Herhangi bir kodlama dili öğrenmek istiyorum

lSincapl

Nether Yerlisi
En iyi cevaplar
0
Ancak nereden ve hangi kaynaktan başlayacağımı bilmiyorum. Bir sürü dil var pyhton, c++, c#, java. Ancak hangisi başlangıç olarak daha uygun emin değilim. Daha önce pyhton ile biraz denemeler yaptım ama pek başarılı olamadım kaynağım kötüydü sanırım ya da ben beceriksizdim emin değilim. Kimisi c ile başla diyor kimisi kolay dil öğren diyor. Forumda da bayağı bir dil bilen var nereden ve nasıl başlayacağıma yardımcı olursanız sevinirim bu yaz farklı bir aktivitem olur.

lSincapl

Nether Yerlisi
En iyi cevaplar
0
söyleyebileceğim tek şey bir amacın olsun ve öyle öğren
Şuanlık pek bir amacım yok aslında ama temellerini öğrenip neler yapabileceğimi kavrarsam tabi ki kendime bir amaç koyarım. Ancak dediğim gibi hiç tecrübem, hangi dilde neler yapabileceğim konusunda hiçbir fikrim yok en azından temellerini ve yapabileceklerini öğrenirsem devam etmek için bir amacım olur.

Elfen

Kızıltaş Madencisi
En iyi cevaplar
0
Şuanlık pek bir amacım yok aslında ama temellerini öğrenip neler yapabileceğimi kavrarsam tabi ki kendime bir amaç koyarım. Ancak dediğim gibi hiç tecrübem, hangi dilde neler yapabileceğim konusunda hiçbir fikrim yok en azından temellerini ve yapabileceklerini öğrenirsem devam etmek için bir amacım olur.
Kova nın dediği gibi amacın olsun yani bir hobi edin öyle başla faydasını göreceksin hem daha eğlenceli hem'de daha verimli olur.

MegaCrafter

Obsidyen Madencisi
En iyi cevaplar
0
Kodlama öğrenmen aslında kendi amacına bağlı bir şey.
Site yapmak gibi şeylerle ilgiliysen HTML, PHP, CSS, Javascript gibi dilleri öğrenebilirsin. (Hepsi birbiriyle bağlıdır.)
Masaüstü programları yapmak ile ilgiliysen Java, C#, C++ gibi dilleri öğrenebilirsin. Bu dillerin her birinin kendine ait iyilikleri ve kötülükleri var. Mesela eğer kodların karmaşık değil temiz, skript yazarmış gibi olmasını istersen python ve ruby bu işleri görür. (kotlin de olabilir.) Ancak eğer kodu yazarken "I ** A HARDCORE PROGRAMMER" havalarına girmek istersen C# gibi dilleri deneyebilirsin. Ama C# veya C++ gibi diller eğer sıfır programlama bilgisiyle girişiyorsan çok karmaşık olabilir.

Eğer "hardcore programmer" dediğim kısmı kabul ediyorsan ben Java ile başlamanı tavsiye ederim. Java kendi kategorisi içinde belki en az karmaşık olanı olabilir. Masaüstü programları açısından istediğin şeyleri kolayca yapabilirsin. Ancak kabul etmiyorsan o zaman Python'u önerebilirim.

Umarım yardımcı olmuştur :)

lSincapl

Nether Yerlisi
En iyi cevaplar
0
Yani aslında masaüstü programları yapmak hoşuma gider açıkcası peki bu Java, C++ ve C# arasında hangisi beni daha az zorlar.

MegaCrafter

Obsidyen Madencisi
En iyi cevaplar
0
Yani aslında masaüstü programları yapmak hoşuma gider açıkcası peki bu Java, C++ ve C# arasında hangisi beni daha az zorlar.
Dediğim gibi Java en az zorlayan şey. Diğerlerinde biraz daha orta seviyelere geldiğinde pompalı tüfekle vurulmuş gibi oluyorsun :D

lSincapl

Nether Yerlisi
En iyi cevaplar
0
Dediğim gibi Java en az zorlayan şey. Diğerlerinde biraz daha orta seviyelere geldiğinde pompalı tüfekle vurulmuş gibi oluyorsun :D
İyi hadi bismillah başlayalım bakalım. Konuda yardımcı olan arkadaşlara da çok teşekkürler, pyhton öğrenmeden buna başlamam bir sorun olur mu bilmiyorum ama başlayacağım yarın.

AlbusDumbledore

Marangoz
En iyi cevaplar
0
Web Tasarım Düşünüyorsan Öğretebilirim . HTML , CSS , PHP , ASPX.NET JAVASCRİPT , JQUERY vs.

KozyOldV

Dünyayı anlamak yetmez, onu değiştirmek gerekir.
En iyi cevaplar
0
Ruh hali
C# Kesinlikle temel için en iyileridir. Okullarda öncelikle C# Öğretilir. #10. Sınıf Bilişim Teknolojileri - Programlama temelleri dersi.

Breakthrough

Obsidyen Madencisi
En iyi cevaplar
0
Ben olaya vB.net ile başlamıştım ancak pek bir işine yaramaz o, öyle düşünüyorum.
C# ile veya Java ile başlayabilirsin, zaten bir tanesini öğrendiğinde diğerlerini öğrenmek daha az kafa karıştırıcı olur.

AlbusDumbledore

Marangoz
En iyi cevaplar
0
C# Kesinlikle temel için en iyileridir. Okullarda öncelikle C# Öğretilir. #10. Sınıf Bilişim Teknolojileri - Programlama temelleri dersi.
Bende meslek lisesini bitirdim bu sene üniye gidicem fakat Okullardaki Programlama diye verilen dersler yetersiz sadece terimleri öğretiyor birtane hocamızın algoritma gösterdiğini görmedim. bundan yolla çıkarak herkes kendinin öğretmenidir.

KozyOldV

Dünyayı anlamak yetmez, onu değiştirmek gerekir.
En iyi cevaplar
0
Ruh hali
Bende meslek lisesini bitirdim bu sene üniye gidicem fakat Okullardaki Programlama diye verilen dersler yetersiz sadece terimleri öğretiyor birtane hocamızın algoritma gösterdiğini görmedim. bundan yolla çıkarak herkes kendinin öğretmenidir.
Öğretmenden öğretmene değişir hocam. Biz görmüştük.