Hesap Makinesi Nasıl Yapılır Serisi Sesli Anlatım 1. Video. Neden İkilik Taban?

zencimusa

Zombi Katili
En iyi cevaplar
0
Programlamayla kafayı bozduğum için minecraft'a çok az vakit ayırıyorum. Bu yüzden video oldukça gecikmeli geldi. İngilizce altyazılar da mevcut. İlk videoda neden ikilik taban kullandığımızdan ve ikilik taban ekleyicisinin ne olduğundan bahsettim. Tabi müthiş harika sesimi kullanarak. İlk video daha çok teorik bir videoydu. Altyazı hazırlamak çok zor geliyor alt yazı hazırlamak isteyen eleman varsa iletişime geçsin.

Bu arada video serisi bittiğinde bütün videoları tek konuda toplasak, adminler de sabitlerse iyi olur diye düşünüyorum.

sticpage

Taş Madencisi
En iyi cevaplar
0
bence çok güzel olmuş çokta güzel anlatmışsın çok saol

gazozcuk1907

Kömür Madencisi
En iyi cevaplar
0
Saat Yaptın Diye Sabitliceklerini Düşünmem,fakat bu videoya verdiğin emek süreden belli 10 dk gibi bir süre çekim hataları falan yarım saati bulmuştur en az bu

Axe_Lord 333

Obsidyen Madencisi
En iyi cevaplar
0
Saat Yaptın Diye Sabitliceklerini Düşünmem,fakat bu videoya verdiğin emek süreden belli 10 dk gibi bir süre çekim hataları falan yarım saati bulmuştur en az bu
Başığı istersen tekrar oku ?

@zencimusa Video çok güzel olmuş ama oyunun sesi gereğinden fazla açık.. Diğer videolarında biraz daha kısarsan sesini daha net duyabiliriz :)

gazozcuk1907

Kömür Madencisi
En iyi cevaplar
0
Başığı istersen tekrar oku ?

@zencimusa Video çok güzel olmuş ama oyunun sesi gereğinden fazla açık.. Diğer videolarında biraz daha kısarsan sesini daha net duyabiliriz :)
arkadaşım başlık hesap makinesi nasıl yapılır ... benim demek istediğim yukarda ''sabitlenmeli'' demiş fakat sabitlenmez

zencimusa

Zombi Katili
En iyi cevaplar
0
Birinci ders bu. Bütün dersler bitince, aklımda şimdilik şöyle bir sıralama var, seri aşağıdaki gibi olacak.
1.İkilik Taban ve İkilik Taban Ekleyicisi
2.Toplama İşlemi
3.Çıkarma işlemi
4.Onluk tabandan ikilik tabana geçiş
5.İkilik tabandan onluk tabana geçiş
6.Çıkarma işlemi
7.Çarpma işlemi
8.Bölme İşlemi
9.Akıllı Yazma Paneli
10.Gelişmiş 10'luk tabandan 2'lik taban çevrimi
11.Gelişmik 2'lik tabandan 10'luk taban çevrimi
12.Gelişmiş çarpma
13.Gelişmiş bölme
14.Hafıza ile sin cos tan log ln fonksiyonları
15.Taylor serisi ile yapılabilecekler
16.İkinci dereceden bir bilinmeyenli denklem çözümü
17.Grafik çizme

Bu videolardan bazıları olmayabilir, yeni videolar ekleyebilirim, bazıları bir dersten uzun sürebilir, bazılarını birleştirebilirim. Video serim bitince bunları yapmayı öğrenmiş olacaksınız.