Gta: San Andreas Big Smoke kimdir?

kalukimo

Taş Madencisi
En iyi cevaplar
0

Big Smoke'un güzel bir sözü:
"Saygı kazanılır, Sweet -aynı para gibi"

Gerçek adı:
Melvin Harris.

Lakapları: Big Smoke, Smoke, El Grando Smokio.

Milliyeti: Amerikan.

Big Smoke, Gta: San Andreas son görevinde öldürülmüştür. Los Santos doğumludur, ve 1958 doğumludur yani oyunun geçtiği yıl yani 1992 yılında 34 yaşındaydı.

Evleri: Eskiden Ganton, Los Santos da yaşamıştır. Ayrıca Idlewood, Los Santos'da da yaşamıştır. Daha sonra Doğu Los Santos, Los Santos'a yerleşmiştir.

Ailesi: Adı açıklanmamış annesi, ve adları bilinmeyen babası, teyzesi ve kuzeni vardır. Yalnız galiba teyzesi ölmüştür.

Genelde kullandığı silahlar: Beyzbol sopası, tabanca, tec-9, mikro smg, ak-47 ve savaş av tüfeği.

Araçları: Eskiden daha sonra patlatılan Siyah Perennial arabası vardı ayrıca Mavi Glendale arabası da vardır.

Uyuşturucu ticareti işletmektedir. Ayrıca Big Smoke karakterini Clifton Powell isimli oyuncu seslendirmiştir.

-

Kısa bir biyografi:
Big Smoke daha sonra Ballasa geçen bir Grove Street Families yüksek rütbeli üyesiydi. Daha sonra Los Santos Vagos ve Rus Mafya ile gizli anlaşmalar yapmış ve sonunda Los Santos en güçlü dolandırıcısı haline gelmiştir. Big Smoke ölümünden sonra hatırlanmak arzusuna birçok gönderme yapmıştır. Running Dog isimli görevde Big Smoke'un İspanyolca konuştuğu görülmüştür. Bazı Vagos üyelerinden ot almaya çalışmış ve kendisine lanet edildikten sonra Vagos üyelerinden birini tehdit eder ve "Chinga a tu madre, pendejo" diye cevap verir. Bu söz sanırım küfürlü bu yüzden anlamını yazmayacağım.

Big Smoke'un en sevdiği radyo istasyonu: Bounce FM.

Erken dönem: Big Smoke, Los Santos'da doğmuştur. Sweet ve Carl ile yakın ilişkisi olduğu için büyük olasılıkla Ganton'da doğmuştur. Daha sonra Grove Street Families (GSF)'ye katılmıştır. Sweet'in sağ kolu olana kadar çete saflarında yükselmiş, Carl'ın 1987'de kardeşinin ölümünden sonra Los Santos'dan ayrılması Big Smoke ve Sweet'in daha yakın bir ilişki geliştirmesine yardımcı olmuştur.

Big Smoke birçok kez İncil 'den alıntılar yaptığı için dindar olabilir.

Ballas: Big Smoke Carl gittikten bir süre sonra, teyzesinin ona vasiyetinde bıraktığını iddia ettiği bir ev satın alarak Idlewood'a taşınmıştır. Ancak Grove Street Families, Idlewood'u kontrol eden Ballasın artan nüfuzlarını körüklemek için uyuşturucu sattığını fark ederek şehir çeteleri arasında nüfuzunu ve statüsünü kaybetmeye başlarlar. Daha sonra Sweet'i Grove Street Familiesin daha güçlü ilaçlar satmasına izin vermeye ikna etmeye çalışır (çünkü Aileler marihuana ve PCP satarlar), ancak Sweet, crack kokainin toplumlar üzerinde yıkıcı bir etkisi olduğuna inandığı için reddeder. Big Smoke, Ballas ile gizli bir ittifak oluşturur ve onlarla işbirliğine başlar. Big Smoke daha sonra Los Santos Vagos ve Rus Mafya ile yeni bir ittifak içine girer. Ayrıca, gizli bir hükumet ajanının operasyonu izlediğinin farkında olmamasına rağmen, San Fierro'daki üslerinin onlara çeşitli ilaçlar tedarik eden Loco Sendikası ile de bir ittifak kuruyorlar.

Carl'ın dönmesi: "CJ mi? Oohh köpeğim! Naber? Hahaha! Bebeğim, iyi misin, dostum?" (Big Smoke bunu Carl'a demiştir) - 1992 yılında, Sweet'i ikna etmekte başarısız olduğunda, Big Smoke, Ryder'a gider ve Ballas ile güçlerini birleştirmek için onu ikna eder ve daha sonra Sweet'i öldürmeye teşebbüs ederler ama başarısız olurlar ve bunun yerine annesini galiba yanlışlıkla öldürürler. Beverly Johnson yani Sweet ve Carl'ın annesi ölünce Carl, Liberty City'den döner ve Carl evde Big Smoke ile karşılaşır. Big Smoke başta Carlın hırsız olduğunu sanır ama Sweet'in aksine eski arkadaşının geri dönmesini hemen kabul eder. Daha sonra Big Smoke Carlı Sweet, Kendl ve Ryder'in yanına annesinin cenazesine götürür. Daha sonra Ballaslar saldırırlar ama görev sırasında saldırganlar sadece Carl ve Sweet'e saldıracak Big Smoke ve Ryder ise kaçacaktı. Ayrıca turf etiketleme görevinde Big Smoke, Sweet ile basketbol oynarken görülür. Aynı zamanda Hood Temizlik görevinde Sweet'in evinde görülür. Ve Drive-Thru görevinde Sweet, Carl, Big Smoke ve Ryder Cluckin ' Bell'e yemek yemeye gitmeye karar verirler ancak yemek yerken Ballasın saldırısına uğrarlar. Big Smokeun Ballasa ateş etmeyi reddetmesi (sadece yemek yemeği bitirdiğinde ateş etmeyi iddia etmesi) ihanetinin bir başka ipucusuydu. Nines and AKs tanıtım sahnesinde göründükten sonra, Big Smoke daha sonra Drive-By görevinde çeteye yardımcı olur. Bundan sonra Big Smoke, Carla kendi görevlerini verir. İlk o hapishaneden şartlı tahliye edilmiş gibi Pershing Meydanı polis karakolundan eski bir arkadaş (OG Loc) alınmaktadır. Sonrasında Big Smoke bir Vagos üyesini ortadan kaldırmaya yardımcı olmaktadır. Wrong Side of the Tracks görevinde, Big Smoke ve Carl Vagos öldürmek için çalışmadan önce, Frank Tenpenny ve Eddie Pulaski, Big Smokenin evinden ayrılırken görülmektedir. Ancak Big Smokenin yorumu sadece "meraklı"dır ki bu da okadar da düşmanca değildir. Carl daha sonra Just Business Rus Mafya üyelerini aşağı alarak Big Smokea yardımcı olur, ve Big Smoke daha sonra görevde Carla yardımcı olur.

-

İhanet:
"******, Smoke ... C.R.A.S.H. bizi sattın!" (Carl Johnson demiştir) - Cesar CJyi arayarak acilen Verdant Bluffs bir ara sokağa gelmesi gerektiğini söyler. Carlı ara sokakta Cesar karşılar, burada Big Smoke ve Ryder vardır, yanlarında da C.R.A.S.H. memurları Frank Tenpenny ve Eddie Pulaski bulunuyordur. Ayrıca Carlın annesinin öldürülmesinde kullanılan araba ve bazı Ballas üyeleride oradadır. Carl Big Smoke ve Ryderin hain olduğunu ve annesinin ölümünde suçlu olduklarını farkeder ve Ballas tarafından çatışmada olan ve pusuya düşürülmüş kardeşi Sweet'i kurtarmak için Mulholland Kavşağına gitmek zorunda kalır. Sweet çatışma sırasında yaralandı, ama Carl yaralanmamış ve Ballasla mücadele etmeye devam etmiştir. Polis geldi ve bu iki kardeşi tutukladı, Sweet bir hapishane hastanesi "taşra" ve Carl Angel Pine Whetstone'ye Tenpenny, Pulaski ve Jimmy Hernandez tarafından götürüldü.

