Forum Ve Bazı Kitleler Hakkında Düşüncelerim

KingOfNight

Yeni Doğmuş
En iyi cevaplar
0
Öncelik herkese merhabalar normalde bu konuyu normal hesabım üzerinden yazacaktım fakat hesabı maalesef bulamadım. birçok farklı eposta hesabı kullanıyorum bundan dolayı bazı sitelerde 2-3 defa kayıt olabiliyorum bundan dolayı sürekli hesapları unutuyorum :( keşke not etseydim hesabı neyse konuya geçelim.
Hepinizin biraz dikkat ile fark edeceği üzere bir kaç gündür "Forum ölmüş, bu ne reklam" tarzı konular açılmış ve ara arada açılıyor gördüğüm kadarı ile ayrıca ne tesadüftür ki bu kitle ara ara çıkıp konuyu açıp bir süre sonra ortadan geri kayboluyor gibi aynı hafta içinde benzer hatta bir birinin kopyası 3 konu açıldı tesadüfünde bu kadarı ne kadar şüpheli bir durum değilmi sanarsın onları biri kordine ediyor veya biri tutuyor :) neyse konuya geçelim elimizde hiçbir şey yok birilerini suçlamak şu aşamada hata olur.

Reklamlardan Rahatsız Olan Kitle
Herkesin biraz empati yaparak anlayabileceği üzere her sitenin reklam vermesi gerekir ki sitenin devamlılığı sürsün bazı siteler reklamları illaki göstermek için sitede reklam engelleyici eklentilerin kullanımını engeller ve reklam engelleyici kullanırsanız site içeriğini görmenize izin vermez kimi siteler ise bazıları için yüksek denebilecek fiyatlara reklamsız üyelik satar eminim denk gelmişsinizdir.
Forum Gamer gördüğüm kadarı ile birçok yerde reklam engelleyici kullanın diyor ve inanın bunu kolay kolay hiçbir yönetim söylemez söyleyeni de pek hatta hiç göremezsiniz belkide buna rağmen kullanmam diye inat eden kitle için reklamsız üyelik getirmişler ve bazı siteler gibi yüksek fiyatlara aylık olarak da koymamışlar bunu yıllık 5tl evet yıllık 5tl gibi çok ucuz bir fiyata koymuşlar illaki ben almam diyenler içinde hala reklam engelleyici tarzı eklentileri serbest bırakıp kullanın demeye devam etmişler iki seçenekte çok kolay ve bir tarayıcıya eklenti kurmak bir kaç dakikanızı bile almaz reklamsız üye ise zaten çok ucuz aylık ta değil yıllık 5tl bu iki seçeneğe rağmen inatla reklamsız üye almayıp veya reklam engelleyici kullanmayanların reklamlardan şikayet etme hakkının olduğunu düşünmüyorum.
Mesela az önce hesabımı bulamadığım için tekrar kayıt olmak zorunda kaldım ve kayıt sırasında reklam engelleyicinin bazı reklamları engelleyemediğini gördüm ve hemen reklam engelleyici eklentinin reklam seçme özelliği sayesinde o reklamı seçtim ve kayboldu bu özellik gördüğüm kadarı ile çoğu reklam engelleyici de mevcut ve bu özellik sayesinde otomatik engellenmeyen reklamları siz elinizle engelleyip bir daha çıkmamasını sağlayabilirsiniz.

Forum Ölüyor Diyen Kitle
Forumda mesaj atma ve konu açılma sayısı gördüğüm kadarı ile düşük fakat bunun nedeninin forumdaki o gıcık kitle olduğuna inanıyorum belki birazda eski kibirli yönetim neyse sonra gelecem o konuya, her yerde olur ya hani özellikle youtube da gıcık bir kitle vardır ne olursa olsun kötülemeye çalışır ve beğenmez burada da öyle bir kitle var ve bu kitle konu açanın en ufak yanlışını görsün konu sahibini yerin dibine gömmek için elinden geleni yapar. Forumda biraz gezinip inceledim ve gördüğüm kadarı ile yetkilisinden üyesine kadar o kitlenin birçok konuyu resmen baltalamaya hatta yetkilinin yetkisini aldırmaya uğraştığına şahit oldum örnek vermeyeceğim o tartışmaları tekrar başlatmak istemiyorum bundan dolayı merak edenler forumu biraz incelesin hele ki o ben bu forumda eskiyim diyen ama kurallardan ve empati den zerre haberi olmayan kitle.

