Yardım FPS Sınırı

nrtnZ

Ağaç Yumruklayıcı
En iyi cevaplar
0
Benim sorunum oyunlarda FPS sınırı. Neredeyse tüm oyunlarda 60 FPS en fazla kabul ediyor ve sorunu yaşadığım tüm oyunları sistemim kaldırıyor, örneğin; Civilization 6 bu oyun LOL gibi fazla sistem gerektirmeyen bir oyun oyunu oynarken FPS en fazla 60,63 arasına çıkabiliyor oralarda takılıp 40 FPS civarlarına düşüyor bu böyle devam ediyor. Ufak çaplı bir araştırma yaptım genelde Vsync ve Game DVR kapatılması gerektiği söylendi ve kapattım ama sorunumu çözemedi ekran kartım GTX 1650 bu yüzden Dikey senk. yok Düşey senk. var ve Nvidia denetim masasından kapattım sorun düzelmedi
Ayrıca laptop kullanıyorum
Yardımcı olursanız sevinirim

GhostRider02

Ağaç Yumruklayıcı
En iyi cevaplar
0
Ruh hali
Bilgisayarının tüm özelliklerini atabilme şansın var mı yardımcı olalım

FFHD

orda her kiminleysen, belki sevgilinleysen...
En iyi cevaplar
21
Merhaba @nrtnZ
League of Legends'da takılmalar oluyorsa oyun için ayarlardan VSync seçeneğini devre dışı bırakabilirsin. Kapatmak için izleyeceğin yol şu şekilde:
LoL Menü > Görüntü Ayarları > VSync seçeneğini kaldır

Sukela

ne yazsam bilemedim
Genel Moderatör
En iyi cevaplar
83
Ruh hali
Benim sorunum oyunlarda FPS sınırı. Neredeyse tüm oyunlarda 60 FPS en fazla kabul ediyor ve sorunu yaşadığım tüm oyunları sistemim kaldırıyor, örneğin; Civilization 6 bu oyun LOL gibi fazla sistem gerektirmeyen bir oyun oyunu oynarken FPS en fazla 60,63 arasına çıkabiliyor oralarda takılıp 40 FPS civarlarına düşüyor bu böyle devam ediyor. Ufak çaplı bir araştırma yaptım genelde Vsync ve Game DVR kapatılması gerektiği söylendi ve kapattım ama sorunumu çözemedi ekran kartım GTX 1650 bu yüzden Dikey senk. yok Düşey senk. var ve Nvidia denetim masasından kapattım sorun düzelmedi
Ayrıca laptop kullanıyorum
Yardımcı olursanız sevinirim

Driverlarınızı güncelleyin, ardından oyun ayarlarınızı kontrol edin. Sorununuz büyük ihtimal çözülecektir. Windows 7 kullanıyorsanız, Minecraft FPS Artışı (Kendi buluşum) bu konumu inceleyip aynı yöntemleri maç başladıktan sonra LOL için (veya başka bir oyun için) uygulayabilirsiniz.

nrtnZ

Ağaç Yumruklayıcı
En iyi cevaplar
0
Merhaba @nrtnZ
League of Legends'da takılmalar oluyorsa oyun için ayarlardan VSync seçeneğini devre dışı bırakabilirsin. Kapatmak için izleyeceğin yol şu şekilde:
LoL Menü > Görüntü Ayarları > VSync seçeneğini kaldır
Evet LOL'de ayarlardan kapatabiliyorum fakat bazı oyunlarda bu ayar yok bu oyunlarda da düşey senk. kapalı olduğu halde sınırı geçemiyordum

nrtnZ

Ağaç Yumruklayıcı
En iyi cevaplar
0