Guardians of Adelia [Açık Beta]

Kovalski

Hayalet Avcısı
En iyi cevaplar
0
Ruh hali
her şey çok tatlı ama tutmicak oynicak adam yok çünkü

utkuak

Demir Madencisi
En iyi cevaplar
0
Ruh hali
Evet bunu herkes fark edebilir zaten. Ben bu işi sevdiğim için yapıyorum. Programlama, modelleme ve oyun tasarlamayı seviyorum. Harita sıkıcı oluyor biraz ama onu da bir şekilde hallediyorum. Bu projeye başladığımda programlama ve modelleme hakkında hiçbir şey bilmiyordum. Sevdiğim işi yaparken aynı zamanda kendimi geliştirdiğimi düşünüyorum.

Ama o kadar da umutsuz bakmıyorum, bir şans vermeye değer bence. Planladığım gibi giderse (ki şu an sorunsuz ilerleme kaydediyorum!) 2018 yazına doğru birlikte göreceğiz.

Ufak bir güncelleme: RPG Çantaya shifte basılı tutarak tıklama özelliği ekledim! Eminim bunu açıklamaya gerek yok ama ben yine de yazayım: RPG Çanta açıkken giyebileceğiniz bir eşyaya shifte basarak tıklarsanız onu hemen kuşanırsınız. Sürükleyip bırakmak bazen çok sıkıcı olabiliyor.

GodofMilker

Nether Yerlisi
En iyi cevaplar
0
Duyuru: Yaklaşık 2 ay gibi bir süre sonra kapalı beta sunucusu açmayı planlıyorum. Kapalı beta 1 veya 2 ay sürebilir. Tam sürümü ise yaza doğru açmayı düşünüyorum.

Sunucu durumu: Zindan ve arena sistemleri hariç her şey tamamlandı. Bu iki sisteme girişmeden önce diğer sistemlerin ayrıntılarını yapacağım. Ayrıntılardan kastım oyuncuya görünen kısımların geliştirilmesi. Örneğin yüzük takmak için yüzüğü sürükleyip bırakmak yerine, yüzüğe shifte basarak tıklamak.

Sistemler haricinde içerikleri de yapıyorum. Canavar tasarımlarım ile eğlenceli ve sizi zorlayabilecek bir pve deneyimi sunmaya çalışıyorum. Ayrıca oyunda hiç boşta kaldığınızı hissetmemeniz için küçük küçük hikayeleri olan görevler/görev serileri ekliyorum.

Görev Sembolleri 3 boyutlu hale getirildi:

Bir kaç canavar resmi:

Zehirli kertenkele baktığı yöne tek oyuncuyu zehirleyen bir yetenek atışı yapar.
Su Kaplumbağası tükürerek önündeki oyunculara hasar verir.
Şaman Zombi kendinin ve etrafındaki canavarların canını yeniler.
O kadar küçük moblara vurmak büyük ihtimal sıkıntılı olacak yalnız :(
He bir de çılgın bir sunucuya giriş şekli olmazsa tutar :(

Son düzenleme:

FatihDGTR

Zombi Katili
En iyi cevaplar
0
Sunucunuz gayet başarılı gibi gözüküyor.Aslında MMORPG sunucularında fazla göz
görmem fakat bu sunucudaki sistemler hoş gibi gözüküyor.MMORPG sunucularında çılgınlarca
oynamak isteyen kişiler yine iyiler :)
İyi günler!

siradolf69

Sessizlik ve sükunet insanın en yakın dostudur.
En iyi cevaplar
0
Ruh hali
@utkuak Vallaha Dostum Sunucun Gerçekten Başarılı Gerek Modeller Olsun Gerek Yaptığın Sistem'ler Şimdi Tutmıyacak Dicem Ama Yanlış Anlama Gerek Türkiye'nin Son Zaman'lardaki Yaş Kitlesi Gerek Performans Sıkıntıları Çeken Bilgisayarlar. Ama Ben Sunucuna Bizzat Girip Oynıyacağım. Yoluna Devam Et Pes Etme!

TrackTerzi

Zombi Katili
En iyi cevaplar
0
Terzi mesleği tam bana göre hmmm
iksirini bozdurana ninja zırhı %18 indirimli

birde demirci varmı oyunda

utkuak

Demir Madencisi
En iyi cevaplar
0
Ruh hali
birde demirci varmı oyunda
Var hemde 2 tane!!1!11!
Biri oyuncuların meslek olarak seçebileceği demirci. Ağır zırhların üretimini yapabiliyor. Önceki mesajlarımda bahsetmiştim.
Diğeri hem bulunduğu şehre göre eşyalar satan hem de eşya kutsayabilen (kabaca + basma olayı) tüccar npcler.

ErhanCC

Kömür Madencisi
En iyi cevaplar
0
Ruh hali
Çok Güzel Bir Server Açıldıgında HABER VERIN <3

melih343

Zombi Katili
En iyi cevaplar
0
Evet bunu herkes fark edebilir zaten. Ben bu işi sevdiğim için yapıyorum. Programlama, modelleme ve oyun tasarlamayı seviyorum. Harita sıkıcı oluyor biraz ama onu da bir şekilde hallediyorum. Bu projeye başladığımda programlama ve modelleme hakkında hiçbir şey bilmiyordum. Sevdiğim işi yaparken aynı zamanda kendimi geliştirdiğimi düşünüyorum.

Ama o kadar da umutsuz bakmıyorum, bir şans vermeye değer bence. Planladığım gibi giderse (ki şu an sorunsuz ilerleme kaydediyorum!) 2018 yazına doğru birlikte göreceğiz.

Ufak bir güncelleme: RPG Çantaya shifte basılı tutarak tıklama özelliği ekledim! Eminim bunu açıklamaya gerek yok ama ben yine de yazayım: RPG Çanta açıkken giyebileceğiniz bir eşyaya shifte basarak tıklarsanız onu hemen kuşanırsınız. Sürükleyip bırakmak bazen çok sıkıcı olabiliyor.

Tutmamasının şahsen 2 sebebi olduğunu düşünüyorum
1- Yetersiz reklam
2- Oyundaki görev,olay vb. işlerin karmaşık görünmesi
Bunlarda sıkıntı olmadığı sürece tutacağını ve kaliteli bir sunucu olacağını düşünüyorum.
Umarım hedeflediğin kitleyi yakalarsın başarılar..

utkuak

Demir Madencisi
En iyi cevaplar
0
Ruh hali
Tutmamasının şahsen 2 sebebi olduğunu düşünüyorum
1- Yetersiz reklam
2- Oyundaki görev,olay vb. işlerin karmaşık görünmesi
Bunlarda sıkıntı olmadığı sürece tutacağını ve kaliteli bir sunucu olacağını düşünüyorum.
Umarım hedeflediğin kitleyi yakalarsın başarılar..
Çok fazla sistem var evet ama hiç biri karışık olmayacak oyuncu gözünden. Mesela görevlere bakalım. Eğer bir npcden yeni görev alabiliyorsan üzerinde ?, aldığın aktif görev var ise !, tamamladığın görev var ise Q işareti görüyorsun npcnin tepesinde.
Ve aktif görevlerini tablistte ayrıntılı bir şekilde görebiliyorsun.

Sayaçlı görevlerde, sayacı da tablistte görüyorsun mesela: zombi öldür 5/10
Bütün sistemleri oyuncuları düşünerek tasarlıyorum. Oyuncuların elleriyle hiç komut girmesi gerekmeyecek.

TrackTerzi

Zombi Katili
En iyi cevaplar
0
Var hemde 2 tane!!1!11!
Biri oyuncuların meslek olarak seçebileceği demirci. Ağır zırhların üretimini yapabiliyor. Önceki mesajlarımda bahsetmiştim.
Diğeri hem bulunduğu şehre göre eşyalar satan hem de eşya kutsayabilen (kabaca + basma olayı) tüccar npcler.
Aga beeee ;(

@utkuak ilk zırhını ben basabilirim sunucu açılınca

Pesleke42

RedStrafe!
En iyi cevaplar
0
Ruh hali
Sunucuda kiralik katillik yapabilir miyiz? Ben şahsen ninja sınıfını seçip kiralık katillik yapardım.Ve böyle kazanırdım ne gerek var o kadar demircilik yapmaya :D .

utkuak

Demir Madencisi
En iyi cevaplar
0
Ruh hali
Oyun içi menüden ulaşabileceğiniz haritalar eklendi. Npcler belli olsun diye sarı/turuncu renklerdeki simgelerle gösteriliyor. Tek sorun kendi bulunduğunuz yeri göremiyorsunuz. Her bölgenin ayrı haritası olacak. Mesela 1. harita Yelkent Şehri'nin 2. harita Hobbiton Köyü'nün. 2. haritada Yelkent Şehri de gözüktüğü için Hobbiton Köyü'nü kolayca bulabileceksiniz. (umarım :D)