Minecraft Teması Geri Gelsin Diyen Kitle
Forum da gördüğüm kadarı ile Minecraft Teması var ve bu sürekli isteniyor gelmesi var olan bir şeyi tekrar nasıl getirilebilecek aklım almıyor :D keşke tema seçime baksalar.

Forum Yönetimi Üyelerin İsteklerini Yerine Getirmiyor Diyen Kitle
Her yönetimde bu olur yönetim belli bir noktadan sonra üyeleri anlayamamaya başlar ama buradaki şu an ki yönetim gayet cana yakın bir yönetim gibi geldi o eski kibir dolu yönetim yok ve insanlar hala geçmişe takılıp bu forumu baltalamaya devam ediyor.
Forumda üyelerin istekleri yapılmıyor diyen o kitle biraz araştırsalar forumda zaman zaman üyelerin istekleri ve fikirlerinin alındığı konular görürler fakat araştırmıyorlar ayrıca hiç forum yönetmişler mi onu da merak ediyorum :D her şey dışarıdan kolay görünür bunun zorluğunu o işin içindeki anlar sadece. Forum da gördüğüm kadarı ile sosyal medya platformu açılmış şu an hangi forumun sosyal medya platformu var? Benim gördüğüm kadarı ile hiçbirinin haa derseniz ki çok acemi sen sanıyormusun herkes bu işi anasının karnında öğreniyor herkes ilk başta acemidir önemli olan bu işe gösterdiği çabadır. Forum üyelerin isteklerini belli sınırlar dahilinde yapmaya çalıştığından eminim bir aralar foruma grublar özelliği geldi fakat forumda yavaşlama meydana gelmeye başladı galiba o özellik yüzündendir ki kalktı ayrıca her yönetimde vardır yapılacak ve düşünülecek şeyler üyelere aktarılmaz ki olur ya hani bir sorun çıkar yapılamaz bundan dolayı üyeler yönetimi yerden yere vurur eminim birçok şey düşünüyorlardır fakat bazen evdeki hesap çarşıya uymaz ve yapılamaz eğer biraz araştırırsanız gamer.com.tr nin birçok sitesi olduğunu görürsünüz ben biraz araştırdım ve oyun indirme sitesinin hatta bir mağaza sitesinin bile olduğunu gördüm.

Konuyu daha fazla uzatmayacağım çünkü mutlaka konunun daha %90nını okumadan beni yargılayacaklar vardır onlara tavsiyem hatta düşüncesini yazacak olanlar falanda varsa hepsine tavsiyem önce konunun tamamını okusunlar ve anlasınlar çünkü anlamadıktan sonra okumanın bir yararı yok!

