Futbol - Top Sektirme

xSynapseFan

Demir Madencisi
En iyi cevaplar
0
Ruh hali
Selamlar! Futbol gelişim serisine kaldığım yerden devam ediyorum. Şimdi ki konum "Top Sektirme" ;

Top sektirmenin, topa olan bağlılığı ve ayağın topa yatkınlığında yardımcı olduğunu biliyoruz. Dolayısıyla ne kadar çok top sektirmek o kadar top tekniği. Şimdi adımlarımıza geçelim.

- Elinize topu alıp, bir sağ ayağınıza bir sol ayağınıza atıp tekrar elinizle tutun. ( Başlangıç İçin )
- Topu havaya atıp topu kontrol etmeye çalışın.
- Bu adımları yaptıktan sonra, kendinize bir hedef belirleyip ( 20 Sektirme gibi. ) o hedefi tamamlayana kadar uğraşın.
- Günden güne sektirme sayınız artıcak ve top sektirmeniz kolay hale gelicektir. Bunun üstüne koymak isterseniz, Freestyle gibi futbol aktivitelerine başlayabilirsiniz.

Konuyu açma amacım internette sadece video şeklinde bulunması ve yazılı kaynak bulunmaması.

KilllerDragons

Kızıltaş Madencisi
En iyi cevaplar
0
Ruh hali
Fotoğraf Olsa Hiç Fena Olmaz Onun Dışında Futbol Oynamayı Sevmeyen Müslim Benim Sanırım Türk Olarak

xSynapseFan

Demir Madencisi
En iyi cevaplar
0
Ruh hali
Fotoğraf Olsa Hiç Fena Olmaz Onun Dışında Futbol Oynamayı Sevmeyen Müslim Benim Sanırım Türk Olarak
Futbol benim yaşam kaynağım ve hergün vakit ayırırım. Futbol sevmemen büyük ihtimal başka bir sporda başarılı oluşundan kaynaklanıyor, ama yinede oynamanı öneririm. Fotoğraf konusunu "Futbol" serilerinde eklememe kararı aldım ve öyle gider büyük ihtimal, önerin için teşekkürler ^^

KilllerDragons

Kızıltaş Madencisi
En iyi cevaplar
0
Ruh hali
Bendeki Spor Yeteneği = 0 (Boks Hariç oda güçlü olmamadan kaynaklanıyor ve bilmemden dolayı D:)

CowboyBebopTR

Elmas Madencisi
En iyi cevaplar
1
Ruh hali
Bendeki Spor Yeteneği = 0 (Boks Hariç oda güçlü olmamadan kaynaklanıyor ve bilmemden dolayı D:)
Dövüş sporları ile ulaşanlara her daim gıpta etmişimdir. 6 sene boyunca futbol oynadıktan sonra ne kadar boş ve yetersiz bir spor olduğunu yeni anladım ne yazık ki. Eğer yeteneğin olduğuna kesin gözüyle bakıyorsan kendini geliştirmeni tavsiye ederim.

xSynapseFan

Demir Madencisi
En iyi cevaplar
0
Ruh hali
Dövüş sporları ile ulaşanlara her daim gıpta etmişimdir. 6 sene boyunca futbol oynadıktan sonra ne kadar boş ve yetersiz bir spor olduğunu yeni anladım ne yazık ki. Eğer yeteneğin olduğuna kesin gözüyle bakıyorsan kendini geliştirmeni tavsiye ederim.
Futbolu hangi yaş aralığında oynadınız ?

CowboyBebopTR

Elmas Madencisi
En iyi cevaplar
1
Ruh hali
Futbolu hangi yaş aralığında oynadınız ?
İlkokul zamanlarında her erkek çocuğunun hayali olduğu gibi benim de hayalimdi. 7. sınıfta yetersiz ve benim için verimli olmayan bir spor olduğunu keşfettiğim için bıraktım. Profesyonel olarak oynamaya niyetim vardı fakat Türkiye için futbol sadece hobi olduğu için ilerlemenin imkansız olduğu fikrine vardım.

