Gamer'e ne oldu?

BorakanT

ben kimim?
En iyi cevaplar
7
Ruh hali
Burası böyle değildi. Türkiye'nin en aktif Minecraft ve genel olarak oyuncu forumuydu, niye bu hale getirildi? Şu an resmen ölüme terk edilmiş bir forum kalmış geride. Eskiden aylık mesaj listesinde 100 sayılarını geçerdi herkes, bir kapışma vardı. Şu an ayın 4'ü, en yüksek mesaj atanın 5 mesajı var. Eskiden günde tek üye 20 mesajı zorlardı. Üye ilişkileri diye ana sayfada bölüm var ama Discord topluluk reklamı dışında bir şey yok.

Forumun eskiye nazaran çok eksiği var. Her şeyin bir sonu var diye geçiştirilecek hatalar olmamalı, böyle büyük hacimli bir forumda olamaz da. Ama olmuş, umarım yeni yönetim bu hatasından geri döner. Eski üyelerden (2016) biri olarak forumun uçurumdan aşağı bırakılması beni her girdiğimde üzüyor, 2021'den beri her girişimde forumun daha da öldüğünü görüyorum.

@AdexTR saygılar.

SarpE

Kızıltaş Madencisi
En iyi cevaplar
1
O iyi insanlar o güzel atlara binip çekip gittiler.

Mucosoft

Bedrock Kaşifi
En iyi cevaplar
1
Bunun en önemli sebeplerinden birisi eski nesil ve yeni nesil arasındaki fark. Eski üyeler bıraktığı, yeni üyeler sosyal medyada dolaştığı için bu forumun da aktifliği düşüyor. O eski zamanlardan kimler kaldı? :)

Epiklava

Kızıltaş Madencisi
En iyi cevaplar
0
Ziyaretçiler fazla üyeler az. Forum yönetimin reklam gelirleriyle editor alarak forumu canlandırabilir.

Balsamic35

Kızıltaş Madencisi
Emektar Üye
En iyi cevaplar
0
Ruh hali
Forum kültürünün yerini reddit aldı. Bütün dünyada forum kullanımında azalma var sadece burda geçerli değil bu durum. Forumun 40. üyesi olarak bu yorumu yapıyorum

Mareşal Ahmet

Ağaç Yumruklayıcı
En iyi cevaplar
0
Yukarıda bulunan nedenlerden değil, yeniler bilmez ama bunun nedenini eskiler cok iyi bilir, forum yonetiminin ilgisizliği, hicbir zaman gelmeyen yenilikler, hatalı ve profesyonel olmayan davranışlar ve daha tonla sebepten otürü 2018-2019 yıllarında insanlar mağlum foruma gecmeye başladı, bende onlardan birisiydim, aynı hataları mağlum forumda yaptı, mctr forum kültürünü el birliğiyle oldürmüş oldular

ustapluginerkk

Sudan Çıkmış
En iyi cevaplar
0
Ruh hali
Ahhh nerde bizde ki neşe nerde eski kullanıcılar bitirdiler piyasayı be usta

Midoss

Bay Boş
En iyi cevaplar
1
Ruh hali
Forum kültürü biteli çok oluyor

Sukela

ne yazsam bilemedim
Genel Moderatör
En iyi cevaplar
83
Ruh hali
Eski forum kültürü kalmadı maalesef, yeni nesil daha çok Reddit veya diğer sosyal medya platformlarını kullanıyor.

ChRomium

Ağaç Yumruklayıcı
En iyi cevaplar
0
En son 9 sene önce mesaj yazmışım, lise 1'de idim, şu an üniversite mezunuyum ve çalışıyorum. Bu foruma yazdığım mesajları tekrardan görmek beni gerçekten duygulandırdı. Forumu bunca yıl açık tutan ve finanse eden yöneticilere teşekkür ediyorum.

sheinn00

Yeni Üye
En iyi cevaplar
0
2015 zamanlarından beri varım forumda.Eskiden anlık olarak yanıt alabildiğim forumun bu hale gelmesi :(.Fakat forum sahiplerinin yanı sıra bir gerçek var.Büyüdük dostlar.Herkes artık çocuk değil.