BorakanT

ben kimim?
En iyi cevaplar
7
Ruh hali
Muhtemelen benim ve benden önce açılan konulara bakarak bu kanıya vardınız. Öncelikle forumdaki aktifliğin düşmesinin sebebi eski tayfa değil, forumun eski tadı vermemesidir. Reklamlardaki olay da artık aşırı abartıldı. Mouse ile konuda aşağıya inerken kendi kendine site triggerlanıyor ve hareket ettirilmiyor. bekliyorsun ve sonra düzeliyor fakat normal sayfaya reklamlarla birlikte %50 bir ek yapıyor. Ayrıca ben veya benim gibi kullanıcılar da forumda mevcut. Benim laptopumun ekranı 14", tabii ki herkesin 14" değil fakat çoğu kişinin o kadar büyük olduğunu zannetmiyorum. Sağ alttaki küçük reklam bizim forumu tam anlamıyla kullanmamızı engelliyor. Ayrıca artık zaten bu aktiflik zor geri döner çünkü gamer geniş kapsamlı, minecraft türkiye ise sadece minecraft için olan bir forumdu. Çoğu kullanıcı bıraktı. Eğer bir sebebi olmasaydı bırakırlar mıydı? Yönetim kurulundaki çoğu kişi ayrılmış. Sebepleri olmasa ayrılırlar mıydı? Bunları bir düşünün. Ayrıca yeni üyelere de saygımız var ve yardımcı oluyoruz eskiler olarak. Kimseye kin beslemiyoruz ve zaten yeni gelenlere de sıcak davranıyoruz. Ayrıca bu konuda yaptığınız yorumları pek doğru sayamam çünkü zaten hem eski hesabım var demişsiniz fakat onu taglamamışsınız hemde yeni üye hesabından yazmışsınız. Eski hesabınızı taglarsanız kim olduğunuzu anlarız.

Ayrıca, reklamlar hakkında tekrar. Adblockerler reklamı siliyor fakat boşluğu kalıyor :yıkıl: yani bi bakın öyle söyleyin. Bende adblocker kullanıyorum ve şu ana kadar 15 reklam engelledi bu sitede tek girişimde. Yani bi bakın.

2. Bir konu ise forumdaki eski tema. Forumda bulunan eski tema şu anki kategorilere ve reklamlara uyumlu değil! Yani siz forumu açtığınızda uyumsuzluk çıkarıyor ve göze rahatsız eden bir tema geliyor. Bu konudan şikayetçiyiz.

Artık anladınız umarım. daha fazla konuşmaya gerek yok. okuyun öyle yazın.

KingOfNight

Yeni Doğmuş
En iyi cevaplar
0
Muhtemelen benim ve benden önce açılan konulara bakarak bu kanıya vardınız. Öncelikle forumdaki aktifliğin düşmesinin sebebi eski tayfa değil, forumun eski tadı vermemesidir. Reklamlardaki olay da artık aşırı abartıldı. Mouse ile konuda aşağıya inerken kendi kendine site triggerlanıyor ve hareket ettirilmiyor. bekliyorsun ve sonra düzeliyor fakat normal sayfaya reklamlarla birlikte %50 bir ek yapıyor. Ayrıca ben veya benim gibi kullanıcılar da forumda mevcut. Benim laptopumun ekranı 14", tabii ki herkesin 14" değil fakat çoğu kişinin o kadar büyük olduğunu zannetmiyorum. Sağ alttaki küçük reklam bizim forumu tam anlamıyla kullanmamızı engelliyor. Ayrıca artık zaten bu aktiflik zor geri döner çünkü gamer geniş kapsamlı, minecraft türkiye ise sadece minecraft için olan bir forumdu. Çoğu kullanıcı bıraktı. Eğer bir sebebi olmasaydı bırakırlar mıydı? Yönetim kurulundaki çoğu kişi ayrılmış. Sebepleri olmasa ayrılırlar mıydı? Bunları bir düşünün. Ayrıca yeni üyelere de saygımız var ve yardımcı oluyoruz eskiler olarak. Kimseye kin beslemiyoruz ve zaten yeni gelenlere de sıcak davranıyoruz. Ayrıca bu konuda yaptığınız yorumları pek doğru sayamam çünkü zaten hem eski hesabım var demişsiniz fakat onu taglamamışsınız hemde yeni üye hesabından yazmışsınız. Eski hesabınızı taglarsanız kim olduğunuzu anlarız.

Ayrıca, reklamlar hakkında tekrar. Adblockerler reklamı siliyor fakat boşluğu kalıyor :yıkıl: yani bi bakın öyle söyleyin. Bende adblocker kullanıyorum ve şu ana kadar 15 reklam engelledi bu sitede tek girişimde. Yani bi bakın.

