[HATA] Mysql

Nigganetwork

Play.NiggaNetwork.Net !
En iyi cevaplar
0
Ruh hali
Merhaba ben bir sunucu kuruyorum ve internet sitesini authme ye bağladım fakat authme de kayıt olurken sorun oluyor. Giriş yapınca veya şifreyi değiştirirken bir sorun yok fakat kayıt olunca
Kod:
Column 'lastlogin' cannot be null
Diye bi hata veriyor siteden kayıt olmaya çalışınca neden böyle bir hata veriyor?

LifeMCServer

Nether Yerlisi
En iyi cevaplar
98
Ruh hali
index.php de böle bi yer olması gerek;

Kod:
$sql = mysql_query("INSERT INTO authme (`username`, `password`, `ip`, `lastlogin`, `x`, `y`, `z`, `world`, `email`) VALUES ('".clearMethod($_POST['kull'])."', '".md5($_POST['pass'])."', '".$_SERVER['REMOTE_ADDR']."', NULL, '0', '0', '0', 'world', '".clearMethod($_POST['email'])."');");

onu aşağıdaki ile değiştir;

Kod:
$sql = mysql_query("INSERT INTO authme (`username`, `password`, `ip`, `lastlogin`, `x`, `y`, `z`, `world`, `email`) VALUES ('".clearMethod($_POST['kull'])."', '".md5($_POST['pass'])."', '".$_SERVER['REMOTE_ADDR']."', 0, '0', '0', '0', 'world', '".clearMethod($_POST['email'])."');");

12345mert

Ağaç Yumruklayıcı
En iyi cevaplar
0
ARTIK MYSQL KULLANMAYI BIRAKIN AÇIK OLABİLİYOR TAVSİYEM PDO

Nigganetwork

Play.NiggaNetwork.Net !
En iyi cevaplar
0
Ruh hali
index.php de böle bi yer olması gerek;

Kod:
$sql = mysql_query("INSERT INTO authme (`username`, `password`, `ip`, `lastlogin`, `x`, `y`, `z`, `world`, `email`) VALUES ('".clearMethod($_POST['kull'])."', '".md5($_POST['pass'])."', '".$_SERVER['REMOTE_ADDR']."', NULL, '0', '0', '0', 'world', '".clearMethod($_POST['email'])."');");

onu aşağıdaki ile değiştir;

Kod:
$sql = mysql_query("INSERT INTO authme (`username`, `password`, `ip`, `lastlogin`, `x`, `y`, `z`, `world`, `email`) VALUES ('".clearMethod($_POST['kull'])."', '".md5($_POST['pass'])."', '".$_SERVER['REMOTE_ADDR']."', 0, '0', '0', '0', 'world', '".clearMethod($_POST['email'])."');");

Oldu çok teşekkür ederim bir tek sorunum kaldı bir ip den tek kayıt olabilir diyor ben onu 4-5 yapabilirmiyim sizce?