Hertürlü alım var Server Faction ! Skype:bartuksu +14

bgencacat

Lapis Toplayıcısı
En iyi cevaplar
0
SonOyuncu yu kuran insanlar 16 yaşında değiller ve 3 aylık java kursundan mezun olmadılar:).Neyse sana kolay gelsin.
Hayır anlatamıyorum galiba, başından beri yanlış kişiye atar yapıyorsun ben SonOyuncu'dan olanım SonOyuncu yetkilisi olan. O GB'larca plugini olan ve SonOyuncu plugin paketine sahip olan( nasıl oluyorsa artık ) diğer arkadaş oluyor.

IRFN

Sonoyuncu.Network
En iyi cevaplar
0
SonOyuncu yu kuran insanlar 16 yaşında değiller ve 3 aylık java kursundan mezun olmadılar:).Neyse sana kolay gelsin.
Pluginlerin sizin kodlamadığınızı herkes biliyor.Editliyosunuz bizde orijinali var.[DOUBLEPOST=1438885872,1438885808][/DOUBLEPOST]Yok ByNovem'in sihir plugini yok kaanumayin efekt plugini hepsi internette mevcut
Merhaba ben IRFN, 23 yaşındayım. Son Oyuncu kurucularından biriyim, @bgencacat da sunucumuzun üst düzey yöneticilerindendir. SonOyuncu ekibinden hiç kimsenin Java kursu veya lisansı aldığını sanmıyorum, herkes kendi kendini geliştirdi. 3-5 eklenti yazmaya başladıktan sonra bugün neredeyse tüm pluginlerimiz bize ait, sıfırdan kodluyoruz. Bunu yapmaktaki amacımız millete "kendi pluginlerimizi kodluyoruz" diye hava atmak değil, başkalarının kodladığı pluginlerin sunucuda sürekli optimizasyon sorunlarına yol açmasıdır.
Minecraft Türk forumunda Skript ve Java Plugin kategorilerini Türkiye'de Java geliştirici sayısı artsın diye ben açtırdım.
Java bölümündeki ilk konular bana ait.
Açık kaynak koduyla birlikte paylaştığım, daha acemilik dönemlerinden kalma ŞifreliOP pluginini sağolsun birçok arkadaş suncuusnda ve eklenti paketlerinde kullandı.
Buradan araştırabilirsin: http://lmgtfy.com/?q=ŞifreliOP site:minecraftturk.com
Yine birçok sunucunun bizi örnek aldığını, yazdığımız kimi pluginlerin aylarca araştırıldığını, diğer sunucuların da yapmak istediğini;
Örneğin çakma lobi:
http://lmgtfy.com/?q="çakma lobi" site:board-tr.nitrado.net
http://lmgtfy.com/?q=çakma lobi site:minecraftturk.com
arama sorgularından görebilirsiniz.
Bunları @bgencacat arkadaşımıza yazmış olduğunuz saçma sapan söylemlere cevap olarak yazdım. Tanımadığınız insanlar hakkında bilip bilmeden konuşmayın bundan sonra.

IRFN

Sonoyuncu.Network
En iyi cevaplar
0
BEn sonoyuncuda yetkili olduğumu söylemedim iyi oku pls.[DOUBLEPOST=1439546163,1439546126][/DOUBLEPOST]
Doğrudur, ancak SonOyuncu'nun pluginlerine sahip olduğunu söyleyerek milleti yanlış yönlendiriyorsun. Ayıptır.

EminGny

İşsiz
En iyi cevaplar
0
Pluginlerin sizin kodlamadığınızı herkes biliyor.Editliyosunuz bizde orijinali var.[DOUBLEPOST=1438885872,1438885808][/DOUBLEPOST]Yok ByNovem'in sihir plugini yok kaanumayin efekt plugini hepsi internette mevcut
Sen mi kodladın ? Kardeşim bizimle dalgamı geçiyorsun?Resmen güldüm.Sen 16 yaşındayım demişsin.Java lisansım var dediğin 3 ay kurs alıp sınavına kendi öğretmenin girmiştir.Plugin kodyamassın ancak editlersin:)Burda herkesin yaptığı ve yapabildiği gibi.11gb plugine gelince :).Öyle bir abartmışsınki :)Aynı pluginleri copy paste yapmışsın heralde.Yada 50 tane map açıp dynmap yüklemişsin:).Bukkit te yada spgiot da o kadar plugin yok.Jar dediğin en fazla 2mb bişi.

Kendi yazdığın(!) bir plugini burada paylaşırmısın.Söz veriyorum 50 tane servera girip plugin yüklümü diye soracağım.

Nolursunuz abartırken insan gibi abartın.:yıkıl::yıkıl:

:koş::koş:
Sırf sizin yüzünüzden ırkımtan ve ülkemden utanç duyuyorum. Siz ve sizin gibiler yüzünden Türkiye hep tüketici konumunda olacak. Bu gevur sevdası nedir anlayabilmiş değilim. Adamlar plugin kodladım diyo; sizin gibi bordo klavyelilere neden yalan söylesinler ? Sırf sizin gibiler yüzünden youtubeu bıraktım. Her 5 yorumdan 2 si "IJAminecrafttan çaldın, xxx kodunu editledin" oluyordu.
Keşke SonOyuncu Türkiye'yi bırakıp Global bi server olsada herkes bu çileden kurtulsa.

AhmetProMc

Sudan Çıkmış
En iyi cevaplar
0
Serverinizde rehber yada admin veya mod olmak istiyorum !!!! :) skype.live:ahmet_selcuk6666

I_M_M_O_R_T_A_L

Marangoz
En iyi cevaplar
0
Bu arada factions'u ne zaman açıyosunuz.O zamandan beri 2-3 kere ya girdim ya girmedim.
Kardeşim bak adam orada belirtmiş.Kimse java bilmiyor yada ben öyle sanıyorum diye.Sonuç olarak java bilmende o kadar önemli değil.Şöyle bir örnek vericem kesinlikle minecraft la alakası yok.Ben turbo c ve turbo pascal kursuna gittim.3 aylık bir kurstu.Yaşım o zaman 17 olduğu için belge alamadım.Çok bi işime yaramıcaktı zaten.Neyse.Ben hiçbiryerde ben bu 2 programlama dillerini biliyorum demedim.Kullanıcak bir yer karşıma çıkmadı.(çok eskiler zaten).Saçma bir örnek oldu tamam ama kardeşim java bildiğini her yere vurgulamana gerek yok.Adam sana plugini türkçeleştirmeni isterse sen java bilgini konuşturmuyorsun.Java kursuda 3 aylık bir kurstu.Ama ben devam etmedim.Bence son onu internetten falan satın aldın ne yaptın bilmiyorum ama rica ediyorum bi kanıt göster bize.Heryerde var var var yazmışsın.Bide şöyle bir durum var her türlü dandirik server a da orta halli server ada mesaj yazıyorsun."Ben yardımcı olabilirim Java lisansım var" bu güzel bir şey mi ?Herneyse...

O yanlış kişiye mesaj yazdığım arkadaş kusura bakma eski mesajları okumaya üşendim açıkcası.Ama benim derdim horata ile başka kimseyle bir derdim yok :)