Neler Yeni

Hazar - Kış Sezonu Güncellemesi

Awakea

Sudan Çıkmış
Katılım
23 Haz 2019
Mesajlar
6
En iyi cevaplar
0
Beğeniler
0
Puanları
50
Hazar ailesinin değerli savaşçıları!

Bildiğiniz üzere JoySro platformlarında sezon olgusunu ve kültürünü yaşatıyor, sezonlar halinde oyun serüvenine yenilikler getiriyoruz. Bu kapsamda Dünya'nın ve Türkiye'nin en uzun süreli destanı olma özelliğini elinde tutan Hazar macerasına, yeni heyecanlar, yeni maceralar ve yeni savaşlar katmak adına Kış Sezonu güncellemesini duyurmaktan mutluluk duyarız!

Oyuna gerek taktiksel gerekse görsel açıdan çeşitli yenilikler ve değişiklikler getirerek, oyun deneyiminize yeni tatlar katıyoruz! Kış sezonu ismini verdiğimiz bu sezonda heyecan her daim sizinle olacak!

Dilerseniz sözü daha fazla uzatmadan güncelleme detaylarını hep birlikte inceleyelim;#Yeni Parlama Efektleri!

Hazar macerasına biraz daha renk katmak istiyoruz, alışıla gelmişin dışında item parlamalarına ek olarak silahınızda sadece görsel açıdan değişiklik yapmanıza olanak sağlayacak ve oldukça şık bir görünüm elde etmenizi sağlayacak 6 yeni parlama efektini item mall'a ekledik. Eklediğimiz bu parlamalar herhangi bir damage avantajı sağlamaz bundan dolayı yalnızca görüntü ve efekt olarak değişime yardımcı olacaktır. Herhangi bir silahınızda hali hazırda iteminizde basılı olan parlama efektini silmek ya da değiştirmenize olanak sağlayacak olan Remove Scroll item mall'a ekledik.


# Yeni Uniqueler
Hazar serüvenine yakışır seviyede 4 adet yeni unique macerada yerini alıyor. Khulood, Karkadann, Dark Warrior ve Light Warrior aşağıda belirtilen spawn noktalarında belirerek Hazar'a meydan okumaya geliyor!

Aynı zamanda bu özel uniqueler kendilerini kesen cesur savaşçılarına bazı özel ödülleri takdim edecek! Bu uniquelerden bundan böyle Hazar için stratejik açıdan oldukça önem arz eden Crystal Elixir ve aynı zamanda birbirinden değerli Silk itemler düşecek!

Bu özel uniqueler aşağıya eklediğimiz haritalar üzerinde belirtilen spawn noktalarında belireceklerdir.# Wanted Sistemi Yenilendi !
Hazar'da kervancılık her zaman ön planda olması hedeflenmektedir. Bu kapsamda; Kervancılığı yani meslek deneyimini daha fazla keyifli hale getirecek ve stratejik açıdan meslek alışkanlığını pekiştirecek olan Wanted sistemi, bu heyecanın dahada değerli olması adına güncellendi. Meslek kıyafetlerinizi giyip savaştığınızda öldürdüğünüz her oyuncu başına 1 puan kazanacaksınız ve sizin ölmeniz durumunda 2 puanınız silinecektir. Bu puanların 1 hafta boyunca biriktirmeniz halinde oluşturulacak olan Job Rank sıralaması sonucunda ilk 5 te yer almanız halinde bu sıralamadaki oyunculara sıralamalarına göre Buff verilecektir.
Hero mode efektlerin sağlıklı bir şekilde görünebilmesi için Grafik ayarlarından tüm efektleri aktif etmeniz gerekmektedir. Bunun için yapmanız gerekenler; Esc > Option > Video > Graphic > Effect Quality > See All Effects ayar yolunu izleyerek efektlerinizi açabilirsiniz.# Survival Arena Geliyor!Silahlarınızı hazırlayın Survival Arena etkinliği Hazar macerasına dahil ediliyor! JoySro'nun en yeni savaş arenasında macera başlıyor! Collesium Arena bölgesinde gerçekleşecek olan ölüm kalım savaşında, en çok rakip kesen oyuncu arenanın galibi olup, ödülü kazanan isim olacaktır! Hayatta kal ve rakiplerine gerçek gücünü göster. Kısaca taktik maktik yok bam bam bam!


