FTB Oynayamıyorum.

fthbTR

Zombi Katili
En iyi cevaplar
0
Merhaba arkadaşlar ben fthbTR,
Bir süredir foruma işlerimden uğrayamıyorum tekrar döndüm.
FTB oynamak istiyorum uzun süredir. Sonra vazgeçip tekrar sardım bu isteğe. Fakat giremediğimi hatırladım.
Bir merakım var; 3.5GB Ram 32bit işlemci ile oynamam mümkün müdür?
Yorumlarınızı bekliyorum.

MrOxi

Zombi Katili
En iyi cevaplar
0
Sanırım evet ama minecraft'a ram vermen şart.

TOİ.

Elmas Madencisi
En iyi cevaplar
0
Herhalde evet .(Tam bilmiyorum)

fthbTR

Zombi Katili
En iyi cevaplar
0
Tam ve kesin bilen bir kişi yardım edebilir mi? Bildiğim kadarıyla 32 bit olduğu için Windows büyük çoğunluk ram kullanıyor ve verebildiğimiz RAM FTB'ye yetmiyor.[DOUBLEPOST=1399388011,1399309075][/DOUBLEPOST]Sanırım crash log'dan anlaşılabilirmiş sebebi. Nereden bakabilirim?

DoganSavran

Kömür Madencisi
En iyi cevaplar
0
Aynı sorunu yaşıyorum dostum :( KESİNLİKLE BİR ÇÖZÜMÜ YOK !
Hiç boşuna gevelenmeyin sende yorulma. Direwolf 20 gibi çok modlu modpackler 32 bit pclerde çalışmıyor (neredeyse hepsinde).
Bunun sebebi 32 Bitin RAM ile imtihanıdır. 1-2 haftadır çözüm arıyorum fakat bir çözümü yok.
Oynamak istediğin modpackı normal Minecraft'ına kur, daha sonra en fazla 105-110 mod olana kadar ayıkla modları.
Daha sonra JVM Arguments kısmına "-Xmx1024M" ya da "-Xmx1G" yaz (etkisi olduğunu sanmıyorum açıkcası ben fark yaşamadım ama tavsiyeler...)
Oyuna girerken Görev yöneticisine gir, minecrafta sağ tıkla ve "İşleme Git/Go To Procress" butonuna bas, onada sağ tıkla "Öncelik ayarla/Set Priority" ye basıp
High'a getir (en üstün bir altı).
Ancak bu şekilde bazı modları eleyerek oynayabilirsin.

fthbTR

Zombi Katili
En iyi cevaplar
0
Aynı sorunu yaşıyorum dostum :( KESİNLİKLE BİR ÇÖZÜMÜ YOK !
Hiç boşuna gevelenmeyin sende yorulma. Direwolf 20 gibi çok modlu modpackler 32 bit pclerde çalışmıyor (neredeyse hepsinde).
Bunun sebebi 32 Bitin RAM ile imtihanıdır. 1-2 haftadır çözüm arıyorum fakat bir çözümü yok.
Oynamak istediğin modpackı normal Minecraft'ına kur, daha sonra en fazla 105-110 mod olana kadar ayıkla modları.
Daha sonra JVM Arguments kısmına "-Xmx1024M" ya da "-Xmx1G" yaz (etkisi olduğunu sanmıyorum açıkcası ben fark yaşamadım ama tavsiyeler...)
Oyuna girerken Görev yöneticisine gir, minecrafta sağ tıkla ve "İşleme Git/Go To Procress" butonuna bas, onada sağ tıkla "Öncelik ayarla/Set Priority" ye basıp
High'a getir (en üstün bir altı).
Ancak bu şekilde bazı modları eleyerek oynayabilirsin.
Peki teşekkürler konuma cevap yazıp olayı çözdüğün için :D
#HalaTechnic!

McFanatik

Kömür Madencisi
En iyi cevaplar
0
evet beyler mesela benim pc 4096 mb ram ya
32 bitken 1.5 gb verebiliyodum
64 bit yapinca (hic satin almadim sadece java 32 bit yüklüydü :D pc bozulunca format atmışlardı benden habersiz pcyi 64 bite cikarmişlar :D neyse iyi oldu ama 64 bit)
simdi 4096 mb ramdan tam 4095 mb ram verebiliyom 1 mb haric bütün ramı verebiliyoruz ftbye . ben 3500 filan veriom yetioyo
minimum 2 gb istiyomuş ftb monster mesela

fthbTR

Zombi Katili
En iyi cevaplar
0
evet beyler mesela benim pc 4096 mb ram ya
32 bitken 1.5 gb verebiliyodum
64 bit yapinca (hic satin almadim sadece java 32 bit yüklüydü :D pc bozulunca format atmışlardı benden habersiz pcyi 64 bite cikarmişlar :D neyse iyi oldu ama 64 bit)
simdi 4096 mb ramdan tam 4095 mb ram verebiliyom 1 mb haric bütün ramı verebiliyoruz ftbye . ben 3500 filan veriom yetioyo
minimum 2 gb istiyomuş ftb monster mesela
Teşekkürler. Çözüme sayende kavuştum.