| Haritalarınızda Kullanabilceğiniz Bazı Komutlar |

bikkik

Obsidyen Madencisi
En iyi cevaplar
0
Enchant:
Diyelim ki elinize yüksek enchantlı bir eşya almak istiyorsunuz. Bu kod işinizi görücektir:
PHP:
give @p minecraft:diamond_sword 1 0 {ench:[{id:16,lvl:10000}]}
Enchantları artırmak isterseniz ise " ] " işaretinden önce ki " } " işaretinin yanında " , " koyup {id:,lvl:} şeklinde devam edebilirsiniz bunu istediğiniz kadar uzatın:
PHP:
give @p minecraft:diamond_sword 1 0 {ench:[{id:16,lvl:10},{id:17,lvl:10},{id:18,lvl:10}}]}

Mob Spawner:

Heyy bakın burda mob spawner var. Mob spawnerleri bu şekilde oluşturabilirsiniz:
PHP:
setblock - - - minecraft:mob_spawner 1 0 {EntityId:Zombie}
Eğer gelişmiş mob spawner isterseniz bunu kullanabilirsiniz:
PHP:
setblock - - --2 mob_spawner 0 replace {SpawnPotentials:[{Type:Skeleton,Weight:1,Properties:{CustomName:BÖÖ,Equipment:[{id:276},{},{},{},{id:86}]}}],EntityId:Skeleton}

Summon Komutu:
Şahsen bu komut mob spawner ile birleşirse çok güzel olabilir diye düşünüyorum :)
PHP:
summon Skeleton -266 151 1894 {CustomName:Fedai,Equipment:[{id:276},{id:313},{id:312},{id:311},{id:310}]}
Biraz daha araştırma ile bunlara hız verme olaylarını falanda ekleyebilirsiniz ( Attribute lerden bahsediyorum )

Farkettiyseniz bu komutun {CustomName...................} kısmı zaten mob spawnerde var ancak yapana kadar habire işaret koymak zorunda kaldığım kod aslında bu:
Not: Oyunu aşırı kastırabilir yada mc yi çökertebilir o yüzden bulut kapalı fln yani ayarlar minimum da iken yapın. Gerçi bende sıkıntı olmadı çökeceğini zannetmem sizdede.
PHP:
summon Skeleton - -1 - {CustomName:Kule,Equipment:[{id:261},{},{},{},{id:86}],Riding:{id:Skeleton, Equipment:[{id:261},{},{},{},{}],Riding:{id:Skeleton,Equipment:[{id:261},{},{},{},{}],Riding:{id:Skeleton, Equipment:[{id:261},{},{},{},{}],Riding:{id:Skeleton,Equipment:[{id:261},{},{},{},{}],Riding:{id:Skeleton, Equipment:[{id:261},{},{},{},{}],Riding:{id:Skeleton,Equipment:[{id:261},{},{},{},{}],Riding:{id:Skeleton, Equipment:[{id:261},{},{},{},{}],Riding:{id:Skeleton,Equipment:[{id:261},{},{},{},{}],Riding:{id:Skeleton, Equipment:[{id:261},{},{},{},{}],Riding:{id:Skeleton,Equipment:[{id:261},{},{},{},{}],Riding:{id:Skeleton, Equipment:[{id:261},{},{},{},{}],Riding:{id:Skeleton,Equipment:[{id:261},{},{},{},{}]}}}}}}}}}}}}}

Konudaki komutlar biraz bana birazda google den dir yani karışıktır. Ancak ağırlıklı olarak fikri öğrenip ben oluşturdum.
Sağlıcakla kalın :)
--İyi Forumlar--

Son düzenleme:

MagicPunch

Ağaç Yumruklayıcı
En iyi cevaplar
0
MC'a yeni başlamış arkadaşlara yardımcı olabilir.