# Yeni Petler Karşınızda!


Maceraya biraz renk katmak istediğimizi daha önce belirtmiştik, o halde hem görsel bir zenginlik hem de alışa gelmişin dışına çıkmak adına Hazar macerasına 2'si toplama 7'si growth olmak üzere toplamda 9 adet yeni pet ekliyoruz! Hem taktiksel olarak, hem de görünüş olarak sizlere eşlik edecek ve oldukça hünerli petleri oyuna entegre ettik. Fellow Petleri ve toplama petlerini Item Mall'dan satın alarak sahip olabilirsiniz. Saldırı, binek ve toplama peti olarak kullanabileceğiniz birbirinden güzel fellow petler ile taktiksel olarak da avantaj kazanabilirsiniz.


# Special Dress'ler Geliyor!

Yeni kıyafetler her zaman ruha iyi gelir!
Görsel olarak yeniliklerden bir diğeri ise maceraya yeni dahil olacak olan dress setler oluyor! Hazar'da modern çizgiler ile tasarlanmış ve birbirinden güzel JoySro Special Dress setler ile farklı bir görüntü elde edebilirsiniz.# Yeni Event H A Z A R !
Serüvende sizlere hem heyecan, hem eğelence ve bol miktarda ödül getirecek olan yeni bir toplama etkinliği bu güncelleme ile birlikte Hazar'a entegre oluyor. Kış sezonu boyunca sizlerle olacak olan HAZAR Toplama etkinliği ile heyecanlı ve bol ödüllü bir oyun deneyimi sizlerle! Sunucumuzun isminin harflerini yeterli oranda topla ve birçok ödülün sahibi ol!


# Uniqueler'de Revizyon!


Unique macerasının ne kadar heyecan dolu olduğunun bilincindeyiz, bu heyecana biraz daha heyecan katacak bir güncelleme ile Unique maratonunu daha da hızlandırıyoruz! Özellikle Cave içerisinde yer alan ve Hazar oyuncu ortalamasına bakıldığında çok hızlı bir şekilde canları azalan uniquelerin can oranlarında bir dizi değişiklikler yapıldı. Uniquelerin HP'leri Oyuncularımızın vermiş olduğu hasara oranlandığında uniquelerin canlarının oldukça az olması nedeni ile rekabeti arttırmak ve daha heyecanlı bir oyun ortamı için Cave uniquelerinin canları belirli bir oranda arttırıldı.


Sadece bununla kalmayıp asıl unique revizyonu ise uniquelerden düşen Crystal Elixirler ile ilgili oldu. Cave dışındaki uniquelerden düşen Crystal Elixirlerin dropları kapatılarak, Cave içerisinde yer alan ve oyuna yeni dahil edilen uniquelerin droplarına eklenmiştir. Bundan böyle Cave uniquelerinden Crystal Elixir düşebilecek!

Bunlara ilave olarak tüm uniquelerden bundan böyle kesen oyuncuyu ödüllendirmek amacıyla birbirinden değerli Silk itemler düşebilecek.

Ayrıca kendi seviyesindeki uniquelere oranla oldukça fazla yüksek bir can değerine sahip olan Isyutaru'nun can değeri belirli bir oranda azaltıldı ve orjinale daha yakın bir hale getirildi.# Crystall Elixir Görünümünde RevizyonGörsel revizyonlarımızdan bir diğeri ise Crystall elixir drop görünümü. Normal elixirlerle aynı parlayan Crystall daha sıradışı bir görünüm yeniden modellendi!


# Arena ve CTF Saatleri!
Arena Manager'a arena saatleri için, Event So-Ok'a ise Capture The Flag saatleri için NPC içerisine detaylı şekilde saat bilgileri yazıldı. Artık eventlerin ne zaman başlayacağını ilgili NPC 'den öğrenebileceksiniz!


# Force & Warlock Balance


Stratejik açıdan oldukça önem arz eden Pill Bugunun kaldırılmasıyla Force ve Warlock buildleri ön plana çıkarılmıştır. Ancak diğer buildlere karşı aşırı derecede üstünlük sağlamaması adına bazı düzenlemelere gereksinim duyulmuştur.


