• rabisu

Hytale Türkiye

GPU Kullanarak Render Almak

Mucosoft

Obsidyen Madencisi
Cesaret
Minecraft Overviewer uygulaması, haritanız için web ortamına 3D haritalar alabileceğiniz bir uygulamadır. Render alırken CPU'yu kullanıyor. Fakat GPU'yu kullansa daha hızlı bir render işlemi olacağını düşünüyorum.
Örneğin, Cinema 4D kullanırken CPU ile GPU karşılaştırması yaptım. Arada büyük farklar vardı. Yani GPU ile render daha hızlı idi.
Overviewer'da GPU ile render alabilir miyiz?

LifeMCServer

MC.LIFEMCSERVER.COM 1.7-1.8 #ÇEKEMEYENLERE İNAT!
Süper Üye
Sponsor
Özel Üye
Satıcı
·
Ehemmiyet
Ruh Hali
GPU'lar CPU gibi genel işlem yapma yerine belli işlemlere ve görevlere özel üretildikleri için (örn. render ve 3d animasyon tarzı işlemler), özel üretildikleri işlerde tabii ki CPU'lara oranla daha iyi iş yapacaktır. Tabii GPU ve CPU'nun orantılı olduğunu varsayarsak, yoksa tabii gidip çok eski bir karta son model bir işlemci takıpta ekran kartının daha hızlı çalışmasını bekleyemezsiniz.

Bahsettiğin uygulamayı bilmiyorum ve kullanmadım fakat genel olarak bilgi vermek istedim, kendi bildiğim kadarıyla tabii ki. Ayarlarda "hardware acceleration" veya "h264" tarzı bir şey görür isen kurcalayabilirsin.

Mucosoft

Obsidyen Madencisi
Cesaret
GPU'lar CPU gibi genel işlem yapma yerine belli işlemlere ve görevlere özel üretildikleri için (örn. render ve 3d animasyon tarzı işlemler), özel üretildikleri işlerde tabii ki CPU'lara oranla daha iyi iş yapacaktır. Tabii GPU ve CPU'nun orantılı olduğunu varsayarsak, yoksa tabii gidip çok eski bir karta son model bir işlemci takıpta ekran kartının daha hızlı çalışmasını bekleyemezsiniz.

Bahsettiğin uygulamayı bilmiyorum ve kullanmadım fakat genel olarak bilgi vermek istedim, kendi bildiğim kadarıyla tabii ki. Ayarlarda "hardware acceleration" veya "h264" tarzı bir şey görür isen kurcalayabilirsin.
Konsol ile çalışıyor. ._. Arayüzü yok bunun. Araştırdım fakat bulamadım böyle bişi.

LifeMCServer

MC.LIFEMCSERVER.COM 1.7-1.8 #ÇEKEMEYENLERE İNAT!
Süper Üye
Sponsor
Özel Üye
Satıcı
·
Ehemmiyet
Ruh Hali
Konsol ile çalışıyor. ._. Arayüzü yok bunun. Araştırdım fakat bulamadım böyle bişi.
Çalıştırır iken argüman olarak girmek lazım ayarları o zaman. GitHub sayfası veya kendi web sitesi var ise orada yazıyordur belki.