G - GreenPVP | Changelog Konusu | Türünün En İddialısı!

Breakthrough

Obsidyen Madencisi
En iyi cevaplar
0
Selam gamer.com.tr ailesi!

Bu konuda bahsettiğim ve sizlerden fikir istediğim sunucumun kodlamalarına resmi olarak başladım.
Gelişmeleri ve ufak bilgileri bu konuda bulabilirsiniz.
Sunucular harici reklam teklifleriniz için özel mesaj atabilirsiniz.

Önceki konuda etiket attıklarım ve onlar dışında yorum yapanlar bu konuda da etikelenmiş olacak, umarım sorun teşkil etmiyordur.

Proje bilgileri:

Proje'nin kod adı: G
Proje'nin resmi adı: GreenPVP
Proje açıklaması ve benim düşüncelerim: Klasikleşmiş Minecraft TR PVP sunucularında yaptığım tüm yenilikleri ve onların çok daha iyilerini yapacağım bu sunucu, tam anlamıyla türünün yeni neslinin ilk sunucusu olacaktır. Şimdiye kadar edindiğim tüm bilgiler, yani yaklaşık 2 yıllık sunucu yönetme ve geliştirme deneyiminin tamamını bu sunucuda kullanıyorum. GreenPVP V1-V9, LuckyMC, HuzurluPVP (Bir ortam sunucusu, bir vizyonu yoktu ancak muhabbet ortamı çok iyiydi.) LifeMC, MorfinPVP-MorfinCraft, xFall sunucularında edindiğim bu bilgiler beni Türkiye Minecraft ortamında PVP sunucularını geliştirme ve yönetme alanında en iyilerden biri kılıyor. Bu rütbemin sağladığı en iyi şekilde sizlere sunacağıma emin olabilirsiniz.
Proje'nin slogan(lar)ı: Katil geri döndü!
Proje sahibi: @Breakthrough (Yani ben :D)

Developing-V0.1 notları:​
GAntiHack 0.1 kodlandı, basit hileler engellendi. Tekrar etme gereği duyuyorum, hileleri %100 engellerim, hiç hile olmayacak gibi bir vizyonum yok, olmayacak, olamaz.
Scoreboard eklentisi kodlandı, skript kullanmıycaz scoreboard için, yüksek ihtimalle yani.
İstatistik sistemi kodlandı.
TOP 20 sistemi düzenlendi.

Haritalar üzerinde çalışmalara devam ediyoruz.

afesraca

Obsidyen Madencisi
En iyi cevaplar
0
Ruh hali
oley etiketlenmişim

java10

kız çava bana kahve yap
En iyi cevaplar
0
Ruh hali
dostum antihile kodlamayı bırak, hileyi engelleyemezsin, boşuna zaman kaybı, özel client yap bitti gitti

UltraoyunTR

Zombi Katili
En iyi cevaplar
0
Ruh hali
Etiketlenmişim. Slogon vs. hepsi çok iyi. Takipteyim :)

Bycakr

Ağır Eleştirici
En iyi cevaplar
1
Dostum, çok sevdiğim bir insan. Etiket için teşekkürlerimi sunarak başlıyorum.
Hazırladığın sunucuların kalitesi forumca herkesin bildiği gibi. Sunucuların güzel fakat ilerlemek istiyorsan olağanüstü bir şey yapılmalı.
PVP sunucularında olağanüstü ne yapılabilir bilmiyorum fakat şu mantık olursa güzel olabilir. Düşünülmeli...

- Oyuncu sunucuya giriş yapar, PVP ATAMAZ !
- PVP öğrenmesi için bir görev verilir, görev için ayrı bir harita yapılır. Burada PVP öğrenene kadar oyuncu bekletilir.
- Daha sonrasında global savaş yeri gelir ve oyuncu PVP oyununun keyfine varır tarzından.
Keyifde verilmeli, oyunda öğretilmeli diye düşünüyorum.

Hile korumasına da gerek duymuyorum, @java10 cuğumun yazdığı gibi bas clienti vur kafalarına.

