GPU Isınırsa Oyun Kasarmı ?

LegendofAnatolia

Kaptan Penguen
En iyi cevaplar
0
Bugün pc kasasını açtım fan çok pis olmuş baya dolmuş içi kürdanla tüm pislikleri aldım bir şey değişirmi?

Hachiro-sama

Hayalet Avcısı
En iyi cevaplar
0
Değişir,pc hızı Artar yada sorunlar ortadan kalkar

PerfectMC

Ağaç Yumruklayıcı
En iyi cevaplar
0
1.si Ekran Kartın kesinlikle güncel olmalı! Ekran kartı güncellemleriyle ısı farkı çok değişyor, kendim test ettim.
2.si Çok ısınıyor ise SpeedFan ı kullan. Ekran kartımı önemli? Fan mı? diye düşünerek doğru yola gidebilirsin.

Isınmasını aldırmazlık sakın ha yapma ben minecraft oynarken yazın 60 dereceye gelmiş lehimler eridi. Altını 1-2 saat hassas ısıtmalar sonucunda düzeldi ki ihtimali de azdı. Ekran kartını yakarsın o yüzden aldırmazlık yapma.

3.sü Soğutmak için paralel aliminyumlar var. Araları toz dolmuş ise onları temizle, ısı farkı çok değişir.

unununium

Portal Uzmanı
En iyi cevaplar
0
1.si Ekran Kartın kesinlikle güncel olmalı! Ekran kartı güncellemleriyle ısı farkı çok değişyor, kendim test ettim.
2.si Çok ısınıyor ise SpeedFan ı kullan. Ekran kartımı önemli? Fan mı? diye düşünerek doğru yola gidebilirsin.

Isınmasını aldırmazlık sakın ha yapma ben minecraft oynarken yazın 60 dereceye gelmiş lehimler eridi. Altını 1-2 saat hassas ısıtmalar sonucunda düzeldi ki ihtimali de azdı. Ekran kartını yakarsın o yüzden aldırmazlık yapma.

3.sü Soğutmak için paralel aliminyumlar var. Araları toz dolmuş ise onları temizle, ısı farkı çok değişir.
60 dereceye gelmiş? ? Ben 125 derecede aldırış etmeden 2 saat oynadım :) sonra kendini kapadı zaten :D

GT-I9300 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

crazyuser

Marangoz
En iyi cevaplar
0

Önerin İçin Çok Sağol IcedEarthBright Üşenmeyip Oturumu Açıp Cevap Yazdığın İçin Sağol :D . Ancak Dediklerinin Hepsini Uygulamıştım Zaten :D. Toz Durumundan Dolayı 1 Tane Ekran Kartı Öldürmüşlüğüm Var Ondan Sonra Dahada Tecrübelendim Fakat Bu Benim İçin Daha İyi Oldu :) Daha İyisini Aldım Ama Bununda O Kadar İyi Olduğu Söylenemez Dün Battlefield 4 Aldım Oyun Mediumda Kasmıyor Fakat Oyunu Kaldıramadığı Zaman RAM-e Vuruyor Yani Anlıcağın RAM-ler Olmasa Yine Battık. Benim Bilgim Daha Çok Yazılım Üzerinedir Ancak Donanıma Çok İlgim Var. (Aynen Senin Dediğin Gibi Isı Boşverilmemeli) Bu Arada Herkese İyi Yıllar.[DOUBLEPOST=1388521746,1388521529][/DOUBLEPOST]
60 dereceye gelmiş? ? Ben 125 derecede aldırış etmeden 2 saat oynadım :) sonra kendini kapadı zaten :D

Bu Yoruma Pek Katılmıyorum Normal Bir Ekran Kartı Zaten 85-90 Derecede Garanti Yanar. Bana Biraz Atmasyon Yapmışsın Gibi Geldi :D

unununium

Portal Uzmanı
En iyi cevaplar
0
Önerin İçin Çok Sağol IcedEarthBright Üşenmeyip Oturumu Açıp Cevap Yazdığın İçin Sağol :D . Ancak Dediklerinin Hepsini Uygulamıştım Zaten :D. Toz Durumundan Dolayı 1 Tane Ekran Kartı Öldürmüşlüğüm Var Ondan Sonra Dahada Tecrübelendim Fakat Bu Benim İçin Daha İyi Oldu :) Daha İyisini Aldım Ama Bununda O Kadar İyi Olduğu Söylenemez Dün Battlefield 4 Aldım Oyun Mediumda Kasmıyor Fakat Oyunu Kaldıramadığı Zaman RAM-e Vuruyor Yani Anlıcağın RAM-ler Olmasa Yine Battık. Benim Bilgim Daha Çok Yazılım Üzerinedir Ancak Donanıma Çok İlgim Var. (Aynen Senin Dediğin Gibi Isı Boşverilmemeli) Bu Arada Herkese İyi Yıllar.[DOUBLEPOST=1388521746,1388521529][/DOUBLEPOST]
Bu Yoruma Pek Katılmıyorum Normal Bir Ekran Kartı Zaten 85-90 Derecede Garanti Yanar. Bana Biraz Atmasyon Yapmışsın Gibi Geldi :D
atmasyon değil gerçek eski kartlar daha dayanıklı oluyor :D

unununium

Portal Uzmanı
En iyi cevaplar
0
Gpu'nun bir miktar ısınması iyidir ısınan parça daha hızlı çalışır ama bu ısı 60'ı geçerse yavaşlamaya başlar ve 90'a falan çıkarsa hakkı rahmetine kavuşur :D
yani benim 30-35 derecedeki intel core i7 3770q yavaş çalışıyor mantıklı değil ama :D

mehmoking

Demir Madencisi
En iyi cevaplar
0
Fani mi yikadin ne griydi anlamadim fan ne demek onu bildiginden supheliyim .D

Artes Q812 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

unununium

Portal Uzmanı
En iyi cevaplar
0
Fani mi yikadin ne griydi anlamadim fan ne demek onu bildiginden supheliyim .D

Plastik bir şey kasanın fanı değil bu. Gri dediğim tozluydu

mehmoking

Demir Madencisi
En iyi cevaplar
0
Plastik bir şey kasanın fanı değil bu. Gri dediğim tozluydu

Ekran kartindan fandan baska bisey duserse zaten geri taka bilecegini zannetmiorum baska bisey duserse acilmaz bile zaten

unununium

Portal Uzmanı
En iyi cevaplar
0
Ekran kartindan fandan baska bisey duserse zaten geri taka bilecegini zannetmiorum

Bi çocuğa verdik kasayı gittj iyi çekti benden o rahmetli