Hayat Mücadelesi - Sol Ayağım

Xeressa

Team Ronin
En iyi cevaplar
0

Sol Ayağım, Christy Brown'un hayat hikayesini ele alan, otobiyografiden çok, gelişim kitabıdır. Beyin felciyle doğan Christy, doktorların bütün umutsuzluğuna rağmen asla umudunu kaybetmeyerek yaşama tutunuyor, bu nedenle de hepimizin okuması gerektiği kitaplar arasına girmeye de hak kazanıyor.

Peki neden Sol Ayağım'ı okumalıyım ?

Christy, hayatını tamamen sol ayağına bağlı olarak yaşarken, bir yandan da çevresini gözlemlemeye devam eder, bu süreç içerisinde sol ayağına bir tebeşiri geçirerek kağıda bir şeyler karalamaya uğraşır. Kağıda yazdığı ilk harf A harfidir. Bu harf annesi başta olmak üzere herkesi oldukça şaşırtır ve umutlandırır, bu yoldaki en büyük destekçisi de annesidir.

Kitabı okumak isteyen arkadaşlar için daha fazla açıklamak istemedim :p

Hayatta imkanı olup da pes eden insanlara en büyük tokat niteliğini taşıyan bu kitabı mutlaka okumanız gerek, hayatta her zaman en dipte olduğunuzu düşündüğünüz anlarda bile ufak bir umut vardır, tıpkı Christy'nin ayağına ve umuduna sarıldığı gibi siz de ona sarılın ve asla pes etmeyin.

Aha da filminin trailer'i

Son düzenleme:

twister2000

Ağaç Yumruklayıcı
En iyi cevaplar
0
Çok Küçükken Okumuştum Kitabını Mamafih Pek Begendigimi Söyleyemem Küçük Oldugum İçin Anlamamıştım Herhalde :)

Xeressa

Team Ronin
En iyi cevaplar
0
Çok Küçükken Okumuştum Kitabını Mamafih Pek Begendigimi Söyleyemem Küçük Oldugum İçin Anlamamıştım Herhalde :)
Bir daha okumak istememeni normal karşılarım da filmini izle bence baya eski, psikolojik ve otobiyografik filmlerin başını çekebilecek potansiyelde.

HerKuşunEti

Kömür Madencisi
En iyi cevaplar
0
Ben okumuştum bence gayet güzel ve duygusaldı.

DamRISH

Donuts :3
En iyi cevaplar
0
Kitabını bi kaç günde bitirdim çok bağladı 2. sinin başı bi tutmuyor ilerledikçe bağladı baya. Herkesin okumasını tavsiye edebileceğim bi kitap.