GTA V Modları Nasıl Yüklenir?

DonsuzTurkk

java
Mesajlar
596
En iyi cevaplar
4
Beğeniler
711
Puanları
2,950
ggg.jpg


Herkese merhabalar.

GTA 5, 1 ay önce ücretsiz olarak Epic Games tarafından paylaşılmıştı.
Gta V modlarının nasıl kurulduğu hakkında birçok kişinin bilgi aradığını gördüm.
Bende bunun üzerine, modların nasıl kurulduğu hakkında bir konu açmak istedim. Öncelikle GTA modlarının nereden indirileceğini bilmeniz gerekiyor. Arayıcı motoronuzda arattığınız zaman karşınıza en çok tercih edilen, popüler mod siteleri çıkacaktır. Fakat siz her ihtimale karşı bu modları indirirken kesinlikle güvenliğinize dikkat etmelisiniz. Aksi taktirde bazı virüsler canınızı sıkabilir.


Şimdi modları indirdiğinizi varsayıyorum ve anlatmaya başlıyorum.
İndirdiğiniz zaman birçok modda size yapmanız gerekenler, aşama aşama tarif ediliyor. Genelde indirdiğiniz modların içinde "beni oku" tarzında metin belgeleri oluyor. Bunları okumakta bir nevi işinize yarayabilir.


Şimdi klasik bir örnekle başlayalım.

FOV modu: Görüş alanınızı her durumda değiştirmeniz için olanak sağlar.
Modumuzu güvenli bir siteden indirelim.
Tavsiyem masaüstüne veya herhangi bir yere "GTA V MODLARI" adında bir klasör açmanız. Ben masaüstünde vs. karışıklığı sevmediğim için genelde bunu yapıyorum. Size de tavsiyem budur. İndirdiğimiz FOV modunu oluşturduğum "GTA V MODLARI" adlı klasöre çıkartıyorum. Burada bir nevi bu dosyaları yedekliyorum. Ardından klasörde yer alan fıv.ini ve dsound.dll dosyalarını kopyalıyorum. Ardından "GTA V" klasörünü arıyorum. Genelde bu klasör, program files içerisinde yer alır. Girdiğiniz klasörde eğer GTAV.exe ve bink2w64.dll dosyalarını görürseniz adımlarınız doğru şekilde ilerliyor demektir. Bazen program files içine Steam adında klasör açılıp içerisinde de yer alıyor olabilir. Klasörümüzü bulduktan sonra kopyaladığımız dosyaları buraya yapıştırıyoruz. Artık tam olarak, görüş mesafesi için fov.ini'de bulunan değişkenleri ayarlayabilir ve oyunu başlattığınızda yeni mod ile oyuna başlayabilirsiniz.

İyi forumlar!
 

Üst