Google Yasaklanıyor

Jacops

Bedrock Kaşifi
En iyi cevaplar
0
Ruh hali
Fark ettiniz mi bilmiyoruz (kesin fark ettiniz gerçi) şu an internet ülke çapında büyük bir sorun yaşıyor. İşte bunun sebebi ortaya çıktı.

TİB (Telekomünikasyon İletişim Başkanlığı) kararına göre: “5651 sayılı Kanun uyarınca yapılan teknik inceleme ve hukuki değerlendirme sonucunda bu İnternet sitesi (webcache.googleusercontent.com) hakkındaki Telekomünikasyon İletişim Başkanlığı‘nın 15/06/2016 tarih ve 490.05.01.2016.-84787 sayılı kararına istinaden Telekomünikasyon İletişim Başkanlığı tarafından İDARİ TEDBİR uygulanmaktadır.”

Yani google'ın internet sayfalarını ön belleğe alan -bir nevi kaydeden- sistemine erişim yasaklanmış durumda. İnternetin en önemli mecrası sayılabilecek Google'ın ön belleği hizmet dışı olduğu için şu an YouTube'tan tutun birçok internet sitesi can çekişir durumda.
Google önbelleğinin gitmesi doğal olarak tüm interneti etkilemiş durumda. Yasaklamanın sebebi hakkında henüz tam bir açıklama yapılmadı.

"Alıntıdır"

umut_

┌────────────┐ [ 1881 - 193∞ ] └────────────┘
En iyi cevaplar
0
Onu yasakla bunu yasakla ülkemizde minecraft gibi bir oyun bile yasaklayan terörlerin cs:go dan iletişim kurup plan yaptığını düşünen bir kitle varken VPN 4ever.

caylak29y

Kızıltaş Madencisi
En iyi cevaplar
0
http://www.haberdan.com/ttnet-coktu/4740 arkadaşlar google filan yasaklanmıyor sacma sapan fikirler ile kunuşmayın verdigim link bakınız ttnet çöktü google hizmeti kesintiye ugradi ne google yasaklanması ne engeli ttnet erişiminde sorun yaşıyoruz

Leforfs

Kızıltaş Madencisi
En iyi cevaplar
0
anlamış değilim google gibi bir firmayı kıskanıyormu bu türkiye :D

bikkik

Obsidyen Madencisi
En iyi cevaplar
0
Ben 1-2 saattir sıkıntısızım.

Tratsel

Işık Taşı Madencisi
En iyi cevaplar
0
Benim internet kesilmeleri gün geçtikçe artıyor ve artık bütün destek ekibimiz meşguldür lafını duyuyorum hizmeti aradığımda.
Uyuyularmı anlamıyorum ki 15 20 dakika bekledim ulan 1 kisi bile gelmedi ayıptır ya.
___
Sanmıyorum google ın abuk subuk şeyş yüzünden kapatılacağını. Gerçekçi inandırıcı efsane bir gerekçeleri olmadan google ı kapatamazlar illaha ki büyük bir nedeni olmalı.
_

Thraenkost

Lapis Toplayıcısı
En iyi cevaplar
1
Ruh hali
Google kaldırılırsa eğer biz hangi interneti kullanacağız ?
Saçma sapan konuşmayın şurda kaldırılırsa anca oyun falan oynayabilirdik.

AliOfficial

Zombi Katili
En iyi cevaplar
0
Bende diyordum internet neden bu kadar yavaşladı :D sonra anladım ttnet gg :!
Bu arada google yasaklanırsa biz gene gireriz no panik :) ! CcC !