İktidar: "Başardım, CJ! Ben başarılıyım. Dokunulmaz! Umrumda değil, tüm dünyayı *****" (Big Smoke herhalde bunu CJye demiştir) - Sweet ve Carl yokken Big Smoke ve Ryder Grove Street bölgelerini Ballasın ellerine bırakarak Grove Street Ailelerini dağıttılar. Birkaç Grove Street Families üyeleri, bu arada, uyuşturucu kaçakçıları olarak çalışmaya başladılar. Carl ve Cesar daha sonra üç erkek Ryder, daha sonra Jizzy B. olarak tanımlanan, T-Bone Mendez ve Mike Torenonun fotoğraflarını çeker. Carl, San Fierrodaki garajına döndükten sonra Wu Zi Mu ve Triad müttefikleri üçlü hakkında daha fazla şey keşfediyor. Carl daha sonra Jizzy B. için çalışmaya başlar ve operasyon hakkında daha fazla bilgi toplamaya çalışır ve daha sonra güvenini kazanır. Carl ancak daha sonra Jizzy B.yi öldürür ve San Fierro Rifa lideri T-Bone Mendez ve gizli ajan Mike Toreno (gizli ajan değildir belkide) yanı sıra Ryder, onların ilaç üretim fabrikasını yok etmeden önce, Los Santos geri tedarik fabrikası durdurulur. Big Smoke ancak caymaz ve bunun yerine Doğu Los Santos üretim tesisi başlar. Big Smoke ihanet ettikten sonra Ryder gibi yeşil giymeye devam eder. Çünkü Big Smoke ve Ryderin sadece bir tane şifreli kıyafeti vardır.

Ölüm: "Paraya, güce kapıldım... Umurumda değil. Oh *****, adam ... Başka seçeneğim yoktu... Bunu yapmak zorundaydım... Sadece fırsatı görüyorum. Ben gittiğimde, herkes adımı hatırlayacak... Big Smoke!" (Big Smoke bu sözleri Carla demiştir ve son sözleridir) - Bu arada Carl Toreno ile tekrar bir araya geldi, buna karşılık Toreno Sweet'i hapisten serbest bıraktırdı ve Johnson kardeşler evine döndüler. Bu zamana kadar Big Smoke paranoyak ve münzevi bir hale gelmişti. O uyuşturucu üretim fabrikasında kendini tenha bırakmıştı. Sweet ve Carl Ballas'a saldırıya devam ediyor ve Glen Park (Beat Down B Dup üzerinde) ve Idlewood (Grove 4 Life) geri alınmıştı. Johnsonlar sonra Big Smokeya saldırıya geçti ve bunun için SWAT Tank kullanıldı. Carl daha sonra birçok Ballas, Los Santos Vagos, Rus Mafyası ve San Fierro Rifa goons fabrikasında üst kata ulaşmak için vurdu ve Carl Big Smokeu bulur en sonunda. Big Smokeu öldürmeden önce onunla ihaneti hakkında konuşmayı başaran Carl, silahlı çatışmaya karışıp Big Smokeu yaralıyor. Big Smoke yaptıkları için pişmanlık duyuyor, Carla elde edebildiği para ve güce yakalandığını söyler. Carla, öldüğü zaman insanların Carlın açtığı yaralardan ölmeden önce onun adını hatırlayacağını hatırlatır. Carl Big Smoke için pişmanlık duyar ama Tenpenny tarafından daha sonra önü kesilir ve Carl Tenpennyyi kovalamaya başlar, Tenpenny Grove Street içine bir köprüden itfaiye aracıyla düşer ve ölür.

-

Bazı bilgiler:
Big Smokeun beyaz bir çatılı mavi bir Glendalı vardır plakası A2TMFK dır. Bunun anlamı hakkında görüşlerden herhalde bazıları şöyledir:

1. Bu "iki zamanlamalı bir ***** (küfür var bu kısmında)" kısaltması anlamına geliyor ve bu Grove Street Big Smoke ihaneti için aslında bir referanstır.

2. Bu "iki tonluk bir ***** ***** (küfür var bu kısımlarında)" kısaltması anlamına geliyor ve bu Big Smokeun ağırlığına bir gönderme.

3. Bu 1993 yılında yayınlanan "Cypress Hill" şarkısı "A to the mother****** K"ye bir gönderme olabilir (bu Gta San Andreas olaylarından 1 yıl sonrayı gösteriyor).

-

Beta:
Big Smoke oyunun beta sürümünde beyaz bir Los Santos Saints mayo ve siyah pantolon giyen biri olarak gösterilir, Big Smoke keldir ve ayrıca Doğu Los Santos ilaç üretim fabrikasında Big Smokeun beta halindeki heykeli görülebilir.

-

Big Smoke'a ait bazı sözler:

1. "Yanlış evi seçtin *****!" - Big Smoke ilk başta Carl'ı hırsız sanarak böyle demiştir.

2. "Sokaklar soğuk, köpek. Kitap da yazdığı gibi, kutsanmış ve lanetlenmişiz." - Big Smoke bunu Carl'a söylemiştir.

3. "İki numara 9, 9 numara, fazladan daldırmayla 6 numara, 7 numara, iki numara 45, peynirli bir tane ve büyük bir soda." - Big Smokeun yemek siparişi, oyunun en unutulmaz satırlarından biri.

4. "Soğuk yemeklere dayanamıyorum. Senin aksine, ben asla çöp tenekesinden yemedim." - Big Smoke bunu diğerlerine söylemiştir.

5. "Hey, şu pislikleri öldür! Kahretsin, bu harika bir sandviç!" - Diğerleri Ballaslarla çatışırken, Big Smoke yemek yemeye devam ederek böyle söylemiştir.

6. "Dostum, eğer yemeğini yiyebiliyorsan, herkes kendi yemeğini kaybederken ve seni suçlarken, seni heteroseksüel dostum!" - Big Smoke evine dönerken demiştir.

7. "Sana hayranım, Carl. Sen bir lidersin, bir hayalperestsin. Zirveye çıktığında beni hatırla." - Big Smoke bunu Carl'a demiştir.

8. "Bacağını kapa! Ve bacağın! Sen de ister misin? Buz gibi, bebeğim! Seçilmiş kişi olduğumu biliyordum!" - Big Smoke bunu şişelere ateş ederken demiştir.

9. "Kahretsin, seni katil bir bebek, buz gibi soğuk! Ama bir şey hatırla, gerçek güç içinden geliyor, kardeşim." - Big Smoke bunu Carl'a Carl şişelere ateş ettikten sonra demiştir.

10. "İnsanlar gözlerini açmak zorunda, ve kalplerini, CJ ... Bütün erkeklerin karşı karşıya olduğu seçimlerden bahsediyorum, kardeşim. Bazen gerçek gibi görünürler, ama bazen başka seçeneği yoktur." - Big Smoke bunu Carl'a demiştir.

11. "Herkes benim kuzenim!" - Big Smoke bunu Carl Johnsona söylemiştir.

12. "Coughio up el weedo, beynini verandanın heryerine üflemeden önce!" - Big Smoke bunu diğer Vagos üyelerine söylemiştir.

13. "Bilge koyun dediğini yapar ve sadece en yeşil otları yer, ***** koyun ise dinsizler tarafından canlı canlı yenir." - Big Smoke bunu Carl Johnsona söylemiştir.

14. "Tek yapmamız gereken, lanet treni takip etmekti, CJ!" - Big Smoke bunu eğer tren görevini kaybederseniz CJe söyleyecektir.

15. "Ah, eh eh, akıllı bir adama sorma, dostum. Bir *****a sor." - Big Smoke bunu CJe demiştir.

16. "Kahretsin! Bu, künt bir şeyi geçerken anlatılacak müthiş bir hikaye olacak!" - Big Smoke bunu diğerlerine demiştir.

17. "Adam Tenpenny ***** ve onun Polonyalı tur köpek *****, ve polis *****, adamım. Bunların hepsi eski saçmalıklar. Şuna bak, tüm dünya sende. Pişman değilim, dostum. Başardım, CJ! Ben başarılıyım. Dokunulmaz! Umurumda değil, tüm dünyayı *****." - Big Smoke bunu çatışmaya dahil olmadan önce Carl'a demiştir.

18. "Paraya, güce kapıldım... Umurumda değil, oh ******, adam ... Başka seçeneğim yoktu... Bunu yapmak zorundaydım... Sadece fırsatı görüyorum. Ben gittiğimde, herkes adımı hatırlayacak... Big Smoke!" - Big Smoke bunu ölürken Carl'a demiştir ve bu Big Smoke'un son sözleridir.

--

Ek bilgiler:

1)
Bazen Carl Los Santostaki Yaşlı Receenin berber dükkanında saç kesimi aldıktan sonra, Reece bazen Big Smokeu kel olduğu ironik gerçeğine rağmen, Big Smoke kesiminden bahsedildiği duyulabilir.

2) Ikinci görevde, Ryder yaşlı berber Reecenin Alzheimer hastası olduğunu ima etmiştir.

3) Son görevde, çatışmanın ardından Big Smokeun zırhında iki büyük kurşun deliğinin olduğu gösterilmiştir.

BorakanT

ben kimim?
En iyi cevaplar
7
Ruh hali
koca göbüşlü big smoke
edit: a number nine

BorakanT

ben kimim?
En iyi cevaplar
7
Ruh hali
Adamsın aga :D
Sen hangi serverdendin? Birde nickin nedir?
Gerçi benim Mta bozuk yani girince biraz duruyor sonra nedense "Timed Out" hatası yiyorum ama eğer girersem uğrarım.
ben en son 6 ay önce falan oynadım. kavga ediyorum her girdiğimle. günde 7-8 saat aralıksız geçiriyorum. sonra yönetimin kötülüğü anlaşılıyor falan.

kalukimo

Taş Madencisi
En iyi cevaplar
0
ben en son 6 ay önce falan oynadım. kavga ediyorum her girdiğimle. günde 7-8 saat aralıksız geçiriyorum. sonra yönetimin kötülüğü anlaşılıyor falan.
Aga bende galiba yaklaşık bi 2 ay falan önce girmişimdir. Mta bozuk giriyorum timed out yiyorum. Eskiden Askeriye oynuyordum sonra işte Askeriyenin bozduğunu düşünüyorum bu yüzden bıraktım. Zaten şimdi aktifliğini koruyan tek askeri server bildiğim kadarıyla vatan gaming öncesinde ghost gaming bağımlısıydım ama kapandı işte.

Galiba çoğu böyle Freeroam serverlerini dışlıyor çocuk dolu diye falan ama bence en iyisi Freeroam aga. Arabalar, skinler, kalite falan bence en iyi freeroam. Askeriye girince savaşman gerek güzel savaşamayınca noob damgası yiyorsun öyle savaş serverleri öyle ya.. En iyi freeroam yine de bence.

BorakanT

ben kimim?
En iyi cevaplar
7
Ruh hali
Aga bende galiba yaklaşık bi 2 ay falan önce girmişimdir. Mta bozuk giriyorum timed out yiyorum. Eskiden Askeriye oynuyordum sonra işte Askeriyenin bozduğunu düşünüyorum bu yüzden bıraktım. Zaten şimdi aktifliğini koruyan tek askeri server bildiğim kadarıyla vatan gaming öncesinde ghost gaming bağımlısıydım ama kapandı işte.

Galiba çoğu böyle Freeroam serverlerini dışlıyor çocuk dolu diye falan ama bence en iyisi Freeroam aga. Arabalar, skinler, kalite falan bence en iyi freeroam. Askeriye girince savaşman gerek güzel savaşamayınca noob damgası yiyorsun öyle savaş serverleri öyle ya.. En iyi freeroam yine de bence.
ben 11.5 yaşında başladım mtaya. şu an 13 yaşındayım. gta sa telefon versiyonunu satın aldım. vatan gaming sanırım benim son oynadığım. aşırı dandik bana göre. eğer yanlış hatırlamıyorsam adını tabii. admini artistlik taslıyordu ve yönetemiyordu. eh işte parayla satarsan böyleleri çok çıkar. yetkisini üstte durmak için kullananlar.

kalukimo

Taş Madencisi
En iyi cevaplar
0
ben 11.5 yaşında başladım mtaya. şu an 13 yaşındayım. gta sa telefon versiyonunu satın aldım. vatan gaming sanırım benim son oynadığım. aşırı dandik bana göre. eğer yanlış hatırlamıyorsam adını tabii. admini artistlik taslıyordu ve yönetemiyordu. eh işte parayla satarsan böyleleri çok çıkar. yetkisini üstte durmak için kullananlar.
Yaşına göre zihinsel olgunluğun gelişmiş gözüküyor. Aga ama şöyle şimdi Mta serverlerinin herhalde çoğunda yetki, adminlik ücretle satın alınıyor. Bu yüzden bu tip serverlerde admin olmak kolay zaten yetki fiyatları da ucuz oluyor, ister 12, 13 yaşında ol parayı ver adminliği kap mantığı anladın mı? Nerden baksan yetki fiyatları serverlerde böyle moderatörlük 15-20 tl oluyor ki bunlarda okul harçlığı gibi bir şey zaten :D

