herkes 1 kere "/baslangicesyalari" yazınca item vermesi skripti

xcazzeri28

Kömür Madencisi
En iyi cevaplar
1
Ruh hali
simdi ben sunun skriptini istiyorum lütfen yani her oyuncu her hesaptan 1 kere "/baslangicesyalari" yazınca (koruma 4 kırılmazlık 3 elmas set, keskinlik 4 kırılmazlık 3 alevden çehre 2 elmas kılıç, verimlilik 4 servet 3 kırılmazlık 3 kazma, kürek ve balta 32 tane enchli elma) bunlari vermesini istiyorum mesela ben "/baslangicesyalari" yazınca bunları versin tekrar "/baslangicesyalari" yazinca "Sadece 1 kere bu komutu kullanabilirsiniz" yazsın bidaha vermesin bunu istiyorum lütfen bu skripti yaparmısınız bunun pluginleri ztn yapardimda çalişmiyor sürümle alakalı deil yaparsanız sevinirim

DragonsAcavTR

YASAKLANDI
En iyi cevaplar
0
bunu essentials ile yapabilirsin, kit oluştur istediğin eşyaları ekle sonra alma süresini 999999999d yap.

Exqarr

Kömür Madencisi
En iyi cevaplar
0
bunu essentials ile yapabilirsin, kit oluştur istediğin eşyaları ekle sonra alma süresini 999999999d yap.

Arkadaş, essentials ile yapmak isteseydi, Skript İstekleri forumuna konu açmazdı.

simdi ben sunun skriptini istiyorum lütfen yani her oyuncu her hesaptan 1 kere "/baslangicesyalari" yazınca (koruma 4 kırılmazlık 3 elmas set, keskinlik 4 kırılmazlık 3 alevden çehre 2 elmas kılıç, verimlilik 4 servet 3 kırılmazlık 3 kazma, kürek ve balta 32 tane enchli elma) bunlari vermesini istiyorum mesela ben "/baslangicesyalari" yazınca bunları versin tekrar "/baslangicesyalari" yazinca "Sadece 1 kere bu komutu kullanabilirsiniz" yazsın bidaha vermesin bunu istiyorum lütfen bu skripti yaparmısınız bunun pluginleri ztn yapardimda çalişmiyor sürümle alakalı deil yaparsanız sevinirim

Buyrun, üst taraftaki kısımları emeğe saygı için silmeseniz makbule geçer. İyi kullanımlar.

Kod:
#
# Başlangıç Eşyaları Skript
#
# Skript Exqarr tarafından yapılmıştır.
#
# Discord İletişim Exqarr#3360
#
# Skype İletişim [email protected]
#

command /baslangicesyalari:
    trigger:
        if {baslangicesyalari.%player%} isn't set:
            set {al.%player%} to "1"
            give diamond helmet of protection 4 and unbreaking 3 to player
            give diamond chestplate of protection 4 and unbreaking 3 to player
            give diamond leggings of protection 4 and unbreaking 3 to player
            give diamond boots of protection 4 and unbreaking 3 to player
            give diamond sword of sharpness 4 and unbreaking 3 and fire aspect 2 to player
            give diamond pickaxe of fortune 3 and unbreaking 3 and Efficiency 4 to player
            give diamond shovel of fortune 3 and unbreaking 3 and Efficiency 4 to player
            give diamond axe of fortune 3 and unbreaking 3 and Efficiency 4 to player
            give 32 enchanted golden apple to player
            send " > &eİtemleri Aldınız." to player
        else:
            send " > &e Daha Önce Almışsın!!" to player

ShortPallMall

AtinaSaga.Com Türkiyenin ilk MMOSurvival sunucusu
En iyi cevaplar
2
Ruh hali
Arkadaş, essentials ile yapmak isteseydi, Skript İstekleri forumuna konu açmazdı.

Buyrun, üst taraftaki kısımları emeğe saygı için silmeseniz makbule geçer. İyi kullanımlar.

