GPU Isınırsa Oyun Kasarmı ?

crazyuser

Marangoz
En iyi cevaplar
0
Arkadaşlar Ekran Kartı İşlemcisi (GPU) Isınır İse Oyun Kasarmı ? Şimdi Ben SpeedFan Diye Bir Program İndirdim Burda Herşeyin Derecesini Görebiliyorsunuz Benim GPU 50-55 Arasında Geziyor Ben Bunun Yüksek Olduğunu Düşünüyorum SpeedFan'dan Fanın Hızını Yükselttim Bu Sefer Çok Ses Yapıyor Ama Yine Isıyı 40-45 Gibi Düşürüyor Yani Demek İstediğim Bu Derece Size Göre de Yüksek İse O Sese Katlanmama Değermi ? :D

TheACT

Nether Yerlisi
En iyi cevaplar
0
Bence 50-55 gayet normal, evet GPU ısınırsa oyun kasar ama seninki kasacak kadar yüksek bir derecede değil

LegendofAnatolia

Kaptan Penguen
En iyi cevaplar
0
Bence o sese katlan. Ne kadar çok ısınırsa ömrü o kadar hızlı tükenir.

crazyuser

Marangoz
En iyi cevaplar
0
Fanı Biraz Olsun Hızlandırdım. İlgilendiğiniz İçin Teşekkürler.

TheACT

Nether Yerlisi
En iyi cevaplar
0
Okuduğum bir kaç kaynağa göre Ekran kartının 50-55 derece ısınması normalmiş 70üstünün sıkıntılı olduğunu söyleyen var.
Bir de değerleri daha detaylı girsen daha çok yardımcı olabilirdim. Mesela boşta 50 derece oyunda 85 derece vs. gibi.
Tam yükteyken 55dereceyse yüksek değil tam aksine düşük bile :D

crazyuser

Marangoz
En iyi cevaplar
0
Fanın Hızı saniyede 45 tur gibi bir hızdayken Boşta 40-44 WarThunder oyununda aldığım en yüksek değer 64 dereceydi belkide fanı biraz daha hızlandırmalıyım. (WarThunder Grafikleri Film Grafiğinde Belkide Telaşım Boşunadır Bu Grafikte Bu Kadar Isınması Belkide Normaldır)

Son düzenleme:

Hachiro-sama

Hayalet Avcısı
En iyi cevaplar
0
Ahmet abinin sözünü dinle,benden daha iyi biliyor :D
Programcı okulunda okuyan :D

TheACT

Nether Yerlisi
En iyi cevaplar
0
Fanın Hızı saniyede 45 tur gibi bir hızdayken Boşta 40-44 WarThunder oyununda aldığım en yüksek değer 64 dereceydi belkide fanı biraz daha hızlandırmalıyım. (WarThunder Grafikleri Film Grafiğinde Belkide Telaşım Boşunadır Bu Grafikte Bu Kadar Isınması Belkide Normaldır)
Ekran kartı marka modelin ne ?

Hachiro-sama

Hayalet Avcısı
En iyi cevaplar
0
AMD ekran kartini güncel le

Discovery cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

TheACT

Nether Yerlisi
En iyi cevaplar
0
Bugün Güncelledim. Zaten Benim Sorum O Değilki Isınmasıyla Alakalı
Aynen güncellemenin uzaktan yakından alakası yok çalışmayan arabanın aynasını düzelt demek gibi bir şey o alakasız yani.
Ekran kartının markası derken AMD Radeon kısmını sormamıştım HDxxx serisi sadece AMD'de var zaten :D ASUS, Sapphire falan gibi sormuştum ama ekran kartın yine de çok kötü bir kart değil ısınması normal takma bunları çok

crazyuser

Marangoz
En iyi cevaplar
0
Aynen güncellemenin uzaktan yakından alakası yok çalışmayan arabanın aynasını düzelt demek gibi bir şey o alakasız yani.
Ekran kartının markası derken AMD Radeon kısmını sormamıştım HDxxx serisi sadece AMD'de var zaten :D ASUS, Sapphire falan gibi sormuştum ama ekran kartın yine de çok kötü bir kart değil ısınması normal takma bunları çok
Valla senin kadar bilgili değilim ama :D En az senin kadar meraklıyım :D Burada tek görebildiğim şey ATI AMD Radeon HD 6450 Eğer senin istediğin değil ise nereden bakacağımı söylersen hemen bakarım :) (Bu arada pek kafana takma lafı çok hoşuma gitti bir an rahatladım :D )

mehmoking

Demir Madencisi
En iyi cevaplar
0
Onemli olan ekran karti ve ram cpu nun isisina bakma o programada ihtiyacin yok zaten tehlikeli isiya cikarsa kendi kendini kapatir oyun oyniyamazsin sen oyununa bak

Artes Q812 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi