Gta: San Andreas Carl Johnson kimdir?

kalukimo

Sudan Çıkmış
Mesajlar
9
En iyi cevaplar
0
Puanları
20

Carl Johnson'un güzel sözü:
Sweet hapisten çıkarken Sweet'in "Bölgemiz için ne yaptın?" sorusuna şöyle cevap verdi: "Adamım, bölgemizin bana ne yararı dokundu ki? Her zaman beni batağa saplıyor. Bölgeden ayrılır ayrılmaz ortalık çorba oldu yine. Bölgeden uzaklaşmak milletin rüyası..."

Carl Johnson - Genellikle isim ve soy ismini temsilen "CJ" lakabı ile çağırılır. Bazen "Mister C to the Jay" (Mr. C to the Jay - Bay C Jay'e), bazen ise "Romeo", "Playboy" (eğlence düşkünü erkek), "Mister Right" (Mr. Right - Bay Doğru), "Mister Driver" (Bay Sürücü - genellikle arabayı kullandığı için olabilir), "Benny" lakaplarıyla da anılır. Yalnız en çok "CJ" derler. Bazen normal "Carl" da derler. Carl 1968 doğumludur ve 1992 yılında 24 yaşındaydı. Carl 1.80 boyundadır.

Carl, aslen Amerikandır, oyunda hiç ölmemektedir. Carl, Los Santos doğumludur, Los Santosta olan Grove Street (Grove Caddesi)deki Gantonda annesinden kalma bir evde yaşar.

Carlın, San Fierro Dohertyde, Bone Countydeki Verdant Meadowsta (anlamı: Yemyeşil Çayırlar) evide vardır. Carl bundan önce Liberty Cityde yaşamıştır. Ayrıca dostu Wu Zi Mu (Woozie)'nin/nun işlettiği Las Venturastaki "Dört Ejderhalar Gazinosu" anlamına gelen "The Four Dragons" isimli bir gazinosu da vardır. CJ'de bu gazinoyu işletmekteydi.

Carlın annesi Beverly Johnson Ballaslar tarafından yanlışlıkla öldürülmüştür, kardeşi Sweet (gerçek adı: Sean) Johnson yaşamaktadır bir ara ağır yaralanmış ve hapse girmişti. Kız kardeşi olan Kendl Johnsonda yaşamaktadır.

Carl Johnsonun bundan ilave Brian Johnson isimli bir erkek kardeşi daha vardı, yalnız o ölmüştür.

Carlın babası çok bilinmese bile, babasının adı "Joey Leone"dir. (bu bir iddiadır).

Carlın arkadaşları genellikle Grove Street Families (Grove Ceddesi Ailesi) çetesinde yer alır, ayrıca Carlın Varrios Los Aztecas (Aztekas) ile de bağlantısı vardır.

Carlın kız kardeşi Kendlin sevgilisi Cesar Vialpandodur. Ayrıca Carlın çocukluk arkadaşı Ryder, çeteye ihanet etmiş ve Carl tarafından öldürülmüştür. Ayrıca Carlın çocukluk arkadaşı olan Big Smoke de çeteye ihaneti yüzünden Carl tarafından öldürülmüş, yalnız öldüğü anlarda pişman olmuş ve Carlda onu vurduğu için üzülmüştür.

Carlın "Catalina" isimli bir sevgiliside olmuş, sonra Carlı aldatmış ardından ölmüştür. Ölümü hakkında pek bir bilgi yoktur. Carlın Zero diye oyuncakçı arkadaşı, Truth diye yogacı bir arkadaşı da vardır. Mike Toreno, Ken Rosenberg ile de irtibatları vardır.

İrtibatı olduğu Salvatore Leone ölmüştür. Kaynaklarda geçene göre Carlın babası olan Joey Leone ölmese bile kendisi hakkında bilgi yoktur. Carlın Maccer ve Kent Paul ile de irtibatı vardır. C.R.A.S.H isimli sözde Polis çetesinin büyüğü olan Tenpenny, Carl tarafından öldürülmüştür.

Carlın rapçi olmak sevdasında olan OG Loc diye bir arkadaşıda var ve Carlın Mr. Whittaker (Mister Whittaker) ile de irtibatı vardır.

Carl bir ara OG Loc için CD (başka birşeyde olabilir) çalmak adına Madd Doggun villasına gitmiş ve Madd Doggun adamlarını öldürmüştür.

Carl genellikle 9mm, Silenced (susturucu) 9mm, Desert Eagle (kısaltması: Deagle), Micro SMG, SMG, Pump Shotgun (Pompalı Shotgun), AK-47, Sniper, Rifle, Flamethrower, Minigun, Molotov Cocktails (Molotof Kokteylleri), Satchel Charges, Tear Gas (Göz Yaşartıcı Gaz), Knife (Bıçak) ve bunun gibi diğer silahları kullanmaktadır...

Carla, Savanna isimli hediye bir araç verilmiştir. Bundan ilave Off Road ZR-350 isimli bir aracı da ödül olarak elde etmiştir. Ayrıca Carl Rej Broadway, Monster Truck (Canavar Kamyon) isimli araçları hediye olarak almış, kendisi PCJ-600 aracını kazanmış, bundan ilave Leviathan, Jetpack ve Hydra araçlarını çalmıştır. Carl genellikle bunları ve bunun gibi diğer araçları kullanır...

Carl Doherty Garajını işletmektedir. Ayrıca "The Four Dragons Casino"nun 100'de %33 hisse'si Carla aittir.

Carl bundan ilave Wang Cars'ı, Zero RCyi, Verdant Meadows Aircraft, Graveyard, RS Haul, Hunter Quarry, Roboi's Food Mart, Hippy Shopper, Burger Shot'u işletmektedir. Ve Madd Dogun manajerliğinide yapar...

Oyunda Carlı Young Maylay lakaplı Chris Bellard isimli ünlü rapçı seslendirmiştir.

Carl az saçlı ve çok koyu kahverengi saçlı, siyahi, gözükmeyecek kadar az olan bıyık ve sakallı, atletli, mavi pantolonlu, siyah-beyaz karışımı spor ayakkabılı, kahverengi kemerli birisidir, ayrıca altından giydiği beyaz külotuda gözükür...

Sweet lakaplı Sean Johnson; yaşça Carldan daha büyüktür. Ve Grove Çetesine Sweet liderlik etmektedir. Ryder lakaplı Lance Wilson ve Big Smoke lakaplı Melvin Harris ise Carlın çocukluk arkadaşlarıdır.

Carl, kardeşi Brian Johnson öldüğünde 1987 yılında 5 yıllığına Liberty Cityye gitmiş ve 1992 yılında yani 5 yıl sonra annesinin cinayetini öğrenince evine dönmüştür.

Sweet çetenin lideri, Carl ise abisinden sonraki çetede olan en büyük 2-ci rütbeli kişiydi. Geri döndüğünde arkadaşlarının ve ailesinin yeniden güvenini kazanmak ister ve yeniden Grovenin iktidarına geçmek ister. Bu yüzden annesinin ölümündeki gizemi araştırmaya çalışır.

Ancak daha sonra arkadaşları tarafından ihanete uğrar ve Los Santostan 2-ci kez kaçmak zorunda kalır. Yalnız gittiği başka yerde çok sayıda arkadaş ve müttefik yapar.

Hem San Fierro hemde Las Venturastaki işletmeleri ve varlıkları artar ve böylelikle başarılı ve zengin olur. Sonunda Los Santosta ailesi ile yeniden birleşmek için geri döner.

Kendl Johnsonda Carldan büyüktür, Carl ise sadece Briandan daha büyüktür. Yani ailenin Briandan sonraki en küçük çocuğu Carldır... Ama başka bir görüşe göre (ki bunun doğruluk payı var bence) Carl Kendldan daha büyüktür. Briandan sonraki en küçük Kendl olabilir yani...

Carl çocukluktan beri babası olan Joey Leoneyi hiç tanımadığını söylemiştir. Ailede sadece 4 çocuk olmuşlar ve anneleriyle birlikte 5 kişi olarak yaşamışlardır.

Carlın yüzme korkusunun olduğu bilinir. Johnson kardeşler Ryder ve Big Smoke ile büyümüşlerdir. Carl, Ryderin 10 yaşından beri uyuşturucu sattığını hatırladığını söylemiştir.

Sweet çete lideri olduktan sonra Carl ve Briana çete hayatını tanıtmıştır. Yaklaşık 1985-lerde Grove Street Aileleri sözde polis çetesi olan C.R.A.S.Hın kötü polis memuru Frank Tenpenny tarafından baskı altındaydılar. Ama buna rağmen en güçlü oldukları dönemde o dönemdi ki o dönemde aşırı bir şekilde güçlüydüler.

Memur Eddie Pulaskide Tenpenny ile görev yapıyordu. Grove Street Aileleri 1987 ila 1992 yılları arasında düştüler. Carlın küçük kardeşi Briande 1987-de ölmüştür.

Ölüm nedeniyse hiçbir zaman açıklanmamıştır.

Yalnız oyunda Carlında Brian ölürken orada olupta Briana yardım etmediği ima edilmiştir. Çünkü Sweet Carlın "Brianın ölmesine izin verdiği için" yakınıyordu.

Bu yüzden abisi Carlı Grovenin bir üyesi olarak artık kabul edemiyordu. Ama yine de Carl sonraları çeteye geri dönmek zorundaydı. Big Smoke bu dönemde Carlın fiziksel olarak daha büyük olduğunu ima etmiş ve "Doğu Yakası onu inceltti" demiştir.

Carl Liberty Cityye gittiğinde babası Joey Leone oğluyla "Leone Family Don Salvatore Leone"de çalışmaya başladı. Araba hırsızlığı ve küçük çaplı suçlar yaptılar.

1992 yılında Beverly Johnson Ballasın arabadan ateş etmesi nedeniyle öldü. Sweet telefonla Carl'a bunu bildirdi ve Carl cenaze için geri dönmeyi kabul etti. Carl döndü annesinin evine doğru giden bir taksi çağırdı yalnız C.R.A.S.H. üyeleri Frank Tenpenny, Eddie Pulaski ve Jimmy Hernandez ile karşılaşınca onlarla işbirliği yapmak zorunda kaldı.

Bundan biraz önce olmalı ki C.R.A.S.H. üyeleri subay polis memur Ralph Pendelburryi öldürmüştüler ki galiba o da C.R.A.S.H. çetesindendi. Yalnız bu suçu galiba Carlın üzerine atmıştılar.

Johnson, evinde Big Smoke ile karşılaşır ve Big Smoke onu diğerleriyle buluşturur. Carl çetenin hızlı bir şekilde son 5 yılda çok güç kaybettiğini öğrenir. "Crack Cocaine" trendi büyümekteydi. Sweet kabul etmese bile CJ olmadan bir lider olarak çok kişisel gücü yoktu. CJ ve Sweet çeteyi yeniden iktidara getirmek için öfkeli ve başarılı bir şekilde çalışır ve CJ bu dönemde abisinin güvenini yeniden kazanır.

Sevilla ve Temple aileleri ile yeniden bir araya gelmenin yanı sıra Aztecas lideri olan Cesar Vialpando, her ne kadar Sweet'in rakibi olsa bile, Kendl ile sevgi dolu bir ilişkiye başlar.

Ballaslar ile ise Grovelilerin yeminli düşmanı olmakta devam ediyorlardı. Carl OG Loca yardımcı olmuştu, bir rapçi olmak isteyen OG Loc için, rapçi süperstar olan Madd Doggun kariyerini mahvetti Carl...

Çete yeniden ikinci kez eski gücünü kazanmıştı. Cesar, Carla Big Smoke ve Ryderin hain olduğunu ispatlar. Carl daha sonra Sweet ve çetesinin tuzağa düştüğünden şüphelenerek silahlı çatışmaya koşar ve ağır yaralı Sweet'i kurtarmak için Ballas'ı uzak tutmayı başarır. Ta ki ikiside C.R.A.S.H. tarafından tutuklanana kadar...

Big Smoke bir uyuşturucu şebekesinin başı olur ve Los Santosu ele geçirir.

OG Loca gelince o zengin ve ünlü bir rapçi olur ve para için Big Smokenin menejeri olur. C.R.A.S.H. Carlı Whetstone kırsalında terk eder. Ve medyanın dikkatini çeken bir davada yolsuzluk yüzünden yargılandıkları yavaş yavaş ortaya çıkmaya başlar. Cesar kuzeni akli dengesi yerinde olmayan Catalina ile Carlı, Carlın güvende kalması için buluşturur. Ve Carl ile Catalina sevgili olarak soygunlar yaparlar.

Tenpenny Carlı sevkiyat parası ödemesi için zorluyor, Carlta bu yüzden mecburen Catalinanın yanına dönüp soygun yapıyordu. Carl bir sokak yarışı sırasında San Fierro Triads lideri Wu Zi Mu ile karşılaşır , Catalina yarışta Carlı bulur ve ihmal ve öfke onun duygusunu ifade etmektedir... Ve bu yüzden kendisine Claude isimli yeni bir erkek arkadaş yapar. Claude, GTA 3-ün (GTA III) ana karakteridir.

Carl, bir garaj için bu yarışa katılır ve yener. Carl ve arkadaşı yogacı Truth Carlın Doherty garajında Cesar ve Kendl ile karşılaşırlar. Carl bu son zamanlardaki kötü olaylar yüzünden kızgındır ve tamamen işe yaramaz olduğuna inanmaktadır. Ama bu garajın büyük bir fırsat olduğuna inanır ve Truth ile birlikte garajda çalışması için Dwaine, Jethro ve Zero'yu bulup işe alır.

Carl San Fierroda Woozie yani Wu Zi Mu ile bir araya gelir ve kısa zamanda iki sıkı ve güçlü müttefik haline gelirler. CJ ve Woozie'yi hedefleyen rakipleri ise Da Nang Boys çetesidir.

Carl Ryder/Big Smoke iş birlikçi liderlerinin(?) arasına sızar ve 5-nide öldürür, öldürdüğü kişiler: Jizzy B., T-Bone Mendez ve Grove Street Familiesten Ryderdir.

Carl Mike Torenodan sürpriz bir telefon alır ve Loco Sendikası (Big Smoke Tedarikçileri)nin eski üyesi olan bir hükumet ajanı olarak kendini tanıtır Mike Toreno...

Ve ömür boyu hapis cezasına çarpıtırılmış Sweet'in serbest bırakılması karşılığında Carlın kendisine yardım etmesini ister. Ve Torenonun operasyonuna Carl da böylelikle katılır...

Yalnız The Truth (Truth) Carlı Torenonun güvenilir biri olmadığı konusunda uyarır... Buna rağmen Carl Toreno ile birlikte çalışır hata Area 69 (Alan 69)a kadar gider...

Woozie CJi Las Venturastaki göz alıcı Four Dragons Casinoya davet eder... Sonra Woozie Carl'a bu gazinonun 100'de 33 hissesini verir... Caligula Sarayının agresif rekabetiyle karşı-karşıya kalırlar. Bunun için Caligulaya karşı son derece ayrıntılı planlar hazırlarlar... Carl Caligulanın yönetimine sızar...

C.R.A.S.H. Carlı öldürmeye çalışır bu dönemlerde, yalnız Hernandez yardım eder ve kendisi kurban olur yani ölür. Carl ölmez ve Pulaskiyi öldürür. Tenpenny ise kaçar...

Carl şans eseri herşeyini kaybetmiş Madd Doggun kendini öldürmeye kalkıştığını görür ve Maddın kariyerini mahvettiği için suçluluk duygusundan utanarak hayatını kurtarır...

Carl bu sürede Los Santosa dönmek ister. Toreno Carla son görevini verir. Sweet hapisten çıkınca Carlın yeni milyoner yaşam tarzı ve Groveye yardımı unuttuğu için ondan iğrenir ve hemen Carlı Los Santosa götürür.

Ve tüm yerleri alma görevi başlar... Ha bu arada Madd Doggun kariyeri yeniden canlanır, albümü de çıkar :)...

Grove çetesi yavaş yavaş üçüncü kez iktidara döner... Crack Sarayına Sweet ve Carl gider Carl içerdekileri ve Big Smokeyi öldürür. Sonra Tenpenny araçla düşerek ölür.

Böylece Truth, Kendl, galiba Cesar, Sweet ve Carl ve diğer başka kişiler CJin evine giderler ve bunu kutlarlar. Bu kutlamada, Madd Dogg, Ken ve Kent ve Maccerde galiba yer alıyordu... Madd Dogg, Ken, Kent ve Maccer eşliğinde kendisinin yeniden popülerleşmesine yardım eden Carla "ilk altın rekorumuzu" aldığını duyurur...

Sweet Grove'yi yeniden eski haline getirmek konusunda ısrarlıdır ve Kendl Woozie ile Carlın yeniden Las Venturasa dönmesini önerir. Carlın tek cevabı ise: "bloğa vurmaya ne dersin neler olduğunu gör"dü...

Carl oyunun sonunda zengin ve genç bir adam oluyordu... Onun varlıkları ve iş çıkarları Grove Street Families (GSF) çetesi ve Los Santos, bir araba garajı, San Fierroda Madd Dogg ile sözleşme ve birkaç yer, Las Venturas Four Dragons Casino hisseleri, yanı sıra hükumetin C.R.A.S.H. ı ifşa ettiği için verdiği 60.000.000 dolar ve jetpacktı...

Carl, Kent Paul ve Maccera, Madd Dogg oyunun son sahnesi sırasında dünya çapında bir turneye çıkmalarını önerir.

Middle Park East Safehousenın dışındaki bir reklam panosunda, Carla takım elbise içinde ve yanında "Fruntalot" kelimesi olan ve muhtemelen reklamı yapılan ürün "Fruntalot" ile şarap içen adamı güçlü bir şekilde andıran bir adam tasvir ediliyor. Oyunda bunun gibi Easter Eggler yer alıyor. GTA IV (GTA 4) oyununda bir gazetede Carl Johnson adında bir adamdan bahsediliyor.

GTA IVdeki bu Easter Egg, Carlın, Toni Ciprianinin, Victor Vancenin, Mikenin, Claudenin ve Tommy Vercettinin ölü olduğu gösteriliyor... Yalnız Rockstar Games bu olayın üzerine "Hayranlarımıza Küçük Bir Şaka" diye bir açıklama yapmıştı... Böylelikle gizemler yer alıyor...

--

Carl, Liberty Cityde araç çalmış, Pizza Stack restoranının kasiyerini herhalde öldürmüş, Iddlewood ve Doğu Los Santos Grove Street kısımlarına zarar vermiş. Gantonun sınırındaki bir uyuşturucu satıcısını öldürmüş, Iddlewoodda bir uyuşturucu çatışması yapmış, Ballasları araçtan öldürmüş, Doğu Los Santosta Ballaslara karşı bu eylemi yine yapmış, Vagos Üyeleriyle diğer Vagos Üyelerini öldürmüş, Seville Ailelerine karşı çatışmış, Lowriderler ile Los Santosun genelinde yasadışı bir rekabet babında yarışmış, Albay olan Furbergerin evinden silahlar çalmış, bir münibüs ve müzik seti çalmış, ve bunun gibi onlarca cinayet/suç işlemiştir...

Carlın görev için öldürdüğü kişiler:
Alan Crawford,
Andre,
Little Weasel,
Kane,
Muhbir,
İnşaatçı,
Muhabir,
Gazeteci,
Jizzy B.,
T-Bone Mendez,
Lance Wilson (Ryder),
The Snakehead,
Benny,
Dosya taşıyıcı,
Eddie Pulaski,
Big Poppa,
Melvin Harris (Big Smoke).

Carlın isteyerek öldürdüğü kişiler:
Freddy,
Derek,
Millie Perkins.

Carl Johnson, diğer GTA ana karakterlerinden farklıdır.
Mesela GTA 3 ve GTA Vice City karakterleri Claude ve Tommy Vercetti tamamen kalpsizler ve öldürdükleri kişiler için pişmanlık hissi duymazlar. CJ ise daha az şiddetlidir ve diğerlerine nispeten daha duygusaldır.

Ayrıca CJ, Ryder ve Big Smokeu öldürmek zorunda kaldığı için gerçekten pişmanlık hissi duymuştur... CJ naif, deneyimsiz olduğu için bazı karakterler onun zekasını sorgulamıştır. Örneğin The Truth, Catalina. CJ abisi Sweet gibi Grovea karşı derin sadakat duyar... Carl genç yaşına rağmen profesyonel görevlerde yer alır...

Oyunun beta ve giriş sürümünde CJ mavi kot ve siyah kapüşon giyer. Oyunun son sürümündeyse atlet vs.

CJ siyah saçlı, kahverengi gözlü, düz saçlı, ince vücutlu, biraz Afrikalı-Amerikalı bir tiptir.

CJin Liberty Cityden ayrılmadan önce şişman ya da daha kaslı olduğu belirtilir... Ama arkadaşları doğu kıyısında belirtildiği gibi "onu inceltti.".

Carl belirgin kısa boylu gibi dursa bile, aslında uzun boyludur. Öyle ki Grove Street üyeleri, Big Smoke ve Ryder onu yüksekliği yüzünden aşağılamıştır... CJ genellikle Binco ve Zipten ucuz giysiler giyer...

Carlın kıyafeti, fiziksel görünüşü vs. değiştirilebilir ve CJe yenilikler katılabilir...

Çoğu hatta neredeyse tüm çeteler CJi tanır ve bazen lakabıyla anıldığını duyabilirsiniz... Ama nadir durumlarda motorlu polisler Carlı tutukladığında soyadı veya lakabıyla anar...

Carlın Saint Marks Bistrodaki arama tabelası CJ101 idi...

Carla dokunmazsanız oyunda, bir süre sonra şu sözleri söylemeye başlayabilir:

1."Nuthin' But A G Thang Babe"
2."Kendini ifade et, çünkü ben Grove Streettenim."
3."Asla almayacağım, asla almayacağım, asla almayacağım o****spu"
4."Bombayı üzerime at."
5."Vücudunu hareket ettir, dum-dah-dum, vücudunu hareket ettir."
6."Zamanını al ve sev beni ne izin ver."
7.Rollercoaster! OH-OO-HOO-HOO!

Bu gibi şeyler der veya sadece mırıldanır.

Carlın Dini İnancı Hristiyan olabilir. Çünkü İlk Buluşma görevinde Catalinaya "Halkın barışsever bir adamından korkan Tanrı" demektedir. Çünkü oyunda Haç gibi dövmelerde satılmaktadır...

Carlın Dine yabancı olması muhtemelen Ateist olmasıda mümkün, örneğin oyunun öncesinden bir spoiler:

Big Smoke: "Tıpkı Kitapta (muhtemelen İncilde) dendiği gibi, biz kutsanmış ve lanetlenmişiz."
Carl: "Hangi lanet Kitap?!" (haşa)

CJ yeterince şişman olursa ve tam hareketsiz durduğunuzda kafası hafifçe yana doğru ve biraz aşağıya doğru gidecektir.

--

Grove Street çete üyeleri:

Lider: Sean (lakabı: Sweet) Johnson.
Üyeler: Carl Johnson (alt patron rütbesinde), Big Smoke (teğmen rütbesinde eski üye, daha sonraysa öldürüldü), Ryder (teğmen rütbesinde eski üye daha sonraysa öldürüldü) OG Loc, B Dup (eski üye), Big Bear, Emmet, Big Devil (öldü), Little Devil (öldü), Tony, Dope.
Çeteyle alakalı kişiler: Beverly Johnson (öldü), Kendl Johnson, Cesar Vialpando, Denise Robinson, LB, Ran Fa Li, Wu Zi Mu. Müttefik Çeteler(?): San Fierro Triads, Varrios Los Astecas.
Düşman: Big Smoke (öldü), Eddie Pulaski (öldü), Frank Tenpenny (öldü), Ryder (öldü). Düşman Çeteler: Ballas, C.R.A.S.H., Los Santos Vagos, Rus Mafyası, San Fierro Rifa, Loco Sendikası.
Cepheler: Emmetin silahcısı, Johnson Evi, Sweet'in Evi.
Kümeler: Seville Boulevard Families, Temple Drive Families.

--

Brian Johnson bir iddiaya göre Big Smokenin amcasının oğludur. Buna göre Big Smoke ve Carl kuzendirler. Carl Liberty Cityde hayvan terbiyecisi, araba tamircisi ve araba yıkayıcısı olmuştur.

Carl, Tenpennyye son söz olarak şöyle söylemiştir:
"See You Around, Officer." - "Görüşürüz, Memur."

Big Smoke Carlı çok severdi çocukluk arkadaşıydılar, aslında Big Smoke Ballaslarla iş birliği yaparak Carlın annesini değil nefret ettiği Sweet'i öldürmek istemiştir.
Yalnız yanlışlıkla annesini öldürmüşlerdir...

--

Oyunun kahramanı: Carl Johnson.

Oyunun ana karakterleri: Sean (lakap: Sweet) Johnson, Kendl Johnson, Frank Tenpenny (öldü), Big Smoke (gerçek adı: Melvin Harris) (öldü), Wu Zi Mu, Truth, Cesar Vialpando, Catalina (öldü), Salvatore Leone (öldü), Madd Dogg, Kent Paul, Eddie Pulaski (öldü), Ken Rosenberg, Mike Toreno, Ryder (gerçek adı: Lance Wilson) (öldü), Jizzy B. (öldü), OG Loc (gerçek adı: Jeffrey Cross), T-Bone Mendez (öldü), Guppy, Zero, Maccer.

Küçük karakterler: Andre (öldü), Benny (öldü), Bettina, Barkley, Big Poppa (öldü), Bogman, Claude, İnşaatçı (Foreman) (öldü), Alan Crawford (öldü), Derek, District Attorney, Dope, Dwaine, Emmet, Freddy (öldü), Colonel Fuhrberger, Gal, Hazer, Janitor, Jimmy Hernandez (öldü), Jethro, Jose, Kane (öldü), Maria Latore, Ran Fa Li, Little Bill, Little Lion (öldü), Little Weasel (öldü), Mike, Su Xi Mu, Ralph Pendelbury (öldü), Marco Forelli (öldü), Old Reece, Jimmy Silverman, Johnny Sindacco (öldü), The Snakehead (öldü), The Triad Leader, Sunny, Big Bear (gerçek adı: Barry Thorne), Tony, Vagos çetesi üyeleri (Running Dog) (öldü), B Dup (gerçek adı: Mark Wayne), Mr. Whittaker.

Carlın kız arkadaşları: Danise Robinson, Millie Perkins, Helena Wankstein, Katie Zhan, Michelle Cannes, Barbara Schternvart.

Radyo Djleri: Richard Burns, Billy Dexter (öldü), Lianne Forget, Fort Right MC, The Funktipus, Julio G, Johny Lawton, Lazlow, Christy MacIntyre, Maurice, Mary-Beth Maybell, Philip Michaels, Hans Oberlander, Johnny Parkinson, James Pedeaston, Marshall Peters, Mary Phillips, Peyton Phillips, Sage, Tommy Smith (öldü), Derrick Thackery, Marvin Trill.

Radyo konukları: OG Loc (gerçek adı: Jeffrey Cross), Big Wayne, Darius Fontaine, Jenna Forbes, Cris Formage, Jack Howitzer, Michael Hunt, Jimmy, Fernando Martinez, Tim, Reed Tucker.

Adı söylenen Karakterler: Mary Alexander, Mike Andrews, Big Devil (öldü), Bobby, CM Pink, Joey Leone, Tommy Vercetti, Mary Ellen, Herbie, Ho Chi, Beverly Johnson (öldü), Brian Johnson (öldü), Carl Johnsonun Babası, Ah Ah Kung, LB, Little Devil (öldü), Mickey (öldü), General mills, Tony (öldü), Jezz Torrent, Avrindar.

Diğer Karakterler: Fraser Ashley, Morgan August, G. M. Berlotti, Big Smilky, Dr. Diablo, Gern Blanston, Henry Bolt (öldü), D. Claremont, John Craig, Mary Fortune, Frank Gold, Hammerfirst, Philip K. Jones, Ed Karson, Turk Martin, Cluck Norris, Jane Pole, Brontosaurus Rex, Rochell'le, Jeremy Smith, Brian Van Ginsberg, Scott Wilson.

Silinen Karakterler: Memur Carver, Larry, Poncho.
 
Son düzenleme:

bayoreo

artık sadece oreo
Ekip Çalışanı
Mesajlar
308
En iyi cevaplar
1
Puanları
1,360
Oyun çıkalı 13 yıl oldu 14 yıl olacak ve ana karakterin hikayesini anlatan bir konu mu :/ yanlış anlama emek var tabii.
 

Üst