MegaCrafter

Obsidyen Madencisi
En iyi cevaplar
0
Arkadaş, ben konu açsam aklıma bu kadar etiket gelmez :D Forumda o kadar kişinin aktif olduğunu bile bilmiyodum ben :D

CowboyBebopTR

Elmas Madencisi
En iyi cevaplar
1
Ruh hali
Proje tam adı: GreenPvP Remastered LTD. ŞTİ

Pledix

Kızıltaş Madencisi
En iyi cevaplar
0
dostum antihile kodlamayı bırak, hileyi engelleyemezsin, boşuna zaman kaybı, özel client yap bitti gitti
İçinde Machine Learning olmayan bir hile koruması her türlü bypass edilebilir.
Bence sunucuyu yormak yerine biraz oyuncuları yorup client indirmeleri sağlanmalıdır :D

Gutenberg

Demir Madencisi
En iyi cevaplar
0
Ruh hali
Öncelikle kişisel görüşümü belirtmek istiyorum;

Konuda yaptığınız çalışmaları gün gün yahut adım adım paylaşmanız gayet güzel olur, şahsen bu tür konuları seviyorum, günlük gibi okuyorum ve bazılarından da bilgileniyorum. Proje gayet güzel, ancak güzel memleketimin güzel insanlarını düşündüğümüz zaman, yani belirli bir kitlenin Lapis/Op & V.I.P/Hile üçlüsünden vazgeçemediğini dikkate alırsak, startını vereceğiniz bu projenin de bu hedef kitle dahilinde düzenlenmesi gerekir. Yalnızca sunucu içeriği değil, aynı şekilde finans ve hedef kitle, günlük giriş-çıkış oranı, aktif oyuncu sayısı ve benzeri etkenler de detaylı olarak planlanmalı görüşündeyim.

Dostum, çok sevdiğim bir insan. Etiket için teşekkürlerimi sunarak başlıyorum.
Hazırladığın sunucuların kalitesi forumca herkesin bildiği gibi. Sunucuların güzel fakat ilerlemek istiyorsan olağanüstü bir şey yapılmalı.
PVP sunucularında olağanüstü ne yapılabilir bilmiyorum fakat şu mantık olursa güzel olabilir. Düşünülmeli...

- Oyuncu sunucuya giriş yapar, PVP ATAMAZ !
- PVP öğrenmesi için bir görev verilir, görev için ayrı bir harita yapılır. Burada PVP öğrenene kadar oyuncu bekletilir.
- Daha sonrasında global savaş yeri gelir ve oyuncu PVP oyununun keyfine varır tarzından.
Keyifde verilmeli, oyunda öğretilmeli diye düşünüyorum.

Hile korumasına da gerek duymuyorum, @java10 cuğumun yazdığı gibi bas clienti vur kafalarına.

Dahası var mı? Künefe Bey içimdekilerin tamamını birebir yazmış. Ona da buradan teşekkürlerimi iletmek istiyorum :D

Breakthrough

Obsidyen Madencisi
En iyi cevaplar
0
Developing-V0.2 notları:
Eklenti paketi %20 oranında tamamlandı.
Discord sunucusu forum kullanıcıları içinde aktif hale getirildi. Adres: https://goo.gl/r7Xrff
Haritalar konusunda bir ilerleme yok, mimarla denk gelemiyoruz.
Sorunlarla uğraşmaya devam ediyorum, 31 Aralık kesin ancak ondan öncesi için bir açılış tarihi vermem çok zor.​

upload_2017-11-4_8-59-10.png

Hazırlıklara son sürat devam ediyorum, permission eklentisi olarak LuckPerms kullanıyoruz onu öğrendiğim için biraz uzun sürdü başlangıç.

https://www.facebook.com/groups/LuckyMinecraft/?ref=bookmarks
Facebook grubumuza katılarak ufak detaylara göz atabilirsiniz. Buraya sadece önemli güncelleştirmeleri yazıcam.

Breakthrough

Obsidyen Madencisi
En iyi cevaplar
0
D-2.1 notları:
Gruplar tamamen tamamlandı.
Market üzerinde bulunan 'Kendi Eşyanı Tasarla' sisteminin temelleri atıldı. Mesajın en altında çalışma mantığı bulunuyor.
Eklenti düzenlemeleri yarı yarıya tamamlandı.
Bazı skript özellikleri kendi yapımım olan SquidSK eklentisi ile yeniden düzenlendi. Performansda artış sağlıyor bu.

Kendi Eşyanı Tasarla sistemi çalışma mantığı:
Market GUI'sinin 26 slotunda bulunan ateş topuna basarak açılacak olan bu sistem, benim belirlemiş olduğum eşyalara, yine benim belirlemiş olduğum belirli enchantları, efektleri, özellikleri ekleyebiliyor. Hepsinin ayrı ücreti bulunuyor. Bu eşya kalıcı değil ancak kaydedilebilir ve kaydettikten sonra gelecekte aynı ücrete yeniden alınabilir. Ücretler, Bounty olarak değerlendiriliyor.
Bu sistem henüz yok, kodlama aşamasında.​