Kod:
#
# Başlangıç Eşyaları Skript
#
# Skript Exqarr tarafından yapılmıştır.
#
# Discord İletişim Exqarr#3360
#
# Skype İletişim [email protected]
#

trigger:
        if {baslangicesyalari.%player%} isn't set:
            set {al.%player%} to "1"
        else:
JavaScript:
    trigger:
        if {al.%player%} isn't set:
            set {al.%player%} to "1"
        else:

LifeMCServer

Nether Yerlisi
En iyi cevaplar
98
Ruh hali
al.oyuncu değişkeni yerine al.ipadresi kullanılır ise daha iyi olacağını düşünüyorum en azından yan hesapları bir nebze olsun engellemiş olursun. fakat tabii yinede tam değil. buna daha yaratıcı çözümler bulabilirsiniz, orasıda size kalsın :)

Faberds

Taş Madencisi
En iyi cevaplar
0
öncelikle arkadaşlar her oyuncu için bir variable tutmak saçma olur hele böyle bir şey için bu yüzden skript'i tek variable üzerinden tekrar yazdım.
al.oyuncu değişkeni yerine al.ipadresi kullanılır ise daha iyi olacağını düşünüyorum en azından yan hesapları bir nebze olsun engellemiş olursun. fakat tabii yinede tam değil. buna daha yaratıcı çözümler bulabilirsiniz, orasıda size kalsın :)
yorumuna katılıyorum fakat bu seferde oyuncular farklı iplerden aynı hesapta sınırsız kit alabilecek bu yüzden hem ip sini kontrol eden hemde oyuncu adını kontrol eden bir skript yazdım.
JavaScript:
    trigger:
        if {baslangicesyalari} contains "%ip of player%" or "%player%":
            send " &8>> &6Bu komut sadece bir kere kullanılabilir." to player
        else:
            if {baslangicesyalari} is set:
                set {baslangicesyalari} to "%{baslangicesyalari}%, %ip of player% %player%"
            else:
                set {baslangicesyalari} to "%ip of player% %player%"
            give diamond sword of sharpness 4 and unbreaking 3 and fire aspect 2 named "&3&lBaşlangıç Kılıcı" with lore "&c&lBizi seçtiğiniz için||&c&lTeşekkür ederiz." to player
            give diamond pickaxe of fortune 3 and unbreaking 3 and Efficiency 4 named "&3&lBaşlangıç Kazması" with lore "&c&lBizi seçtiğiniz için||&c&lTeşekkür ederiz." to player
            give diamond axe of fortune 3 and unbreaking 3 and Efficiency 4 named "&3&lBaşlangıç Baltası" with lore "&c&lBizi seçtiğiniz için||&c&lTeşekkür ederiz." to player
            give diamond shovel of fortune 3 and unbreaking 3 and Efficiency 4 named "&3&lBaşlangıç Küreği" with lore "&c&lBizi seçtiğiniz için||&c&lTeşekkür ederiz." to player
            give diamond helmet of protection 4 and unbreaking 3 named "&3&lBaşlangıç Kaskı" with lore "&c&lBizi seçtiğiniz için||&c&lTeşekkür ederiz." to player
            give diamond chestplate of protection 4 and unbreaking 3 named "&3&lBaşlangıç Zırhı" with lore "&c&lBizi seçtiğiniz için||&c&lTeşekkür ederiz." to player
            give diamond leggings of protection 4 and unbreaking 3 named "&3&lBaşlangıç Pantalonu" with lore "&c&lBizi seçtiğiniz için||&c&lTeşekkür ederiz." to player
            give diamond boots of protection 4 and unbreaking 3 named "&3&lBaşlangıç Botu" with lore "&c&lBizi seçtiğiniz için||&c&lTeşekkür ederiz." to player
            give 32 enchanted golden apple named "&3&lHediyemiz" with lore "&c&lBizi seçtiğiniz için||&c&lTeşekkür ederiz." to player
            send " &8>> &6Itemleriniz envanterinize eklenmiştir." to player

Son düzenleme:

LifeMCServer

Nether Yerlisi
En iyi cevaplar
98
Ruh hali
öncelikle arkadaşlar her oyuncu için bir variable tutmak saçma olur hele böyle bir şey için bu yüzden skript'i tek variable üzerinden tekrar yazdım.