2. Bir konu ise forumdaki eski tema. Forumda bulunan eski tema şu anki kategorilere ve reklamlara uyumlu değil! Yani siz forumu açtığınızda uyumsuzluk çıkarıyor ve göze rahatsız eden bir tema geliyor. Bu konudan şikayetçiyiz.

Artık anladınız umarım. daha fazla konuşmaya gerek yok. okuyun öyle yazın.
Öncelik kişisel fikrinizi söylediğiniz için teşekkür ederim en azından konuma bakan birilerinin olduğunu anlamış oldum.

Bu kanılara varmamın keşke tek sebebi siz olsaydınız biraz incelerseniz bu tarzda birçok konu görebilirsiniz hele son açılan 3 tanesi çok benzer konular 2 si aynı gün diğeride bir iki gün sonra açılmış ilginç bir tesadüf her neyse eski hesabıma gelirsek konuda belirttiğimi düşünüyordum ama tam belirtememişim galiba birden fazla eposta kullanıyorum ve hesabımı hatırlamıyorum hatırlasam zaten yeni hesap açmam o nu bulmaya uğraşırım ki yeni veya eski hesabımım şuanki konumuzla alakalı olduğunu düşünmüyorum o konuya fazla girmicem bundan dolayı.

Minecraft Temasına gelirsek forum ve xenforo hakkında az çok bilgim var usta olmasamda ve xenforo sürümlerinden dolayı bu dediğinizin olacağını sanmıyorum daha önce yöneticilerden birinin söylediğini sanıyorum hangisiydi hatırlamıyorum o mesajı tekrar bulamadım o dediğiniz tema eski xenforo sürümleride anladığım kadarı ile bundan dolayı şuanki sürüme uymaz hatta bu kadarını bile yapabilmeleri işlerinde gayet iyi olduğunu gösterir o temayı sizin istediğiniz gibi yapabilmeleri için xenforo sürümünü düşürmeleri gerek ki buda forumda binlerce hataya sebep olabilecek hatta ciddi sorunlar açabilecek bir şey demek konuda belirttiğim gibi bazı şeyler dışarıdan görümdüğü kadarı kolay değildir yani konudada yazdığım gibi evdeki hesap çarşıya uymayabilir.

Aktiflik hususuna gelirsek evet forum artık genel bir oyun forumu ve her şey zaman içinde değişebilir hiçbir şey aynı kalmaz aynı kalan hiçbir şey çoğu zaman yoluna devam edemez veya etmekte güçlük çeker mesela az önce bir minecraft forumuna baktım adamların sitede dünya kadar reklam var her neyse pek girmicem o konuya o minecraft forumu bile artık genel bir foruma dönüşmeye başlamış ön planda minecraft gibi görünüyor hatta adı bile minecraft neyse demem o ki her şey zaman içinde değişmek zorunda kalır.

Reklam olayına gelirsek o dediğiniz olay düzgün yapamadığınız için olmasın benim yaptığım tek işlem reklamları seçmekti mesela ve şu an neredeyse reklamların tamamını görmüyorum buda fotoğrafı profil şeyinin üstünde küçük bir kısım kalmış o kadarı olsun artık dimi :) ki sürekli forumu kullanan birisi içinde reklamsız üye almamak bence bir sorun 1 günlük ekmek parası bile değil reklamsız üyelik adamlar 5tl karşılığı yıl boyunca reklam göstermiyor.
158261

BorakanT

ben kimim?
En iyi cevaplar
7
Ruh hali
Öncelik kişisel fikrinizi söylediğiniz için teşekkür ederim en azından konuma bakan birilerinin olduğunu anlamış oldum.

Bu kanılara varmamın keşke tek sebebi siz olsaydınız biraz incelerseniz bu tarzda birçok konu görebilirsiniz hele son açılan 3 tanesi çok benzer konular 2 si aynı gün diğeride bir iki gün sonra açılmış ilginç bir tesadüf her neyse eski hesabıma gelirsek konuda belirttiğimi düşünüyordum ama tam belirtememişim galiba birden fazla eposta kullanıyorum ve hesabımı hatırlamıyorum hatırlasam zaten yeni hesap açmam o nu bulmaya uğraşırım ki yeni veya eski hesabımım şuanki konumuzla alakalı olduğunu düşünmüyorum o konuya fazla girmicem bundan dolayı.

