şeye dönüştürmek bana bir hata gibi gözüküyor. Forumun geneli hala Minecraft oyuncusu ve bu yüzden Minecraft temalı konular ağır basıyor. Foruma daha önce katılmamış birisi forumu Minecraft oyuncuları ele geçirmiş sanar. Sen bu hali hazırda kitleyi zorunlu bir değişime sokarak kar yapma peşindesin ama ayrıca *genel* olarak duran Minecraft kitlesini sen kendin uzaklaştırıyorsun. Bu konuda konu kurucusu ile hem fikir olan bütün herkes forum eskisi gibi *sade* bir biçimde Minecraft üzerine kalsa güzel olurdu diye düşünüyor ve bunu düşünmekte haklılar. Aksine konuşan taraf ise forumun bu halinin iyi ve sıkıntısız olduğunu savunuyor. O kişilere şunu demek istiyorum; Forumun şu anki hali dindar Hristiyan bir ailenin şükran günü buluşmasına gelen, ailenin cinsiyet değiştirmiş küçük çocuğu gibi duruyor.