Gamer'e ne oldu?

Ercan

Ağaç Yumruklayıcı
Kurucu
Site Danışmanı
R. Sorumlusu
En iyi cevaplar
0
Arkadaşlar hepiniz haklısınız, yeterince iyi ilgilenemedik, nesil değişti, alışkanlıklar değişti, site gelirleri çok düştü, server masrafları çok arttı, yaşamak için mecbur başka işlerde çalışıyoruz, bizde değiştik vs hepsi doğru, çözüm önerileriniz varsa dinlemeye hazırım. Benim fikrimce tekrar ayağa kaldırmak için hem içerik olarak hem seo olarak hem aktiflik olarak çok iyi çalışmak lazım ama bunların hepsi için para ve zaman lazım ve harcadığımız paranında karşılığını alabilmemiz lazım ki sadece bu işle ilgilenebilelim, maalesef son çırpınışlarımızdaki emeklerimizin karşılığını alamadık, mevcut google reklamları 10 yıl önceki aynı ziyaretçi ile kazandığımız rakamların onda birini vermiyor, eskiden markalar websitelerine reklam verirdi artık mobil uygulamalara, youtube kanallarına, influencerlara vs veriyorlar, düzenli sabit reklam veren müşterilerimiz yok, ayrıca steam gibi discord gibi ziyaretçilerimizi kendine çeken çok büyük rakiplerimiz var, bunlarla rekabet etmek çok zor, çok masraflı, biz ziyaretçiyi paraya çevirmeyi beceremedik maalesef, büyük markalardan falan sponsorluk falan alabilseydik belki her şey çok farklı olabilirdi.
Durum böyle arkadaşlar, kusura bakmayın sizin gibi sadık ziyaretçilerimize layık forum yöneticileri olamadık.

Midoss

Bay Boş
En iyi cevaplar
1
Ruh hali
Olsun be biz seviyoruz burayı hala

BorakanT

ben kimim?
En iyi cevaplar
7
Ruh hali
Arkadaşlar hepiniz haklısınız, yeterince iyi ilgilenemedik, nesil değişti, alışkanlıklar değişti, site gelirleri çok düştü, server masrafları çok arttı, yaşamak için mecbur başka işlerde çalışıyoruz, bizde değiştik vs hepsi doğru, çözüm önerileriniz varsa dinlemeye hazırım. Benim fikrimce tekrar ayağa kaldırmak için hem içerik olarak hem seo olarak hem aktiflik olarak çok iyi çalışmak lazım ama bunların hepsi için para ve zaman lazım ve harcadığımız paranında karşılığını alabilmemiz lazım ki sadece bu işle ilgilenebilelim, maalesef son çırpınışlarımızdaki emeklerimizin karşılığını alamadık, mevcut google reklamları 10 yıl önceki aynı ziyaretçi ile kazandığımız rakamların onda birini vermiyor, eskiden markalar websitelerine reklam verirdi artık mobil uygulamalara, youtube kanallarına, influencerlara vs veriyorlar, düzenli sabit reklam veren müşterilerimiz yok, ayrıca steam gibi discord gibi ziyaretçilerimizi kendine çeken çok büyük rakiplerimiz var, bunlarla rekabet etmek çok zor, çok masraflı, biz ziyaretçiyi paraya çevirmeyi beceremedik maalesef, büyük markalardan falan sponsorluk falan alabilseydik belki her şey çok farklı olabilirdi.
Durum böyle arkadaşlar, kusura bakmayın sizin gibi sadık ziyaretçilerimize layık forum yöneticileri olamadık.
Cevap vermeniz bile en azından foruma değer verdiğinizin göstergesidir. Şahsi fikrim sizin dışınızda olan foruma senelerdir kazık çakmış ve herhangi bir ek katkıda bulunmayan yöneticilerin görevden alınıp sürekli aktif olabilecek düzgün ve deneyimli insanların göreve getirilmesidir. Ben zamanında çocuktum, çok kavgam oldu çok olayım oldu ama bir şekilde forumda profilimi yaşattım, ilk yazarlığıma burada başladım, ilk tasarımcılık serüvenime burada girdim, ilk sunucumu burada açtım, ilk yetkililiğimi burada yaptım ve ilk forum deneyimimi burada edindim. Bence halen bir ümit var, diğer forumların buradan tek artısı aktif yönetimleri ve güncel temaları gördüğüm kadarıyla. Ekip güncellemesi ve tema güncellemesi ile çözülemeyecek sorun yok ama bu sadece bir öneridir.

Yeni bir sunucu projem var ve reklam fiyatlarına bakayım diye foruma geri girmiştim, eskiden göz önünde olan o bölümü bile geri bulamadım. Forumun gelirini arttırması için satış takımlarını, sunucuları, youtuberleri ve en önemlisi gamer ismine değiştirildiği zaman benimsenen asıl amacı yani oyuncuları çekmesi lazım. Diyeceklerim bu kadar, saygılar :üzgün:

BurnerTroll

Doktor, sadece doktor.
En iyi cevaplar
0
Ruh hali
@Ercan hala yaşıyormuş ben bu adamı söylenti veya halk hikayesi falan sanıyordum baya baya tahtından inip yanıt vermiş.

Forum kültürü bitti, eski üyeler gitti. Bir kafe düşünün kemik kitlesi olan ve her gün orada takılan hatırı sayılır miktarda insan olduğunu. Sonra zamanla o insanların mekana gelmeyi bıraktığını, yakınlara daha ilgi çekici mekanlar açıldığını düşünün. Buraların boş olması çok normal o yüzden. Daha iyi yönetilebilir miydi ve yönetilseydi canlılık korunabilir miydi, işte orasını bilemiyorum Altan. Zamana direnen her şey yıkılır.