Minecraft Temasına gelirsek forum ve xenforo hakkında az çok bilgim var usta olmasamda ve xenforo sürümlerinden dolayı bu dediğinizin olacağını sanmıyorum daha önce yöneticilerden birinin söylediğini sanıyorum hangisiydi hatırlamıyorum o mesajı tekrar bulamadım o dediğiniz tema eski xenforo sürümleride anladığım kadarı ile bundan dolayı şuanki sürüme uymaz hatta bu kadarını bile yapabilmeleri işlerinde gayet iyi olduğunu gösterir o temayı sizin istediğiniz gibi yapabilmeleri için xenforo sürümünü düşürmeleri gerek ki buda forumda binlerce hataya sebep olabilecek hatta ciddi sorunlar açabilecek bir şey demek konuda belirttiğim gibi bazı şeyler dışarıdan görümdüğü kadarı kolay değildir yani konudada yazdığım gibi evdeki hesap çarşıya uymayabilir.

Aktiflik hususuna gelirsek evet forum artık genel bir oyun forumu ve her şey zaman içinde değişebilir hiçbir şey aynı kalmaz aynı kalan hiçbir şey çoğu zaman yoluna devam edemez veya etmekte güçlük çeker mesela az önce bir minecraft forumuna baktım adamların sitede dünya kadar reklam var her neyse pek girmicem o konuya o minecraft forumu bile artık genel bir foruma dönüşmeye başlamış ön planda minecraft gibi görünüyor hatta adı bile minecraft neyse demem o ki her şey zaman içinde değişmek zorunda kalır.

Reklam olayına gelirsek o dediğiniz olay düzgün yapamadığınız için olmasın benim yaptığım tek işlem reklamları seçmekti mesela ve şu an neredeyse reklamların tamamını görmüyorum buda fotoğrafı profil şeyinin üstünde küçük bir kısım kalmış o kadarı olsun artık dimi :) ki sürekli forumu kullanan birisi içinde reklamsız üye almamak bence bir sorun 1 günlük ekmek parası bile değil reklamsız üyelik adamlar 5tl karşılığı yıl boyunca reklam göstermiyor.
Ekli dosyayı görüntüle 158261
Size de hak veriyorum bu tema olayları zor bende kendim forum kurmuş bir insanım.
158266

benim laptopum 14" ekrana sahip ve daha büyük bir araç yok. Laptopta zaten büyüteç aracıyla %50 küçültülmüş halde kullanıyorum. yazdığımı bile reklamlardan zor görüyorum. yani forumdaki reklamlar bu açıdan fazlalaştı.

FFHD

orda her kiminleysen, belki sevgilinleysen...
En iyi cevaplar
21
Öncelikle reklam sorununa değinmek istiyorum. Birkaç ay önce -ya da daha önce- bir reklamsız forum etkinliği yapıldı. Konunun altında her yorum atan kişiye "reklamsız forum" veriliyordu hem de 1 yıllık. Ayrıca sürekli de bu çekilişler oluyor, şu an da devam etmekte olan bir çekilişe topluluk discord grubundan katılabilirsiniz. Evet, fazlaca reklam var fakat bunlar bir şekilde kapanabiliyor.

Forumda aktiflik azaldı. Çünkü içerik ekibi az içerik çıkartıyor ve bunlar kullanıcıyı çekmiyor. Bu sorun da içerik ekibindeki düzenlemelerle iyileştirilebilir.

Forumda üyelerin istekleri aslında daha ön planda. Eğer forum destek kanalına fikrinizi yazarsanız, eğer imkan varsa kesinlikle kabul edeceklerdir.

Senin de dediğin gibi aslında insanlar biraz nankör ve araştırmaktan bi' haberler.