yorumuna katılıyorum fakat bu seferde oyuncular farklı iplerden aynı hesapta sınırsız kit alabilecek bu yüzden hem ip sini kontrol eden hemde oyuncu adını kontrol eden bir skript yazdım.
JavaScript:
    trigger:
        if {baslangicesyalari} contains "%ip of player%" or "%player%":
        else:
                set {baslangicesyalari} to "%{baslangicesyalari}%, %ip of player% %player%"
            else:
                set {baslangicesyalari} to "%ip of player% %player%"
            give diamond sword of sharpness 4 and unbreaking 3 and fire aspect 2 named "&3&lBaşlangıç Kılıcı" with lore "&c&lBizi seçtiğiniz için||&c&lTeşekkür ederiz." to player
            give diamond pickaxe of fortune 3 and unbreaking 3 and Efficiency 4 named "&3&lBaşlangıç Kazması" with lore "&c&lBizi seçtiğiniz için||&c&lTeşekkür ederiz." to player
            give diamond axe of fortune 3 and unbreaking 3 and Efficiency 4 named "&3&lBaşlangıç Baltası" with lore "&c&lBizi seçtiğiniz için||&c&lTeşekkür ederiz." to player
            give diamond shovel of fortune 3 and unbreaking 3 and Efficiency 4 named "&3&lBaşlangıç Küreği" with lore "&c&lBizi seçtiğiniz için||&c&lTeşekkür ederiz." to player
            give diamond helmet of protection 4 and unbreaking 3 named "&3&lBaşlangıç Kaskı" with lore "&c&lBizi seçtiğiniz için||&c&lTeşekkür ederiz." to player
            give diamond chestplate of protection 4 and unbreaking 3 named "&3&lBaşlangıç Zırhı" with lore "&c&lBizi seçtiğiniz için||&c&lTeşekkür ederiz." to player
            give diamond leggings of protection 4 and unbreaking 3 named "&3&lBaşlangıç Pantalonu" with lore "&c&lBizi seçtiğiniz için||&c&lTeşekkür ederiz." to player
            give diamond boots of protection 4 and unbreaking 3 named "&3&lBaşlangıç Botu" with lore "&c&lBizi seçtiğiniz için||&c&lTeşekkür ederiz." to player
            give 32 enchanted golden apple named "&3&lHediyemiz" with lore "&c&lBizi seçtiğiniz için||&c&lTeşekkür ederiz." to player

Güzel düşünmüşsün fakat contains biraz sorunlu olabilir. Mesela ismi a olan bir oyuncu kiti alırsa ismi ab olan birisi kiti alamaz çünkü adında a geçiyor. Aynı olay IP'ler içinde geçerli. İsimleri ayrı bir variableye kaydederek çözülebilir fakat diğer mesajımda dediğim gibi buda çözdüm değil maalesef, modem resetleyip farklı hesaptan kiti çok rahat alabilirler. Bunun için daha yaratıcı çözümler bulmanız gerekmekte mesela verilen hediyeler yere atılamayacak, sadece verilen kişiye ait olacak gibi, bu tarzda çözümler bulmanız gerek.

