Duyuru Forum Güncellemesi v1.2

AtomyTR

Atomart - En büyük Discord Türk Sanat topluluğu.
Grafiker
Emekli
En iyi cevaplar
19
Ruh hali
Umarım yapılan şeyler forum için en iyisi olur. Başarılar.

AnadoluNW

Zombi Katili
En iyi cevaplar
0
Discord linkleri neden yasak? Skype verebiliyoruz, her türlü sosyal chat platformuna davet edebiliyorken üyeleri, Discordun yasak olması saçma. Üyeler bu kadar sık boğaz edildiğinden bırakıyor forumu .
Edit: İsmini veremeyeceğimiz 2.deterjan tüm lekeleri çıkartmıyor ama orada Discord paylaşımı ve buradaki birçok sıkboğaz edilen gereksiz dayatmalar serbest ..
hala burada takılmamın sebebi 2012'den gelen duygusallık.

Son düzenleme:

Gutenberg

Demir Madencisi
En iyi cevaplar
0
Ruh hali
Sonunda beklenen güncelleme geldi.

Admicos

Nether Yerlisi
En iyi cevaplar
1
Ruh hali
Discord linkleri neden yasak? Skype verebiliyoruz, her türlü sosyal chat platformuna davet edebiliyorken üyeleri, Discordun yasak olması saçma. Üyeler bu kadar sık boğaz edildiğinden bırakıyor forumu .
Edit: İsmini veremeyeceğimiz 2.deterjan tüm lekeleri çıkartmıyor ama orada Discord paylaşımı ve buradaki birçok sıkboğaz edilen gereksiz dayatmalar serbest ..
hala burada takılmamın sebebi 2012'den gelen duygusallık.
Forumdaki aktifliğin Discord sunucularına gideceğini düşünüyor olablirler. Bunun çözümü basit diyebilirsiniz, forum kendi Discord'unu açsın. Tabi o zaman da aktiflik oraya taşınacağı için forumdaki reklamlar hiç para getiremeyebilir ondan da forumun geliri düşebilir diye en basit çözüm bütün Discordları engellemek diye düşünüyor olabilirler.

Skype verebiliyorsun, çünkü Skype gruplarının Discord kadar özellikleri yok ve forum sistemine bir düşman olarak gözükmüğyorlar.

But hey, that's just a theory...

SarpE

Kızıltaş Madencisi
En iyi cevaplar
1
Maah, mademki iğneleme (tariz) bir edebi sanat. Bunu yasaklamak sanatı yasaklamaktır.
“Sanatsız kalan bir milletin, hayat damarlarından biri kopmuş demektir.” -K. Atatürk
Kopara kopara nereye kada...
imza beyaz arka planlı.png

Midoss

Bay Boş
En iyi cevaplar
1
Ruh hali
Maah, mademki iğneleme (tariz) bir edebi sanat. Bunu yasaklamak sanatı yasaklamaktır.
“Sanatsız kalan bir milletin, hayat damarlarından biri kopmuş demektir.” -K. Atatürk
Ekli dosyayı görüntüle 66837
O zaman sağlık meslek öğrencilerine de ban ._.

SM-G800H cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

DIO

⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀
En iyi cevaplar
0
Ruh hali
Forum kuralları değişiyor forum değişiyor. Yaptığınız etkinlikler forumu bambaşka bir yer haline getiriyor. Ancak bazı şeyleri zorlamayla değiştiremezsiniz. Bazı şeyler insanın fıtratındandır. Kendinizi fazla kasmanıza gerek yok. Yönetimin sevilmemesi gayet açık bir şeydir. İnsanlar bir kural ihlali yaptığında yönetimin görevi kural ihlali yapan kişinin forum içerisinde ki haklarını kısıtlamaktır. Susturulmayı buna örnek verebiliriz. Hakları kısıtlanan her insan bu durumdan rahatsız olur ve onları bu duruma sokan yönetime karşı kin güder.
Bir kişi sürekli kural ihlali yapıyorsa ve sizin onu kısıtladığınız halde bu işten vazgeçmiyorsa onu böyle zorlayarak engelleyemezsiniz. Başka yollara başvurmalısınız

Benim fikrimce,bu tip üyelere fazla takılmayın. Yaptığınız etkinlikler,turnuvalar ve yarışmalar forumu daha eğlenceli bir yer haline getiriyor. Bence asıl üzerinde durup geliştirmeniz gereken şey yaptığınız etkinliklerdir. Etkinlikleriniz yeterli değil demiyorum. Bence bu tarz etkinlikler üyelerin düzelmesini sağlayabilir demek istiyorum. Bu tarz şeyleri geliştirip açarsanız herkes forumda takılmaktan keyif alacaktır. Ödüllerin çok şaşalı şeyler olmasına gerek yok insanlar eğlensin yeter. Siz zaten yapacağınız işi biliyorsunuz. Kimse size burada kalkıp da işinizi öğretecek değil.

Üyeler ve yönetim arasında bir çekingenlik olduğunu görüyorum. İki tarafta birbirine tam olarak açılmıyor. Aralarında bir buz dağı varmış gibi hissediyorum. Bence üyeler ile olan iletişiminizi de arttırmalısınız. Onlar ile yeterince kaynaştığınızı sanmıyorum. Üyeler ile olan muhabbetinizi arttırmanızı istiyorum. Farklı tarzda forum oyunları ile değil, bildiğiniz sohbet konusu açarak onları davet edin ve sıcakkanlılıkla sohbet edin.
Üyelerin büyük bir çoğunluğunun haz almasını sağlayabilirseniz başarıya ulaşırsınız.
-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Hazır dil bilgisi kuralını getirmişken neden bir dil bilgisi bölümü açarak dil bilgisindeki doğruları ve yanlışları göstermiyorsunuz?
Belki üyelerin dil bilgisi kötüdür. Belki çok hata yapıyorlardır. Ben bile birçok hata yapıyorum. Bu hatalarını umursamazlıktan geliyorlardır. Eğer bu forumda takılmaktan keyif alıyorlarsa, dil bilgisini öğreten bir bölümünüzün olması onların dil bilgisini geliştirmeye teşvik edebilir ve bu sayede forum içinde çoğu kişinin siniri bozan bir hatanın giderilmesinde büyük bir başarı elde edersiniz.

bilektuğrul

YASAKLANDI
En iyi cevaplar
0
Asla takmayacağım için gereksiz bulduğum düzenleme.
Tanım girdik, eleştirelim şimdi.
Türkçe bilmeyen abilerin ego kastığı forum ortamını toparlamak istiyorsunuz, eyvallah. Belki istemiyorsunuz? Bilemeyiz. Ancak forumun artık "cidden" öldüğünü, eski üyelerinde olan kredileriyle yaşadığını artık kabul etmeniz gerekiyor. ForumEXE zamanında durumun vahim olduğunu anlayınca nasıl öptürüp gittiyse, siz de öyle gitmelisiniz.
Katılan vardır, yoktur bilemem. Uğraşıyorsunuz, bariz bu. Ancak toparlanmaz. Bu forum MC forumu olarak yola çıktı, sağlam kitle kastı. Halen aktif üyelerin çoğu o kitleden. MC'den prim yapmaya da devam ediyorsunuz. Sunucu konularının hali ortada, en çok sizde açılıyor ve ek reklam paraları, konu hitleriyle kasılan Alexa sıralaması vs. sayesinde güzel prim yapıyorsunuz.
Ancak, öldü abiciğim bu forum. Öldü! Eğer has kitle bir gün gerçekten gittiğinizde arkanızdan sövmesin istiyorsanız düzgün bitirin.
Alacağım uyarıyı önemsemiyorum, önemi yok.

Dil bilgisi artık önemli olduğuna göre forum 1 kepenk kapatır. Boşuna yazdım galiba bunu :).
İğneleme yasaklanmış bu arada, zeki insanlar gitmeli forumdan :).

Chiel

Marangoz
En iyi cevaplar
0
Asla takmayacağım için gereksiz bulduğum düzenleme.
Tanım girdik, eleştirelim şimdi.
Türkçe bilmeyen *****lerin ego kastığı forum ortamını toparlamak istiyorsunuz, eyvallah. Belki istemiyorsunuz? Bilemeyiz. Ancak forumun artık "cidden" öldüğünü, eski üyelerinde olan kredileriyle yaşadığını artık kabul etmeniz gerekiyor. ForumEXE zamanında durumun vahim olduğunu anlayınca nasıl öptürüp gittiyse, siz de öyle gitmelisiniz.
Katılan vardır, yoktur bilemem. Uğraşıyorsunuz, bariz bu. Ancak toparlanmaz. Bu forum MC forumu olarak yola çıktı, sağlam kitle kastı. Halen aktif üyelerin çoğu o kitleden. MC'den prim yapmaya da devam ediyorsunuz. Sunucu konularının hali ortada, en çok sizde açılıyor ve ek reklam paraları, konu hitleriyle kasılan Alexa sıralaması vs. sayesinde güzel prim yapıyorsunuz.
Ancak, öldü abiciğim bu forum. Öldü! Eğer has kitle bir gün gerçekten gittiğinizde arkanızdan sövmesin istiyorsanız düzgün bitirin.
Alacağım uyarıyı önemsemiyorum, önemi yok.

Dil bilgisi artık önemli olduğuna göre forum 1 kepenk kapatır. Boşuna yazdım galiba bunu :).
İğneleme yasaklanmış bu arada, zeki insanlar gitmeli forumdan :).
Herkes senin kadar bilgili olmayabilir veyahut yaşı senden küçük olup senin gördüğün derecede Türkçe dersi eğitimi almamış olabilir, eleştirini yapıcı yapmanı tavsiye ederim. Ayrıca ForumEXE'de 2 yıl görev yaptım, ForumEXE'nin kapanma sebebi çok farklıydı, size yansıtılan ile yetkililer arasında geçen durum çok çok farklı ama sana katılıyorum. Minecraft forumu olarak yola çıkıp, "Minecraftturk" ismini buhar gibi yok eden tekrardan "Gamer" ismini alan bir forumun Minecraft dışında nasıl bir kitlesini olmasını bekleyebiliriz ki? Geçmişte bir sorun yaşadığını düşün, örneğin ailenden birini kaybettin. Üstünden 2 yıl geçti, unuttun diye düşünüyorsun. Ama her zaman aklında oluyor, bu durumu da böyle betimleyebilirsin. Gamer'da ailesinden birini kaybetti ve halen daha onu unutamadı. Foruma kazınmış bir kitle vardır, o kitleyi kaldıramazsın. Zamanla kendi kendini değiştirir zaten.

bilektuğrul

YASAKLANDI
En iyi cevaplar
0
Herkes senin kadar bilgili olmayabilir veyahut yaşı senden küçük olup senin gördüğün derecede Türkçe dersi eğitimi almamış olabilir, eleştirini yapıcı yapmanı tavsiye ederim. Ayrıca ForumEXE'de 2 yıl görev yaptım, ForumEXE'nin kapanma sebebi çok farklıydı, size yansıtılan ile yetkililer arasında geçen durum çok çok farklı ama sana katılıyorum. Minecraft forumu olarak yola çıkıp, "Minecraftturk" ismini buhar gibi yok eden tekrardan "Gamer" ismini alan bir forumun Minecraft dışında nasıl bir kitlesini olmasını bekleyebiliriz ki? Geçmişte bir sorun yaşadığını düşün, örneğin ailenden birini kaybettin. Üstünden 2 yıl geçti, unuttun diye düşünüyorsun. Ama her zaman aklında oluyor, bu durumu da böyle betimleyebilirsin. Gamer'da ailesinden birini kaybetti ve halen daha onu unutamadı. Foruma kazınmış bir kitle vardır, o kitleyi kaldıramazsın. Zamanla kendi kendini değiştirir zaten.
Ders ile Türkçe ögrenilmez, bu eğitim sisteminde hiçbir şey öğrenilmez. Araştırmak, okumak gerek. Patur kutur izleyen yeni nesil ebeveynlerin çocukları dolaşıyor burada, bu kural forumun kitlesini bitirecektir.
ForumEXE'nin kapanma sebebini bilmiyorum, orda ufak bir örnek verdim ben sadece ama son dönem cidden berbatlaşmıştı.

Lenovo K53a48 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Chiel

Marangoz
En iyi cevaplar
0
Ders ile Türkçe ögrenilmez, bu eğitim sisteminde hiçbir şey öğrenilmez. Araştırmak, okumak gerek. Patur kutur izleyen yeni nesil ebeveynlerin çocukları dolaşıyor burada, bu kural forumun kitlesini bitirecektir.
ForumEXE'nin kapanma sebebini bilmiyorum, orda ufak bir örnek verdim ben sadece ama son dönem cidden berbatlaşmıştı.

Lenovo K53a48 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
Ders ile Türkçe öğrenilir. Bu eğitim sisteminde her şey de öğrenilir, 10 yaşında çocuk ne kadar internetten araştırsa da belirli bir olgunluk seviyesine ulaşmadan araştırdığından hiçbir şey anlayamaz. Olgunluk seviyesine ulaşmak için de okulda öğretmenleri tarafından hayırlı bir evlat olmak için yetiştirilmesi gerekir. Ülkemizdeki eğitim sistemini savunmuyorum fakat yurt dışındaki eğitim sistemleri ile ülkemizdeki eğitim sistemlerini kıyaslayamayız. Onların ders programlarında "Din Kültürü ve Ahlak bilgisi" dersi yok, "Görsel ve Müzik" dersi yok, onlardaki eğitim sistemi herkesin başarılı olduğu konuya göre okullara yerleştirilmesi ile başlıyor. Bu söylediklerim "bu eğitim sisteminde hiçbir şey öğrenilmez" cümlene ithafendi. 10 yaşındaki çocuğun imla kurallarını öğrenmesini bekleyemeyiz değil mi? O yüzden forumda böyle bir kural var. 10 yaşındaki çocuk foruma kayıt olabilir fakat senin, benim gibi mantıklı bir yorum yapamayabilir.

RedFail

Elmas Madencisi
En iyi cevaplar
0
Ekli dosyayı görüntüle 66837
Hocam imzan .png değil onu düzelt istersen

Forumda tartışmak iki tarafın da birbirini kırmadığı sürece serbest olmalı, baltalama ve iğneleme bir kenara, tartışmak zaten online forum sisteminin bir temelidir ve olmazsa olmaz bence, ama tabii bizim kitle tartışma kavramını yanlış anladığı için "BANA MI DEDİN? GEL BAKİM SEN BURAYA" gibi bir kavgaya dönüşeceği için yasak olması da ayrı lojiktik bir durum :/

Ruzon

YASAKLANDI
En iyi cevaplar
0
Profil mesajları, özel mesaj veya konu yorumlarınız ile diğer üyelere gönderme veya iğneleme gibi amaç taşıyan mesajlar göndermeyin.

tartışma yaratacak mesajlar göndermeyin.

Ek olarak mesajınız dil bilgisi kurallarını ciddi oranda ihlal ediyor ise uyarı alabilirsiniz.

Şiddet kullanmak zorunda kalmaya gelirse iş, sistemin oyununu oynuyorsunuz demektir. Kurulu düzen seni tahrik edecektir: sakalını çekecek, yüzünü dürtüp seni kavga etmeye zorlayacak. Çünkü seni şiddete bir yöneltince, nasıl başa çıkacaklarını bilirler. Başa çıkmayı bilmedikleri tek şey pasif direniş ve mizahtır. / John Lennon

SarpE

Kızıltaş Madencisi
En iyi cevaplar
1
Hocam imzan .png değil onu düzelt istersen

Forumda tartışmak iki tarafın da birbirini kırmadığı sürece serbest olmalı, baltalama ve iğneleme bir kenara, tartışmak zaten online forum sisteminin bir temelidir ve olmazsa olmaz bence, ama tabii bizim kitle tartışma kavramını yanlış anladığı için "BANA MI DEDİN? GEL BAKİM SEN BURAYA" gibi bir kavgaya dönüşeceği için yasak olması da ayrı lojiktik bir durum :/
Kasıtlı olarak .png değil. Ola ki siyah tema geri dönerse gözükmez o yüzden bilerek arkasını beyaz yaptım yoksa .png hali var eski bazı mesajlarımda.

Bu arada, eğitim sistemimiz çok iyi idi ama başkomutanın (Hayır hayır, o değil gerçeğini kastettim) zamanında. Kendisi bizzat Malche'yi çağırdı ve düzelttirdi. Lakin biz o zamandan beri üstüne pek bir şey ekleyemedik a dostlar! Kara tahtayı dokunmatik yapıp, programını üretmeden tablet dağıtmakla olmaz, olmaz ve yine olmaz olmamalı olmayacak...
imza beyaz arka planlı.png

Ruzon

YASAKLANDI
En iyi cevaplar
0
Köy Enstitüsü.

Bu arada, eğitim sistemimiz çok iyi idi ama başkomutanın (Hayır hayır, o değil gerçeğini kastettim) zamanında. Kendisi bizzat Malche'yi çağırdı ve düzelttirdi. Lakin biz o zamandan beri üstüne pek bir şey ekleyemedik a dostlar! Kara tahtayı dokunmatik yapıp, programını üretmeden tablet dağıtmakla olmaz, olmaz ve yine olmaz olmamalı olmayacak...
Köy Enstitüsü, değil mi?

Tablet verilmedi ki.