BorakanT

ben kimim?
En iyi cevaplar
7
Ruh hali
Yaşına göre zihinsel olgunluğun gelişmiş gözüküyor. Aga ama şöyle şimdi Mta serverlerinin herhalde çoğunda yetki, adminlik ücretle satın alınıyor. Bu yüzden bu tip serverlerde admin olmak kolay zaten yetki fiyatları da ucuz oluyor, ister 12, 13 yaşında ol parayı ver adminliği kap mantığı anladın mı? Nerden baksan yetki fiyatları serverlerde böyle moderatörlük 15-20 tl oluyor ki bunlarda okul harçlığı gibi bir şey zaten :D
bazılarında 90 100tl gibi fiyatlar olabiliyor ama. onlar anormal o zaman. ben bir arada mta serveri için host aldım 2 host değiştik ama açamadık çünkü bilgim yoktu :/ mc daha iyiyim

kalukimo

Taş Madencisi
En iyi cevaplar
0
bazılarında 90 100tl gibi fiyatlar olabiliyor ama. onlar anormal o zaman. ben bir arada mta serveri için host aldım 2 host değiştik ama açamadık çünkü bilgim yoktu :/ mc daha iyiyim
Aga ben Azerbaycanlıyım. Bu yüzden sizin ordaki 90 tl bizde burda yaklaşık 21.89 azn işte sizin ordaki 100 tl bizim burda yaklaşık 24.32 azn falan yapıyor.
Yani bizde her türlü ucuz :D Ama benim yaşım 14, kendime ait bir kredi kartım olmadığı için serverlerde yetki alamıyorum kredi kartı lazım olduğu için. Otomatik ödeme olsa daha güzel olurdu diye düşünüyorum. Yani bir siteden otomatik işte kredi kartı falan yazınca ödeseydik daha güzel olurdu bence. Böyle kurucunun kredi kartının şeyini falan öğren işte ne bileyim oralar zor ya bence...

BorakanT

ben kimim?
En iyi cevaplar
7
Ruh hali
Aga ben Azerbaycanlıyım. Bu yüzden sizin ordaki 90 tl bizde burda yaklaşık 21.89 azn işte sizin ordaki 100 tl bizim burda yaklaşık 24.32 azn falan yapıyor.
Yani bizde her türlü ucuz :D Ama benim yaşım 14, kendime ait bir kredi kartım olmadığı için serverlerde yetki alamıyorum kredi kartı lazım olduğu için. Otomatik ödeme olsa daha güzel olurdu diye düşünüyorum. Yani bir siteden otomatik işte kredi kartı falan yazınca ödeseydik daha güzel olurdu bence. Böyle kurucunun kredi kartının şeyini falan öğren işte ne bileyim oralar zor ya bence...
ininal, paycell veya papara alabilirsiniz :1:

kalukimo

Taş Madencisi
En iyi cevaplar
0
ininal, paycell veya papara alabilirsiniz :1:
İşte öyle karmaşık oluyor :D Birde bir servere ücret ödeyince o server ne zamana kadar kalacak bilemiyorsun yarın bile kapanabilir. Bu yüzden daha resmi oyunlara para vermek iyi. İşte bu sebepten hiçbir serverde daha önce yetkili olmadım galiba.

BorakanT

ben kimim?
En iyi cevaplar
7
Ruh hali
İşte öyle karmaşık oluyor :D Birde bir servere ücret ödeyince o server ne zamana kadar kalacak bilemiyorsun yarın bile kapanabilir. Bu yüzden daha resmi oyunlara para vermek iyi. İşte bu sebepten hiçbir serverde daha önce yetkili olmadım galiba.
yurt dışında askeriye falan yok sanırım. bakıyorum bildiğin sade araçlarla yarış yapıyorlar nesi zevkli acaba :D