(1. sınıf - 7. sınıf)

xSynapseFan

Demir Madencisi
En iyi cevaplar
0
Ruh hali
Babam boksör fakat derslerinle ilgilen diyor %90 ondan dolayı fazla yapamıyorum ingilterede dövüşmüştü en son
O zaman sende büyük bir yetenek olabilir, derslerinle ilgilenmek zor değil günde 1 saatini veya 1 buçuk saat benim için yeterli oluyor. Ders, spora engel değil.

CowboyBebopTR

Elmas Madencisi
En iyi cevaplar
1
Ruh hali
O zaman sende büyük bir yetenek olabilir, derslerinle ilgilenmek zor değil günde 1 saatini veya 1 buçuk saat benim için yeterli oluyor. Ders, spora engel değil.
şu an 10. sınıf öğrencisiyim ve basketbola odaklıyım. Futbolda yeterince tekniğim vardı (hala var) fakat vücut veya bacak gücünün yanı sıra düşünme kabiliyetini geliştiren aktif bir spor seçme gereği duydum. Dersler başkaları için sorun teşkil etse de benim için sorun arz etmiyor. Sizin ilgi odağınız neden futbol?

xSynapseFan

Demir Madencisi
En iyi cevaplar
0
Ruh hali
İlkokul zamanlarında her erkek çocuğunun hayali olduğu gibi benim de hayalimdi. 7. sınıfta yetersiz ve benim için verimli olmayan bir spor olduğunu keşfettiğim için bıraktım. Profesyonel olarak oynamaya niyetim vardı fakat Türkiye için futbol sadece hobi olduğu için ilerlemenin imkansız olduğu fikrine vardım.

(1. sınıf - 7. sınıf)
Çoğu insan hobi olarak oynuyor doğru ve Türkiye'de yeterli altyapı olduğunu düşünmüyorum. Hayallerimin her zaman peşinden gittim ve başarılı olucağıma inanıyorum, hedeflerimin çoğuna ulaştım. İmkansızları yok, sabredersen Türkiye'den bile başarılı bir futbolcu olarak çıkabilirsin.

şu an 10. sınıf öğrencisiyim ve basketbola odaklıyım. Futbolda yeterince tekniğim vardı (hala var) fakat vücut veya bacak gücünün yanı sıra düşünme kabiliyetini geliştiren aktif bir spor seçme gereği duydum. Dersler başkaları için sorun teşkil etse de benim için sorun arz etmiyor. Sizin ilgi odağınız neden futbol?
İlgi odağım futbol çünkü çalışmaya başlayabilirim dediğim günden beri düzenli olarak çalışıyorum, dolayısıyla kendimi bu yolda devam ettirerek hayatımın futbola odaklı olmasını istiyorum. Ders konusunda haklısın dersler benim için hiçbir zaman mazeret değil. Düşünme aktivitelerine gelirsek de futbol da düşünme kabiliyetini geliştirir. Futbolu zekanla oynarsan kazanırsın.

CowboyBebopTR

Elmas Madencisi
En iyi cevaplar
1
Ruh hali
Çoğu insan hobi olarak oynuyor doğru ve Türkiye'de yeterli altyapı olduğunu düşünmüyorum. Hayallerimin her zaman peşinden gittim ve başarılı olucağıma inanıyorum, hedeflerimin çoğuna ulaştım. İmkansızları yok, sabredersen Türkiye'den bile başarılı bir futbolcu olarak çıkabilirsin.

İlgi odağım futbol çünkü çalışmaya başlayabilirim dediğim günden beri düzenli olarak çalışıyorum, dolayısıyla kendimi bu yolda devam ettirerek hayatımın futbola odaklı olmasını istiyorum. Ders konusunda haklısın dersler benim için hiçbir zaman mazeret değil. Düşünme aktivitelerine gelirsek de futbol da düşünme kabiliyetini geliştirir. Futbolu zekanla oynarsan kazanırsın.
O zaman sana futbol hayatında başarılar dilerim.

NightHawk99

Zombi Katili
En iyi cevaplar
0
Maziyi hatırlatın, rekorum 116 sektirme
Mahaleler arası turnuva yapardık kolasına hey gidi günler :uyku: