Guardians of Adelia [Açık Beta]

utkuak

Demir Madencisi
En iyi cevaplar
0
Ruh hali
İlk bölgenin tamamlanması için sadece görevler ve canavarlar kaldı. Bu sırada oynanışı zenginleştirecek bazı özellikler ekledim. Bunlardan bazıları:

- Görevlere seçilebilir ödül özelliği eklendi. Yani bazı görevler birden çok ödül arasından birini seçmenizi isteyecek.
- Wynncraft'tan aşına olduğunuz loot chest sistemi eklendi. Açık dünyada dolaşırken karşınıza çıkan sandıklardan bonus eşyalar kazanabilceksiniz.
- Maden kazma vb eşya toplama sistemleri için model desteği eklendi:
unknown.png

- Pet sistemi geliştirildi ve son haline getirildi.
- NPC mağazalarının GUI'leri geliştirildi.
- Element GUI'sinde shift basılı tutarak tıkladığınızda 1 puan yerine 5 puan kullanma özelliği eklendi. Böylece daha hızlı şekilde element puanlarınızı değiştirebilceksiniz.

Son düzenleme:

utkuak

Demir Madencisi
En iyi cevaplar
0
Ruh hali
Yeni geliştirmeler:

- Instant Teleport Gui: Işınlanma parşömenlerini her zaman yanınızda taşımanız mümkün olmadığı için alternatif olarak ana menüye ışınlanma bölümü eklendi.

Işınlanma noktalarını açabilmek için gerekli görevleri tamamlamanız gerekiyor. Ayrıca her kullanımda sizden ufak bir ücret alıyor.
- Zafer bayrağı yeteneği için yeni model:
unknown.png
- Yarım yamalak olan eşya setleri özelliği geliştirildi. Artık eşyaların açıklamalarında set özelliklerini görebilceksiniz ve sadece zırhlar değil silahlar ve kalkanlarda setlere dahil!
unknown.png

AnadoluHost

Anadoluhost.com.tr
En iyi cevaplar
7
Ruh hali
Utku , seni tanıdığımdan beri 3-4 sene oldu sanırım:D (Pyme) hala bitiremedin :D Bitirde oynayalım artık . Remastered attın , sonra remastered'a remastered attın. Çok mükemmeliyetçisin. Hem iyi hemde kötü bir şey bu. İhtiyacın olmadığını çok iyi biliiyorum ama yinede seve seve Ryzen 9 3900x VDS sponsorun olurum. Sağlıklı günler ve bol şanslar dilerim.

Midoss

Bay Boş
En iyi cevaplar
1
Ruh hali
Yuh bu konu hala aktif mi

utkuak

Demir Madencisi
En iyi cevaplar
0
Ruh hali
@Midoss @PhoeniX_5050 Evet sunucuyu hala gelistiriyorum ancak artik guncellemeleri buradan duyurmuyorum pek.
Eger takip etmek isterseniz discord sunucusu konuda mevcut. Yavas yavas alpha testlerine basliyoruz, hepinizi beklerim. Hatta konuya gitmekle uğraşmayın linkleri bırakıyorum:
1 - Guardians of Adelia sunucusu: https://Discord .gg/qpqCSNH (.gg den önceki boşluğu silin)
2 - Kişisel oyun geliştirme sunucum: https://Discord .gg/ gZmt5ND (.gg den önceki boşluğu silin)

Hazır yazmışken güncellemelerden bahsedeyim çok çok kısa:
- Tasarım ve mekanik olarak yenilikçi sınıflar ekledik. Bunlar Necromancer, Engineer ve Shaman sınıfları.
- Sınıflar haricinde matematik öğrenerek particle'lar ile şekiller çizmeyi öğrendim. Bu sayede yeteneklerin etki alanlarını net olarak oyunculara gösterebiliyorum. İleride bunu daha havalı animasyonlar vs yapmak için de kullanacağım.

Ayrıca dediğim gibi testlere yavaş yavaş başladık ve yakın zaman 1. bölümü tamamlayıp yayınlamaya çalışacağım, artık bende sıkıldım geliştirmekten en azından yayınlansın ve oyuncularla birlikte geliştirelim.

utkuak

Demir Madencisi
En iyi cevaplar
0
Ruh hali
Yine yakindan takip etmek isterseniz discorda gelin diyerek basliyorum. Dungeon sistemi icin yaptigim hazine sandiklari:
Optimized-unknown-2.jpg

unknown2.png

utkuak

Demir Madencisi
En iyi cevaplar
0
Ruh hali
Bazı sebeplerden ve burnout olmam yüzünden uzun süre ara vermem gerekti ama tekrar tekrar olduğu gibi geri döndüm. Sunucu bitmeye çok yakın, sonunda bütün sistemler tamamlandı!
Sunucuyu tamamlamak için tek eksik yeterince içerik olmaması. En yakın zamanda içerik üretip, oynanış süresini belli bi seviyeye getirdikten sonra beta açacağım.

İlgisini çeken varsa içerik üretiminde yardıma ihtiyacım var. Yardım etmek isterseniz build veya configler üzerinde çalışarak görevler, bosslar, yeni classlar vs oluşturma konularında bana desktek olabilirsiniz.

Websitesine backend kodlamayı tamamladım. (henüz aktif değil) Bu sayede websitesine giriş yapıp minecraft hesabınız ile eşleştirebilceksiniz. (Microsoft ile login olursanız otomatik eşleşecek) Eşleşme sayesinde websitesinde karakter bilgilerinizi görebileceksiniz ve marketten aldığınız eşyalar eşleşen hesaba gidecek.

Bu kadar fazla gecikmeden dolayı doğal olarak konu ölü ama hala takip edenler varsa discord sunucusuna bekleniyorsunuz. Yakında içerikleri tamamlayıp, youtube'a tanıtım videoları çekip beta sunucusunu açacağım.

utkuak

Demir Madencisi
En iyi cevaplar
0
Ruh hali
Yine uzun bu aradan sonra geri döndüm, bu kaçıncı bilmiyorum ve her zamanki gibi bu sefer biteceğini düşünüyorum. 2023 esprilerini yapan komedyenleri haklı çıkarmamak için elimden geleni yapacağım.

Önemli Güncelleme:
- Sunucuya dil seçeneği eklendi. Bu geliştirme ile ortak alanda olmayan yazılar Türkçe'ye çevirilebilecek. (Farklı diller de eklenebilir) Ancak ortak alanda olan yazılar ingilizce kalacak. Ortak olmayan alanlara örnek: bütün menüler. Ortak alanlara örnek: eşyalar.

Diğer Güncellemeler:
- Tutorial bölgesi geliştirildi, artık oyuncular gerekli hedefleri gerçekleştirmeden ilerleyemiyor. Bunlar sınıf değiştirme, yetenek öğrenme, RPG-Çantayı açıp takı kuşanma vb. öğretici şeyler.
- Menüler göresel olarak geliştirildi:
Ana menü:

NPC görev menüsü:

- Pusula eşya yerine artık ok şeklinde ekranın yukarsında gözüküyor:

- Pusula artık bir görevi otomatik takip etme moduna alınabiliyor. Böylece görev ilerledikçe pusula hedefi otomatik değişiyor. Ayrıca hatırlatma: bunun haricinde zaten menüden gitmek istediğiniz yeri görevden bağımsız seçebiliyorsunuz.

Level tasarım dökümanı
Artık ilk bölgeler tamamlandığına göre doğaçlama ilerleyerek bir yere varılmıyor. İlk 30-40 level için tasarım dökümanı hazırlayıp daha sonra oyun içine aktarmaya başlayacağım. Her zamanki gibi içerik üretmeye yardım etmek isteyenleri discorda beklerim. (Discord linkine sitedeki topluluğumuza katılın linkinden ulaşabilirsiniz: Guardians Of Adelia, Dungeon driven Minecraft MMORPG)

döküman linki: GoA Level Design

Son düzenleme:

MajjoorTR

Zombi Katili
En iyi cevaplar
0
Ruh hali
Yine uzun bu aradan sonra geri döndüm, bu kaçıncı bilmiyorum ve her zamanki gibi bu sefer biteceğini düşünüyorum. 2023 esprilerini yapan komedyenleri haklı çıkarmamak için elimden geleni yapacağım.

Önemli Güncelleme:
- Sunucuya dil seçeneği eklendi. Bu geliştirme ile ortak alanda olmayan yazılar Türkçe'ye çevirilebilecek. (Farklı diller de eklenebilir) Ancak ortak alanda olan yazılar ingilizce kalacak. Ortak olmayan alanlara örnek: bütün menüler. Ortak alanlara örnek: eşyalar.

Diğer Güncellemeler:
- Tutorial bölgesi geliştirildi, artık oyuncular gerekli hedefleri gerçekleştirmeden ilerleyemiyor. Bunlar sınıf değiştirme, yetenek öğrenme, RPG-Çantayı açıp takı kuşanma vb. öğretici şeyler.
- Menüler göresel olarak geliştirildi:
Ana menü:

NPC görev menüsü:

- Pusula eşya yerine artık ok şeklinde ekranın yukarsında gözüküyor:

- Pusula artık bir görevi otomatik takip etme moduna alınabiliyor. Böylece görev ilerledikçe pusula hedefi otomatik değişiyor. Ayrıca hatırlatma: bunun haricinde zaten menüden gitmek istediğiniz yeri görevden bağımsız seçebiliyorsunuz.

Level tasarım dökümanı
Artık ilk bölgeler tamamlandığına göre doğaçlama ilerleyerek bir yere varılmıyor. İlk 30-40 level için tasarım dökümanı hazırlayıp daha sonra oyun içine aktarmaya başlayacağım. Her zamanki gibi içerik üretmeye yardım etmek isteyenleri discorda beklerim. (Discord linkine sitedeki topluluğumuza katılın linkinden ulaşabilirsiniz: Guardians Of Adelia, Dungeon driven Minecraft MMORPG)

döküman linki: GoA Level Design
Beklemedeyiz kanka :)