# Pill Bugu Kaldırıldı!

Stratejik açıdan oldukça önem arz eden Pill Bugu kaldırıldı. Özellikle Warlock karakterler için oldukça önemli olan bu değişiklik ile stratejik değişiklikler sizleri bekliyor..


# Rescue Skillerinin Süreleri Değişti

Özellikle kale savaşlarında ve meslek savaşları esnasında oldukça stratejik öneme sahip olan Reverse Immolation ve Reverse Oblation skillerinin devamlılık süreleri 30 Saniyeye düşürüldü. Can sıkıcı bir hal olan ve gerçekçilikten uzak bir savaş görüntüsüne sebep olan Rescue modu artık eskisi kadar etkili olmayacak!

# Yeni Title'lar Eklendi

Hali hazırda mevcut olan Title sistemine yeni title'lar sizlerle. Karakterinize yakışır şekilde birbirinden güzel ve gösterişli yeni Title'lar Samarkand'da bulunan JoySro Title Market'e eklendi. Uzun süredir istek alan birçok yeni title sizleri bekliyor.


# Stack Değişikliği

Legolasa müjde! Arrow-Bolt Stackleri daha kolay bir oyun deneyimi adına arttırıldı. 2.000 Seviyesinde olan Stack sınırı 10.000 Olarak yükseltildi.

# Dress Listesi Güncellendi

Her güncelleme çalışmasının olmazsa olmaz güncelleme detaylarından birisi olan Dress listesinin güncellemesini bu güncelleme çalışmasında da yapıyoruz ve Hazar'da item mall üzerinde satışa sunulan dress listesini değiştiriyoruz. Oyuncularımız tarafından yoğun istek alan, birbirinden güzel dress setleri item mall'a ekledik. Elbetteki dress listesinde yer alan dress setleri her oyuncunun beğenisine ve isteğine göre uyarlamak oldukça güç. Ancak beğeneceğiniz bir kombin olacağından eminiz.


# Exp Rate'de Değişiklik

Maceraya yeni soluk katacak yeni oyuncularımızın bu serüvene hızlıca adapte olmasını istiyoruz, özellikle oyuna yeni başlayacak oyuncularımızı düşünerek exp rate'de belirli oranda yükseltme yapıldı. Özellikle 120 ila 125 level arasında oldukça zor olan exp rate daha da kolaylaştırıldı! Yeni oyuncular hodri meydan!


# Union Chat Limitinde Değişiklik!

Union içerisinde union chatin ne kadar mühim olduğunun bilincindeyiz, alt yapısal olarak union chat limiti mevcuttu ve sadece belirli oyuncular union içerisinde konuşabiliyordu. Bu durumun ne kadar can sıkıcı olduğunun bilinciyle limiti kaldırıyoruz ve tüm oyuncuların uniondan konuşmasına olanak sağlıyoruz.


# Devil & Angel Spirit'te Revizyon

Devil ve Angel Spirit'te artı basıldığında +3 ve +6 dan sonra gelecek olan değerlerde bir dizi değişiklikler yapıldı. Daha öncesinde bu özellikler yalnızca Devil Spiritte yer alırken bundan böyle Angel Spiritte de bu özellikler yer alacak!

Buna göre +3'den sonra ;

Blocking Rate +1
Ignore Monster Defance +2

Buna göre +6'dan sonra ;

Blocking Rate +2
Ignore Monster Defance +2

Özellikleri Devil ve Angel'a eklendi. En yüksek artı kimde görebilir miyiz?


Bu güncellemelere ilave olarak güncelleme çalışması ile birlikte siz değerli oyuncularımızın sorunsuz bir oyun deneyimi yaşaması adına alt yapı, yedekleme ve bakım çalışması da güncelleme ile birlikte uygulanacaktır.

Tüm güncelleme detayları aşağıda belirtilen tarih ve saatte oyuna entegre edilecek olup, güncelleme amacıyla sunucu bakımı tamamlandıktan sonra oyun açıldığında oyuna botsuz bir şekilde giriş yaparak oyunu güncellemeniz gerekmektedir.

Güncelleme Tarihi : 12.11.2019

Güncelleme Saati : 19:00
Güncelleme Süresi : 4 saat


Macerada görüşmek üzere!
 

Üst