Group Manager [Rehberi]

CMO

Emekli
Emektar Üye
En iyi cevaplar
0
Ruh hali

ÖNSÖZ
Merhaba arkadaşlar bu konumuz'da size Group Manager ile ilgili bilgi vereceğim.
Bu Eklenti Sayesin'de oyuncular ve yöneticiler arasında bazı sınırlandırma ve yetki verme gibi şeyler yapabilirsiniz.

Group Manager biraz karışık gelebilir ama size elimden geldiği sürece anlatmaya çalışacağım.
Hadi Başlayalım.
2 Şekilde Group Manager Düzenleyebilirsiniz biri komutlar ile Biri'de direk not defterinde düzenleyebilirsiniz.
Komutlar Uzun ve sıkıcı olduğu için es geçiyorum ve size kısa yönetimin anlatmak istiyorum.

Kurulumu

Eklentiyi Sunucumuz plugin klasörüne atarak ve sunucuya bir kere kapatıp açtıktan sonra.
Server-Plugins-GroupManager-world Yolunu İle izleyerek bir groups.yml adlı dosyaya ulaşacaksınız bu dosyayı
WordPad ile açıktan sonra karşınıza şu şekilde bir yazılar gelecek bu yazılar varsayılan yönetim gruplarıdır.
groups:
Default: - Bu Kısım = Grup Adını söylemektedir. Adının mesela Oyuncu Yapabilirsiniz.
default: true - Bu Kısım = Varsayılan Gruptur. Oyuncular Sunucuya kayıt olduklarında direk bu grup geçerler. false yaparsanız artık bu gruba giremezler true yaptığınız gruba gireler.
permissions: - Burası Yetkilerin olduğu bölümdür yanin altındaki - Bukkit.command.kill adındaki bir yetkidir. buraya örnek:
- -bukkit.command.kill
- daha konumdaki önceki atm kurma yetkisi vereceğim. altına boşluk tuşuna basarak geçebilirsiniz.
- timeismoney.create bu şekilde yazarak yetkiyi verebilirsiniz. yetki verdikten sonra dosyayı kaydedip kapatın sonra /manload yapını yetki artık geçerli sayılacaktır.
inheritance: - Burası bir grubun başka bir grubun yetkilerine sahip olup olmayacağını ayarlayabilirsiniz mesela örnek Modertor grubunda Oyuncu Yetkilerinde olsun altına altına gelip
- Defualt bu şekilde yazıp aynın şekilde kaydedip çıkın sonra /manload yapını artık o gruba diğer grubun yetkisi eklenmiş olacaktır.
info: - Diğer Bilgiler prefix yanin oyuncu yazı yazdığı zaman ön ekinde ne olacağın göstermekte örnek olarak yazıyorum altındaki '&e' Şeklinde durmaktadır. fakat '&e[Oyuncu] ' Yaparsanız artık oyuncu yazacaktır. &e ise renktir renk kodları şu şekildedir
prefix: '&e'
build: false - Bu yetkili gurubun kırma yetkisin açmaya yaramaktadır sürekli kapalıdır ama siz girip true yaparsanız. Artık o grubu olanlar yerin kırabilirler.
suffix: '' - Bu Oyuncu konuşursa en sonundan gözükür çok önemli değildir. Simidi Size Örnek olarak bir grup yazacağım.
Tam Anlamanız için.

Örnek Grup.
Kurucu: İsmi Kurucu olsun
default: false Gelen Kurucu Olmasın.
permissions:
- imeismoney.create Hangi yetkiler olduğuna karar verdim
- farmprotect.reload
inheritance:
- Oyuncu
- Vip
- Rehber Hangi Grupların bu grubun içeresinde olacağına kara verdim.
- Mod
info:
prefix: '&4 [ Kurucu] ' Bu Şekilde Gözüksün.
build: true Etrafı Kırabilir.
suffix: ''

Komutlar. ve yetkiler.
Ama Kısaca ve önemli olan komutları söylemek istiyorum.
Uzun Uzun olmasın diye.
/manuadd: Bir oyuncunu grubunu değiştirmek için kullanılır. Yetkisi . = [groupmanager.manuadd]

/manuaddp Bir Oyuncuya tek bir yetki eklemek için kullanılır sadece bir oyuncu. Yetkisi = [groupmanager.manuaddp]
/manudelp Bir Oyuncuda tek bir yetki silmek için kullanılır sadece bir oyuncu. Yetkisi = [groupmanager.manudelp]

/mangadd: Grubular arasına bir grup daha eklemenize yaramaktadır. Yetkisi= [groupmanager.mangadd]

/mangdel Grubular'da bir gurup silmenize yaramaktadır. Yetkisi= [groupmanager.mangdel]
/Manlaod Grup Manager Yenilemeye yaramaktadır.

Yakında Daha Fazla şey ekleyeceğim videolu anlatım'da eklenecektir beklemede kalın.

Eklentiyi indirmek için Resme Tıklayınız Direk

Virus Total İçin Resme Tıklayınız

İyi Forumlar :şapka:
Daha Fazla bilgi eklenecektir.

Son düzenleme:

DenizCan_

Kızıltaş Madencisi
En iyi cevaplar
0
bir zamanlar group manager kurcalayıp bozdugumu hatırladım :olgun:

Yaman

Yaman
En iyi cevaplar
0
Ozaman bende bir ekleme yapayım :) eyer bir hata aldıysanız bu siteye girerek hatayı bulabilirsiniz TIKLA BANA

• Beğen
Reactions: CMO