Faberds

Taş Madencisi
En iyi cevaplar
0
Güzel düşünmüşsün fakat contains biraz sorunlu olabilir. Mesela ismi a olan bir oyuncu kiti alırsa ismi ab olan birisi kiti alamaz çünkü adında a geçiyor. Aynı olay IP'ler içinde geçerli. İsimleri ayrı bir variableye kaydederek çözülebilir fakat diğer mesajımda dediğim gibi buda çözdüm değil maalesef, modem resetleyip farklı hesaptan kiti çok rahat alabilirler. Bunun için daha yaratıcı çözümler bulmanız gerekmekte mesela verilen hediyeler yere atılamayacak, sadece verilen kişiye ait olacak gibi, bu tarzda çözümler bulmanız gerek.
öncelikle verdiğin fikir için teşekkür ederim. contains bölümündeki sorunu düzeltmek için oyuncunun uuid sini aldım (şu an yaptıklarıma göre her nekadar ip nin kontrol edilmesi saçma olsada ip kontrolünün kalmasında fayda var) ve artık item yere atılamıyor. itemleri chest yolu veya trade ile başka bir hesaba geçirenleri ise güzel bir süpriz bekliyor. :)
JavaScript:
    trigger:
        if {baslangicesyalari} contains "%ip of player%" or "%player's uuid%":
        else:
                set {baslangicesyalari} to "%{baslangicesyalari}%, %ip of player% %player's uuid%"
            else:
                set {baslangicesyalari} to "%ip of player% %player's uuid%"
            give diamond sword of sharpness 4 and unbreaking 3 and fire aspect 2 named "&3&lBaşlangıç Kılıcı" with lore "&c&lBizi seçtiğiniz için||&c&lTeşekkür ederiz.||&c&lId &7&l%player's uuid%" to player
            give diamond pickaxe of fortune 3 and unbreaking 3 and Efficiency 4 named "&3&lBaşlangıç Kazması" with lore "&c&lBizi seçtiğiniz için||&c&lTeşekkür ederiz.||&c&lId &7&l%player's uuid%" to player
            give diamond axe of fortune 3 and unbreaking 3 and Efficiency 4 named "&3&lBaşlangıç Baltası" with lore "&c&lBizi seçtiğiniz için||&c&lTeşekkür ederiz.||&c&lId &7&l%player's uuid%" to player
            give diamond shovel of fortune 3 and unbreaking 3 and Efficiency 4 named "&3&lBaşlangıç Küreği" with lore "&c&lBizi seçtiğiniz için||&c&lTeşekkür ederiz.||&c&lId &7&l%player's uuid%" to player
            give diamond helmet of protection 4 and unbreaking 3 named "&3&lBaşlangıç Kaskı" with lore "&c&lBizi seçtiğiniz için||&c&lTeşekkür ederiz.||&c&lId &7&l%player's uuid%" to player
            give diamond chestplate of protection 4 and unbreaking 3 named "&3&lBaşlangıç Zırhı" with lore "&c&lBizi seçtiğiniz için||&c&lTeşekkür ederiz.||&c&lId &7&l%player's uuid%" to player
            give diamond leggings of protection 4 and unbreaking 3 named "&3&lBaşlangıç Pantalonu" with lore "&c&lBizi seçtiğiniz için||&c&lTeşekkür ederiz.||&c&lId &7&l%player's uuid%" to player
            give diamond boots of protection 4 and unbreaking 3 named "&3&lBaşlangıç Botu" with lore "&c&lBizi seçtiğiniz için||&c&lTeşekkür ederiz.||&c&lId &7&l%player's uuid%" to player
            give 32 enchanted golden apple named "&3&lHediyemiz" with lore "&c&lBizi seçtiğiniz için||&c&lTeşekkür ederiz.||&c&lId &7&l%player's uuid%" to player
on drop:
    if name of event-entity is "&3&lBaşlangıç Kılıcı" or "&3&lBaşlangıç Kazması" or "&3&lBaşlangıç Baltası" or "&3&lBaşlangıç Küreği" or "&3&lBaşlangıç Kaskı" or "&3&lBaşlangıç Zırhı" or "&3&lBaşlangıç Pantalonu" or "&3&lBaşlangıç Botu" or "&3&lHediyemiz":
        cancel event
        send " &8>> &6 sana özel itemleri yere atamazsın."
command /resetat:
    trigger:
        delete {baslangicesyalari}
on break:
    if name of player's tool is "&3&lBaşlangıç Kılıcı" or "&3&lBaşlangıç Kazması" or "&3&lBaşlangıç Baltası" or "&3&lBaşlangıç Küreği":
        If lore of the player's tool contains "%player's uuid%":
        else:
            send "&3Hata: &fbu item sana ait değil." to player
            cancel event
on damage:
    if name of attacker's tool is "&3&lBaşlangıç Kılıcı" or "&3&lBaşlangıç Kazması" or "&3&lBaşlangıç Baltası" or "&3&lBaşlangıç Küreği":
        If lore of the attacker's tool contains "%attacker's uuid%":
        else:
            cancel event
            send "&3Hata: &fbu item sana ait değil." to attacker
on eating of enchanted golden apple:
    if name of player's tool is "&3&lHediyemiz":
        If lore of the player's tool contains "%player's uuid%":
        else:
            cancel event
            send "&3Hata: &fbu item sana ait değil." to player

Son düzenleme: