forumda dini tartışmalar yasak mı?

SarıBücürIsBack

YASAKLANDI
En iyi cevaplar
0
Diyelim ki konu dışına bir başlık açtım, "falanca iş haram mıdır?, gerçekten böyle bir hadis var mı?" şeklinde.
burada pek dindar insan olacağını sanmıyorum ama diyelim sordum orada forum kuralları içerisinde tartışabilir miyiz? Sırf merakımdan soruyorum.

Absolatte

Demir Madencisi
En iyi cevaplar
0
Şimdi baktımda kurallarda din ile ilgili yazılar yasak diye bir şey geçmiyor. Sadece dini ayrımcılık yapmak yasak diyor.

FuryRS

Elmas Madencisi
En iyi cevaplar
0
Ruh hali
Bence Böyle Bir şey Yasak Olmaz. İşin Dozu Kaçmadığı Takdirde Tabii.

KaanGunlu

Işık Taşı Madencisi
En iyi cevaplar
0
Serbest olduğunu düşünüyorum. Ancak forumdaki "necmi"ler konuna "öğöğ" saldırısı yapabilir. Yani tartışma çıkması olasıdır.

Crowley07

Nether Yerlisi
Site Yöneticisi
Site Danışmanı
R. Sorumlusu
En iyi cevaplar
0
Aslında açık bir şekilde dini tartışmaları yasaklayan bir kural koymadık (https://forum.gamer.com.tr/kurallar/)

Bu tip durumlarda uyarı işlemi uygulanıyor:

1- Küfür/Hakaret Kullanımı

Aile dostu bir forum olarak tüm içeriğimizin bütün yaş gruplarına uygun olması gerekmektedir. Uygunsuz içerik barındıran tüm gönderiler ceza almanıza neden olabilir. Bunlara; resimler, videolar, otomatik sansürlenen kelimeler (****), kendi kendinize sansürleme (a.../s***r), farklı forumlarda kullanılan sansürleme türleri ve kısaltmalarda (bs) dahildir. Ayrıca bu forumda her üye eşittir, kimse kimseden daha üstün değildir. Her ne sebeple olursa olsun başka bir üyeye hakaret etme, küçük görmeye hakkınız yoktur; "yavrucum", "aslan parçası", "delikanlı", "canısı" gibi hitaplar kullanmayınız. Yaptığımız yorumlarda üslubunuza dikkat ediniz.

21- Ayrımcılık

Barışçıl bir forum olarak, topluluğumuzun içerisinde herhangi bir şekilde ayrımcılık yapılması yasaktır. Yaş, ırk, cinsiyet, milliyet, etnik köken, din, cinsellik, hastalık ve sakatlık bunlara dahildir.

SarıBücürIsBack

YASAKLANDI
En iyi cevaplar
0
Aslında açık bir şekilde dini tartışmaları yasaklayan bir kural koymadık (https://forum.gamer.com.tr/kurallar/)

Bu tip durumlarda uyarı işlemi uygulanıyor:

1- Küfür/Hakaret Kullanımı

Aile dostu bir forum olarak tüm içeriğimizin bütün yaş gruplarına uygun olması gerekmektedir. Uygunsuz içerik barındıran tüm gönderiler ceza almanıza neden olabilir. Bunlara; resimler, videolar, otomatik sansürlenen kelimeler (****), kendi kendinize sansürleme (a.../s***r), farklı forumlarda kullanılan sansürleme türleri ve kısaltmalarda (bs) dahildir. Ayrıca bu forumda her üye eşittir, kimse kimseden daha üstün değildir. Her ne sebeple olursa olsun başka bir üyeye hakaret etme, küçük görmeye hakkınız yoktur; "yavrucum", "aslan parçası", "delikanlı", "canısı" gibi hitaplar kullanmayınız. Yaptığımız yorumlarda üslubunuza dikkat ediniz.

21- Ayrımcılık

Barışçıl bir forum olarak, topluluğumuzun içerisinde herhangi bir şekilde ayrımcılık yapılması yasaktır. Yaş, ırk, cinsiyet, milliyet, etnik köken, din, cinsellik, hastalık ve sakatlık bunlara dahildir.
Teşekkür ederim. Konu kilitlenebilir

Şahsen ben sanal dünyaya dış dünyanın pisliğinden iğrendiğim için giriyorum.
Sakın ola o pisliği buraya taşımayın.
Dünyanın pisliğinden kurtulmak istiyorsan amacım reklam yapmak değil inci sözlük var istediğin kadar saçmala,istediğini yap sana kimse karışamaz. Burda ise karışabilirler.

Elfen

Kızıltaş Madencisi
En iyi cevaplar
0
İnci sözlük'te o pisliğin yozlaşmış hali sen onun ne demek istediğini anlamadın muhtemelen.

CoffeeBeat

Zindev
En iyi cevaplar
0
Teşekkür ederim. Konu kilitlenebilir

Dünyanın pisliğinden kurtulmak istiyorsan amacım reklam yapmak değil inci sözlük var istediğin kadar saçmala,istediğini yap sana kimse karışamaz. Burda ise karışabilirler.
Bende ondan bahsettim zaten.
Pisliğe meraklıysanız inci,ekşi sorun Google amcaya verir size zehrinizi.

cank00

Tasarımcı ⚜️[Cank00] ⚜️Grapichs
En iyi cevaplar
0
Ayn aslında din ayrımcılığı iyi bir şey değil

Frienderman

Marangoz
En iyi cevaplar
0
Kesinlikle tartışma ile biter:Ya bak bu burada bunu demiş.Ya sen onu mu dinliyorsun bu daha iyi.

Legoas

Zombi Katili
En iyi cevaplar
0
Şahsen ben sanal dünyaya dış dünyanın pisliğinden iğrendiğim için giriyorum.
Sakın ola o pisliği buraya taşımayın.
Dini bir mesele diyor, dini bir iş gerçek hayatın bir pisliği mi? ben buraya Bismillahirrahmanirrahim yazsam, senin, başkalarının okumasına vesile olacağım. Bunu gerçek dünyada da yapmak güzel bir şey...

CoffeeBeat

Zindev
En iyi cevaplar
0
Dini bir mesele diyor, dini bir iş gerçek hayatın bir pisliği mi? ben buraya Bismillahirrahmanirrahim yazsam, senin, başkalarının okumasına vesile olacağım. Bunu gerçek dünyada da yapmak güzel bir şey...
Peki ya ben o sözü banyodayken,tuvaletteyken veyahut uygunsuz bi şekildeyken telefondan okursam ?
O zamanda mı iyi bir şeye vesile oluyorsun ?
Din tartışmaları kötü şeylerdir.Çünkü dinler dogmatiktir ve herkes kendi dinini savunmak için diğer dinlere hakaret eder.
Sonu her zaman böyle biter.